Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss

Sacensībās kļūst par vēl labākiem draugiem

04.08.2017 0

Biedrība «Zemgales kinoloģiskais klubs» 29. jūlijā suņu apmācību un sporta laukumā «Salmiņi» organizēja lielāko kinoloģisko pasākumu Iecavas novada vēsturē - «Biatlons ar suni».

Sacensībās kļūst par vēl labākiem draugiem
FOTO: A. Kļaveniece

Biatlons ar suni – tās ir sacensības šķēršļu trasē, kurās iekļauta šaušana mērķī, peldēšana, minipūlings, kanikross un dažādi šķēršļi. Pasākuma mērķis – attīstīt aktīvas atpūtas iespējas cilvēkiem ar suņiem, iesaistīt iedzīvotājus, sevišķi jaunatni, nodarbībās ar suņiem un suņu sportu, veicināt pieredzes apmaiņu starp novada un kaimiņvalstu kinologiem.

Sacensības tika organizētas kā kluba piecu gadu jubilejas pasākums, un tajā piedalījās 53 sportisti ar saviem četrkājainajiem komandas biedriem, pastāstīja sacensību organizatore, Zemgales kinoloģiskā kluba valdes priekšsēdētāja un kinoloģe, «Salmiņos» esošās suņu audzētavas «Korland Rein» īpašniece Aina Korņejeva.

Biedrībai ir pieredze kinoloģisko pasākumu organizēšanā no 20l2. gada. Katru gadu biedrības suņu sporta apmācības laukumā tiek organizēti vismaz 10 kinoloģiskie pasākumi. Pēdējos divus gadus sadarbībā ar Latvijas kamanu suņu sporta federāciju (LKSSF) un Latvijas sporta federācijas padomes (LSFP) atbalstu klubam ir uzticētas tiesības rīkot Latvijas Kausa posmus un Latvijas vasaras čempionāta sacensības minipūlingā.

Sacensības notika dažādās vecuma un sagatavotības grupās. Pirmā startēja tautas grupa (atsevišķi vīrieši un sievietes) no 18 gadu vecuma, kam sekoja jauniešu grupa (l2-18 gadi), profesionāļu grupa no 18 gadu vecuma un bērnu grupas dalībnieki (8-12 gadi), bet sacensības noslēdza veterānu grupa (45+). Distances garums bija trīs kilometri, profesionāļu grupā – aptuveni seši, bet bērnu un senioru – divi kilometri. Sacensībās varēja piedalīties ar jebkuras šķirnes vai bezšķirnes suni – galvenais, lai tas klausa saimnieku, mīl skriet un nebaidās pārvarēt šķēršļus. Sacensību dalībnieku vidū vispopulārākie bija rotveileri, taču pārstāvēti bija vairāku šķirņu suņi – haskiji, vācu, beļģu un holandiešu aitu suņi, basendži, greisteri, ungāru vižlas, borderkolliji un pat takši, par kuru enerģiju un drosmi dzirdēju sakām - «lieli suņi mazā ķermenī».

Vērotājiem viens no interesantākajiem sacensību posmiem bija ūdens šķēršļa pārvarēšana. Aptuveni 20 metrus sportistam bija jābrien pa ūdeni, kas dziļākajā vietā sniedzas teju līdz viduklim, bet sunim pavadā jāpeld tam līdzi. Kontrolpunktā veikumu vērtēja tiesneši un tiesnešu palīgi. Punktus varēja zaudēt, ja suns baidās un neiet ūdenī; tāpat tika vērtēts, vai saimnieks pret suni neizturas agresīvi.

«Ūdens» punktā sacensību dalībniekus vērtēja tiesnese Liene Alde ar brīvprātīgajām tiesnešu palīdzēm - Iecavas meitenēm Anastasiju Kalniņu un Sandiju Zīverti. Anastasija un Sandija pastāstīja, ka brīvprātīgajā darbā iesaistījušās sadarbībā ar Iecavas Jauniešu centru. Abām saskarsme ar suņiem nav sveša, jo Anastasijai mājās ir vācu aitu suns Riks, bet Sandijai – taksis Figaro, savukārt darbošanās suņu sacensībās esot veids, kā interesanti pavadīt brīvo laiku. Zemgales kinoloģiskais klubs, sadarbībā ar Iecavas jauniešu centru, brīvprātīgajam darbam pagaidām ir piesaistījis desmit Iecavas novada jauniešus.

Liene Alde dzīvo Ķegumā, ir četru haskiju īpašniece un Kamanu suņu sporta kluba dalībniece. Šī gada maijā viņa nokārtojusi eksāmenus, lai kļūtu par Zemgales kinoloģiskā kluba tiesnesi. «Mani piesaistīja tas, ka Zemgales kinoloģiskais klubs ir viens no aktīvākajiem, šeit notiek daudz sacensību. Šodien biatlona skrējienā piedalās arī mani četri suņi. Trasē viņi gan dodas ar citiem cilvēkiem. Var teikt, ka haskijiem nav saimnieka – viņiem galvenais ir forši pavadīt laiku, bet, ja negribēs skriet, tad neskries arī ar mani. Viens no maniem suņiem savu komandas biedru iepazina tikai stundu pirms starta, bet nekas – trasē gāja labi,» pastāstīja Liene.

15 gadus vecais Augusts Liepiņš no Ozolniekiem sacensībās piedalījās ar borderkolliju Rango. Sākumā nav gribējis braukt, jo biedējis pieredzes trūkums – abiem ar Rango šīs bija pirmās sacensības. Neskatoties uz sportisko rūdījumu, kas gūts trenējoties pašaizsardzības cīņas sportā, Augusts atzina, ka visgrūtāk bijis izturēt skrējienu līdz galam, taču iedvesmojusi suņa aizrautība. «Pēc šīm sacensībām noteikti būsim vēl labāki draugi nekā iepriekš. Brīnījos, ka suns bez aizķeršanās pārvarēja visus šķēršļus un metās pat ūdenī, lai gan parasti peldēt viņš neiet. Laikam sajuta sacensību azartu. Rango suņu skolā nav gājis, taču ir ātrs un ļoti gudrs suns. Tā kā ģimenei pieder paliels kazu ganāmpulks, suns ir apmācīts to ganīšanai un nav tikai mājas mīlulis, bet noder arī ikdienas darbā,» pastāstīja Augusts. Jau pēc sarunas tika paziņoti sacensību rezultāti, un izrādījās, ka Augusts ar Rango trasē bijuši visātrākie un izcīnījuši 1. vietu.

Profesionāļu grupā startēja arī četri Valsts policijas pārstāvji un viņu dienesta suņi. Komanda gatavojas dalībai Starptautiskajās dienesta suņu biatlona sacensībās Holandē, tāpēc izmantoja izdevību uzlabot savas iemaņas Iecavas novadā notiekošajās sacensībās. «Laba pieredze un arī trase,» pēc skrējiena vērtēja Valsts policijas jaunākais inspektors Ivars Veisis, kurš distanci veica kopā ar kolēģes Gundas Šabanovas vācu aitu suni Nato. «Parasti skrienu viens, taču skrējiens ar suni - tā ir pavisam cita pieredze.» Ņemot vērā sportisko pieredzi un dienesta rūdījumu, Valsts policijas komanda ieguva 1. vietu. Savukārt profesionāļu individuālajā vērtējumā Gunda Šabanova ar suni Makša kungs izgrieza pogas savas komandas puišiem, izcīnot 1. vietu. Valsts policijas kinoloģei gan ir liela sacensību pieredze. Vēl tikai 8. jūnijā kopā ar dienesta suni Nato viņa triumfēja Starptautiskajās dienesta suņu biatlona sacensībās Beļģijā, kur sīvā cīņā ieguva 1. vietu sieviešu konkurencē.

Iecavas sportisti šoreiz kā sarunājuši izcīnīja vairākas trešās vietas: bērnu grupā - Ralfs Korņejevs ar basendži Rice, jauniešu grupā - Kate Monika Korņejeva ar rotveileru Oka, senioru grupā - Kārlis Burkevics ar rotveileru Rondo un komandu vērtējumā – komanda «Korland Rein». Ar visiem sacensību rezultātiem var iepazīties Zemgales kinoloģiskā kluba mājaslapā zkk.lv > Rezultāti.

Organizatoriem šādu sacensību rīkošana sagādāja daudz darba, taču to atsvēra dalībnieku pozitīvās atsauksmes gan par trasi, gan par sacensībās valdošo atmosfēru, pastāstīja Aina Korņejeva. Daudzi bija sabraukuši ar ģimenēm, un sacensībās piedalījās gan pieaugušie, gan bērni, lieliski pavadot savu brīvo laiku. 

Fotogalerija:
Anta Kļaveniece
Lapas informācija atjaunota:    04.08.2017
TWITTER
IecavaLV
22 Jun
Sveicam Līgo svētkos! https://t.co/W7qhCrasdK