Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Pielāgo kustības jebkuriem apstākļiem

10.01.2019 0

Vismaz pusstundu piecas reizes nedēļā - tik bieži vajadzētu kustēties pieaugušajiem, aicina kampaņas «Kustinācija» organizatori. Kopš 31. oktobra Veselības ministrijas pārstāvji dodas pie reģionu iedzīvotājiem un mudina vairāk nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm.

 

Pielāgo kustības jebkuriem apstākļiem
FOTO: Ģirts Majors

Pašvaldībās, uzņēmumos un sabiedriskās vietās piestāj iekustinatori – profesionāli treneri, kas klātesošajiem parāda vienkāršu, bet efektīvu vingrojumu kompleksu un pastāsta, kā kustēties pareizāk, lai uzlabotu pašsajūtu un garastāvokli.

Eiropas Sociālā fonda atbalstītā Slimību profilakses un veselības veicināšanas projekta ietvaros iekustinatori brauc uz tām vietām, kuru nosaukums sākas ar kādu burtu no vārdu savienojuma «kustinācijas tūre».

«Jau otro reizi esam tikuši līdz burtam i,» pastāstīja projekta pasākumu koordinatore Anete Bertholde, kas kopā ar fizioterapeiti Maiju Nāckalni 8. janvārī viesojās Iecavā. Vispirms viņas vadīja «Kustinācijas» pasākumu Iecavas novada pašvaldības administrācijā, vēlāk - Dienas centrā «Iecavnīca», kuru visi interesenti varēja apmeklēt bez maksas.

«Izvērtējam auditoriju, ar kuru tiekamies. Piemēram, tiem, kas strādā ar dokumentiem, rādām vingrojumus plecu daļai, lai noņemtu saspringumu. Senioriem vairāk noder kāds kardiotreniņš, atviegloti vingrojumi uz krēsliem,» skaidroja Maija. «Izvēle atkarīga no vides, dalībnieku apģērba, jo mūsu galvenā ideja ir – pielāgot kustības jebkuriem apstākļiem.»

 

Lapas informācija atjaunota:    10.01.2019