Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Brāļi mēros ceļu no Iecavas līdz Piebalgai

30.07.2018 0

Pirmdien, 30. jūlijā, plkst. 7:43 oficiāli startēja pārgājiens Iecava-Mauragi, kurā devās iecavnieki, brāļi Dzintars un Jānis Pārumi. Pārgājiena galamērķis ir Jaunpiebalgas novada Jēci, kur atrodas viņu tēva Ojāra dzimtas mājas «Lejas Mauragi».

 

Brāļi mēros ceļu no Iecavas līdz Piebalgai
FOTO: Iecava-Mauragi

Iecava ir brāļu dzimtais novads. Ideja par pārgājienu pirms diviem gadiem radās Jānim, kad viņš Riodežaneiro olimpisko spēļu atklāšanas dienā veica 50 kilometru pārgājienu no Juglas Rīgā līdz Ozolu ielai Iecavā.

«Iecava–Mauragi ir mans iekšējais aicinājums. To, ka ar kājām gribu noiet 160 kilometrus garo ceļu no Iecavas līdz tēva dzimtajām mājām, sapratu, ja ne uzreiz pēc pārgājiena Jugla–Iecava, tad dažas dienas pēc tam. Ja ideja par pirmo pārgājienu bija spontāna, tad šoreiz notiek mērķtiecīga gatavošanās un plānošana,» atklāj pārgājiena idejas autors Jānis. Sākotnēji Jānis pārgājienā plānojis doties viens, taču šī gada pavasarī par brāļa ieceri atgādinājis Dzintars, izsakot vēlmi pievienoties.
«Pārumi ir soļotāju dzimta. Ar labiem panākumiem savulaik soļojis gan mūsu tēvs, kurš ir divkārtējs Eiropas veterānu vicečempions, gan viņa brālis Imants,» norāda Dzintars, kurš pats, ejot tēva pēdās, šopavasar uzsācis nodarboties ar soļošanu veterānu konkurencē. «Abām vietām – Iecavai un Mauragiem - ir liela nozīme manā dzīvē, tāpēc nolēmu pievienoties Jānim pārgājienā.»

Brāļi arī neslēpj gandarījumu par līdzcilvēku atsaucību: «Kreklus, ar kuriem dosimies pārgājienā, nodrošina «Ideju druka», sardzē par mūsu veselību stāvēs pazīstamais aptieku tīkls «Euroaptieka», bet kompresijas zeķes un citu apģērbu sagādās «Eleven Sportswear Latvia». Īpašu paldies gribam teikt tiem ļaudīm, kuri mums dos naktsmājas – Dacei Āriņai Ķegumā, Ķeipenes pagasta pārvaldes vadītājam Vilnim Sirsonim, viesu nama «Dzirnavas» saimniekam Aivaram Traidāsam un atpūtas vietas «Vanagkalns» saimniekam Raimondam Dombrovskim.»

Pārgājienam, kuru plānots veikt no 30. jūlija līdz 3. augustam, varēs sekot tīmekļvietnē «Facebook» speciāli tam izveidotajā lapā Iecava-Mauragi.

Anta Kļaveniece
Lapas informācija atjaunota:    30.07.2018
TWITTER
IecavaLV
20 feb
Aicinām iepazīt plānoto iekšpagalmu pārbūves darbu aprakstu un grafisko materiālu. Projektā iekļautās teritorijas r… https://t.co/058wh3Pu5n