Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Izmēģina spēkus vieglatlētikas četrcīņā

08.05.2018 0

6. maijā Iecavas stadionā norisinājās sacensības «Atklātā jaunsardzes četrcīņa vieglatlētikā», kurās piedalījās gan Iecavas vienības jaunsargi, gan sporta skolas «Dartija» audzēkņi, kā arī sportisti un jaunsargi no Rīgas, Bauskas, Vecumniekiem, Ķekavas, Jūrmalas un Jelgavas.

Izmēģina spēkus vieglatlētikas četrcīņā
FOTO: Guntis Bērziņš, LVS

Šīs ir jaunas 2018. gada vasaras sezonas sacensības, kuras tiek organizētas ar mērķi pilnveidot U14, U16 un U18 grupas sportistu vispusīgo fizisko sagatavotību, kā arī iesaistīt Latvijas jaunsargus vieglatlētikā. Sacensības organizē un atbalsta Latvijas Vieglatlētikas savienība, Latvijas Skolu sporta federācija, Jaunsardzes un informācijas centrs, Aizsardzības ministrija un katra posma pilsētas pašvaldība sadarbībā ar sporta darba organizatoriem. 

Sacensības notiek četros posmos katrā Latvijas reģionā: 6. maijā Iecavā, 13. maijā Ogrē, 26. maijā Preiļos un 2. jūnijā Rojā. Katram dalībniekam jāveic 60 metru skrējiens, jāpārbauda spēki tāllēkšanā, bumbiņas mešanā, kā arī 500-1500 metru skrējienā atkarībā no vecuma un dzimuma.

Apbalvošana tiek organizēta katrā vecumā atsevišķi divās grupās: I grupa – jaunsardzes dalībnieki, II grupa – sporta skolu un skolu dalībnieki.

Iecavas novada jaunsargu vienības instruktors Dainis Kravals pastāstīja, ka Iecavas jaunsargiem šīs ir pirmās tāda veida sacensības, taču jaunieši bijuši cīņas un spara pilni, kas ļāvis tikt arī pie godalgotām vietām: «Žēl, ka nedaudz nepaveicās vecākajai grupai. Oskara Pudņika zaudētās trīs sekundes desmitdaļas sprintā maksāja kopvērtējuma 100 punktus, neļaujot viņam ierindoties 1. vietā.»

Vieglatlētikas disciplīnās jaunsargi speciāli nav trenējušies, taču savu fizisko formu uzturējuši, ziemas laikā sporta zālē attīstot veiklību, spēku un koordināciju, bet vasarā dodoties pārgājienos un kārtojot fiziskos normatīvus. Tuvojoties mācību gada noslēgumam, jaunsargi turpina gatavoties nometnei, kas norisināsies jūnija beigās un ir viens no jauniešu gaidītākajiem pasākumiem.

 

Iecavnieku labākie rezultāti četru disciplīnu kopvērtējumā:

I grupa (jaunsardzes dalībnieki)

U-16 zēni

1. vieta Jānis Bilkevičs

3. vieta Normunds Pūķis

4. vieta Mārcis Lauciņš-Veiners

U-18 jaunietes

1. vieta Laura Nātra

U-18 jaunieši

2. vieta Oskars Pudņiks

4. vieta Emīls Klāsups

5. vieta Ruslans Kameņevs

Jaunsargus sacensībām sagatavoja vienības instruktors Dainis Kravals.

 

II grupa (sporta skolu un skolu dalībnieki)

U-14 meitenes

3. vieta Anna Gabriela Hofmane

5. vieta Adriana Krūzmane

U-14 zēni

2. vieta Daniels Strautmanis

5. vieta Lauris Lapiņš

U-16 zēni

2. vieta Gvido Miezers

Sportistus sacensībām sagatavoja sporta skolas «Dartija» trenere Dace Vizule.

Anta Kļaveniece
Lapas informācija atjaunota:    08.05.2018
TWITTER
IecavaLV
18 jan
Šovakar, 18. janvārī, plkst. 22.50 stadionā pie Iecavas internātpamatskolas desmit minūšu garumā notiks uguņošana,… https://t.co/R14AcvUhBl