Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss

Šoreiz iztiek bez sporta tērpa

06.11.2017 0

Sporta skolotāji un treneri no 12 Zemgales reģiona pašvaldībām reizi gadā tiekas neformālās izglītības pasākumā, kur pilnveido savas zināšanas un dalās pieredzē. 3.novembrī tradicionālais gada noslēguma seminārs notika Iecavā.

Šoreiz iztiek bez sporta tērpa
FOTO: Beata Logina

Pasākuma norises vieta ik gadu mainās, iesaistītās pašvaldības to rīko pēc kārtas.  Šogad bija pienākusi Bauskas novada kārta, bet, tā kā baušķenieki pašlaik veic apjomīgus infrastruktūras attīstības darbus, Iecava bija atsaukusies kaimiņu lūgumam uzņemt sporta speciālistus pie sevis. Vispirms Iecavas Mūzikas mākslas skolā noritēja izglītojošas lekcijas, kuru dalībnieki saņēma sertifikātus. Pēc tam viesu namā «Dārta» tika sveikti gada labākie sporta speciālisti.

Bauskas novada bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Biruta Grantiņa pateicās Iecavas novada domes priekšsēdētājam Aivaram Mačekam un sporta skolas «Dartija» direktorei Baibai Gāgai par to, ka iecavnieki uzņēmušies pasākuma rīkošanu. B.Grantiņa vērsās pie visiem tuvākās apkārtnes speciālistiem, kuri plāno vest savus audzēkņus uz jauno Bauskas peldbaseinu, un aicināja 23. un 24. novembrī apmeklēt  peldētprasmes mācību teorētiskos kursus Bauskas novada domē.

Pie Zemgales sporta skolotājiem bija aicināts Rūdīšanās skolas izveidotājs Māris Žunda, kurš stāstīja, cik nozīmīga ir spēja pielāgoties pēkšņām izmaiņām vidē. Ne tikai sportistiem, bet ikvienam cilvēkam noder zināšanas, kā ātrāk un efektīvāk reaģēt uz to, ka iekšējā vai ārējā vide mainās. Rūdīšanās speciālists aicināja koncentrēties uz pareizu elpošanu, lai iegūtu kontroli pār savu ķermeni, prātu un visas fizioloģiskās sistēmas strādātu efektīvi.

Mūsdienās tiek kultivēta «tuntulēšanās» kultūra, ķermenis vairs nejūt ziemas un vasaras atšķirību, uzsvēra M. Žunda. Mūsu sabiedrība kopumā ir pārāk dziļi iegājusi komforta zonā; mums pašiem sevi jāspiež no tās ārā. Izaugsmes treneris atgādināja, ka  agrāk vai vēlāk ikvienam jāsastopas ar problēmjautājumu par rīcības motivāciju, jo tā klibo ne tikai audzēkņiem, bet arī pieaugušajiem. Lektors mudināja pedagogus domāt, kā iegūtās zināšanas pielietot savā darbā, integrējot mācību un audzināšanas procesā, eksperimentēt un atrast savas metodes, kā strādāt ar jauniešiem.

Noderīgus padomus sporta nozares speciālistiem deva arī dziednieks Normunds Roženšteins, kurš specializējies garīgās un fiziskās veselības stiprināšanā un interesentiem skaidro mākslu mīlēt sevi un būt mīlētam. Savukārt ekonomikas zinātņu doktore Ieva Kalve stāstīja par efektīvu un mūsdienīgu vadības darba organizāciju.

«Mani ļoti uzrunāja Ievas Kalves saistošā prezentācija,» atzina Iecavas vidusskolas sporta skolotāja Īrisa Korčagina. «Ekonomikas doktore tēlaini raksturoja vadītājus un padotos, izmantojot līdzību ar dzīvniekiem – suni un kaķi. Daudzie piemēri no dzīves atviegloja tēmas uztveri. Interesants bija arī dziednieka stāstītais par to, kā veidot saskarsmi starp priekšnieku un padoto, kā reaģēt uz sacīto un panākt sev vēlamo rezultātu. Tādas zināšanas man noderēs, vadot metodisko komisiju skolā, kā arī sadarbībā ar dažādiem cilvēkiem gan kā sporta skolotājai, gan klases audzinātājai. Patika arī tas, ka šoreiz nebija jāģērbjas sporta tērpā un jāvingro. Reizēm gribas kaut ko sirdij, lai nav tikai tiešais darbs, darbs un darbs.»

Ī. Korčagina bija viena no šī gada laureātiem, kas saņēma atzinību par aktīvu līdzdalību sacensību organizēšanā un tiesāšanā, un to šogad bijis tiešām daudz.  Skolotāja pati arī darbojas veterānu sportā. «Man patīk tiesāt, īpaši republikas līmeņa sacensības. Pārsvarā darām to kopā ar sporta skolas «Dartija» metodiķi Māri. Jauki  ka vidusskolai izveidojusies laba sadarbība ar sporta skolu. Atceros, ka pirms 20 gadiem tā nebija. Tagad bērni paši un viņu vecāki vairāk interesējas par iespējām nodarboties ar sportu,» novērojusi skolotāja.

Beata Logina
Lapas informācija atjaunota:    06.11.2017
TWITTER
IecavaLV
12 okt
#teirdarbs Pirmsskolas izglītības iestāde ''Dartija'' STEIDZAMI aicina darbā pirmsskolas skolotājus/-as uz noteiktu… https://t.co/ft2FtvIbNt