Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Iecavnieks piedalās Kristapa Porziņģa rīkotā nometnē

10.06.2019 0

Iecavnieks Henrijs Pļaviņš trenējās Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) komandas Dalasas «Mavericks» latviešu zvaigznes Kristapa Porziņģa vasaras nometnē, kura pagājušās nedēļas nogalē norisinājās Liepājā.

Iecavnieks piedalās Kristapa Porziņģa rīkotā nometnē
FOTO: No H.Pļaviņa albuma

Četru dienu nometnē piedalījās jaunieši vecumā no 13 līdz 15 gadiem, aizvadot divus treniņus dienā un noklausoties speciālistu sagatavotas izglītojošas lekcijas. Fiziska atlase uz šo nometni netika veikta - nometnei atlasīts 21 jaunietis, kurš jau iepriekš noskatīts un izvēlēts ar mērķi attīstīt esošo potenciālu. Henrijs stāsta, ka nometne devusi iespēju paskatīties uz basketbolu jaunā gaismā - gan lekcijas, gan treniņi bijuši noderīgi, jaunietis ieguvis pieredzi un motivāciju, kas ļaus viņam trenēties vairāk.

Henrijam šķitis interesanti, ka nometne fokusējusies arī uz dzīvi ārpus laukuma. Piemēram, Renāra Zeltiņa lekcija par internetu un sociālajiem portāliem jaunajiem talantiem mācījusi, ko drīkst publicēt sabiedriskajā telpā un no kā labāk izvairīties. Citās lekcijās sportisti izglītoti par uzturu un miegu.

Savukārt basketbola treniņus vadīja bijušais Latvijas vīriešu basketbola izlases treneris Ainars Bagatskis, kā arī jaunajiem talantiem bija gods satikt un uzklausīt «Mavericks» galveno treneri Riku Kārlailu.

Nometnes dalībniekiem bija arī iespēja būt nepārtrauktā K.Porziņģa uzmanībā, aprunāties ar viņu un uzdot jautājumus. Henrijs vēlējies uzzināt, vai NBA zvaigznei ir kāds vēl nepiepildīts sapnis. Slavenais basketbolistis atbildējis, ka vēlas kļūt par NBA labāko aizsardzības spēlētāju un ar Latvijas izlasi iegūt Eiropas čempionu titulu.

Henrijs pēc nometnes ir priecīgs un motivēts, kā arī sola darīt visu, lai nokļūtu tajā vēlreiz nākamajā gadā. Jaunais basketbolists saka lielu paldies saviem treneriem: Vilnim Gailumam, Voldemāram Pārumam un Valdim Šustam.

 

Monta Zaumane
Lapas informācija atjaunota:    10.06.2019
TWITTER
Iecavas novads
13 sep
Iecavā ir atklātas divas "Grāmatu mājas (uz kājas)". 📚👍Viena pie Iecavas kultūras nama, otra pie Iecavas Mūzikas un… https://t.co/Njpevd8rjf