Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss

Iecavas kikbokseris izcīna sudrabu Eiropas čempionātā

11.09.2017 0

No 2. līdz 10. septembrim Skopjē, Maķedonijā, norisinājās WAKO Eiropas čempionāts kikboksā kadetiem un junioriem. Čempionātā piedalījās arī Latvijas izlase – 13 valsts spēcīgākie sportisti.

Iecavas kikbokseris izcīna sudrabu Eiropas čempionātā
FOTO: no E.Špīsa albuma

Latvijas kikboksa izlase parādīja vēl nebijušu sniegumu, Eiropas čempionātā izcīnot astoņas medaļas. Sudraba godalgu izcīnīja arī iecavnieks Emīls Špīss, kurš trenējas Ķekavas klubā «Lāčplēša Cīņu Leģions».

E. Špīss startēja pilnkontakta (full contact) disciplīnā svara kategorijā līdz 75 kilogramiem. Sportista treneris Dainis Daņiļevičs atzinis, ka gan Emīls, gan otrs kluba pārstāvis Mārcis Grundulis, kurš svara kategorijā 65+ izcīnīja bronzas medaļu, demonstrējuši augsta līmeņa sagatavotību, izkoptu tehniku un vienreizēju psiholoģisko sagatavotību.

Emīls Špīss savā pirmajā cīņā tikās ar Grieķijas sportistu Teodoru Rampotas un izcīnīja uzvaru ar tehnisko nokautu; pusfinālā ar 2:1 pārspēja Krievijas sportistu Aleksandru Komarovu, bet finālā piekāpās Ukrainas sportistam Artjomam Meļņikam.

Lūk, ko par dalību čempionātā stāsta Emīls: «WAKO ir prestižākā kikboksa organizācija, kas savās sacensībās pulcē spēcīgākos kikboksa meistarus. Tēlaini sakot, WAKO kikboksā ir tas pats, kas basketbolā NBA. Uz sacensībām braucu ar mērķi tikt pie medaļas, kas man arī izdevās. Čempionāts bija augstā līmeni, sportistiem nebija iespējams krāpties ar svaru, kas ir ļoti bieža parādība, jo svēršanas notika katru dienu.

Spilgtākais mirklis no šīm sacensībām noteikti bija Latvijas komandas pārstāvēšana atklāšanas gājienā. Brīdī, kad tika nosaukts Latvijas vārds, man pār ķermeni pārskrēja skudriņas. Neaizmirstamas sajūtas, kādas nekad vēl nebija bijušas. Likās, ka esmu kļuvis par olimpisko čempionu, jutos lepns pārstāvēt Latvijas vārdu šāda līmeņa sacensībās.

Otrs spilgtākais mirklis bija pusfināla uzvara pār Krievijas izlases labāko kikbokseri. Pretinieks bija divus metrus garš cīkstonis - ļoti ātrs, tehnisks un pašpārliecināts par to, ko dara. Pirmos divus raundus piekāpos Krievijas sportistam, bet trešajā raundā notika kas tāds, ko pats negaidīju. Beidzot biju noķēris savu ritmu, un trešajā raundā atstrādāju to, ko biju iekavējis iepriekšējos. Izsitu krievu sportistu no viņa dominances un pat dabūju uz nokdaunu. Pēdējās sekundēs izrāvu uzvaru no 3:0 uz 2:1 manā labā. Pati labākā sajūta šajā cīņā bija tad, kad tiesnesis pacēla manu roku un es sapratu, ka mazā Latvijas valsts var uzveikt arī tādas lielvalstis kā Krievija.»

Anta Kļaveniece
Lapas informācija atjaunota:    11.09.2017
TWITTER
IecavaLV
19 Jul
Aicinām arī iedzīvotājus iesaistīties smaku novēršanā! Oficiālas sūdzības saņemšana ir pamats, lai vērstos pie uzņē… https://t.co/pog1pDqAbX