Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss

Iespēja izrauties no ikdienas

06.12.2017 0

2. decembrī Iecavas kultūras namā norisinājās ikgadējā konkursa «Iecavas novada uzņēmēju gada balva» svinīgais noslēgums. Vienlaikus tas bija kopīgs sarīkojums visiem vietējiem uzņēmējiem.

 

Iespēja izrauties no ikdienas
FOTO: Beata Logina

Aicinājumam piedalīties pasākumā bija atsaukušies ap 80 uzņēmēju pārstāvju. Pašvaldība godināja konkursa dalībniekus un apbalvoja nomināciju uzvarētājus, pasniedzot Atzinības rakstus un naudas balvas. SIA «Letis» saņēma 250 eiro nominācijā «Gada zemnieks» un 1000 eiro par galveno titulu - «Gada uzņēmējs». 250 eiro balva tika piešķirta «Gada pakalpojumu sniedzējam» - zemnieku saimniecībai «Ausmas», bet 150 eiro – SIA «Gardumu Avēnija», kas atzīta par «Gada drosminieku uzņēmējdarbībā».

Saskaņā ar nolikumu komisija vērtēja pēdējā noslēgtā saimnieciskā gada rādītājus salīdzinājumā ar pilnu iepriekšējo gadu.Sveicot uzņēmējus un vēlot izturību turpmākajā darbībā, Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks uzsvēra, ka konkurss norit tikai trešo gadu: «Vēl esam meklējumu procesā - kā to labāk rīkot, kādus vērtēšanas kritērijus noteikt.»

Lai konkursam piesaistītu vairāk dalībnieku, mācāmies no kļūdām un cenšamies pilnveidot nolikumu, apliecināja arī pašvaldības projektu koordinatore Sintija Kalēja. «Esam ceļa sākumā un atvērti uzņēmēju piedāvājumiem. Noteikti turpināsim naudas balvu tradīciju. Ir gandarījums, ka uzņēmēji ar prieku nāk uz šo pasākumu un jūtas novērtēti. Nākamā gada plānotājos jau var ierakstīt, ka uzņēmēju balle paredzēta 8. decembrī.»

Sarīkojumā uzņēmēji ne tikai izklaidējās aktiera Kristapa Rasima vadībā un baudot grupas «Ceļojums» muzikālos priekšnesumus, bet arī iepazina cits citu un dalījās pieredzē.
Vairāki pasākuma dalībnieki centās noskaidrot, kā tikt pie SIA «Letis» produkcijas, nebraucot uz Rīgas restorāniem un Rimi lielveikaliem. Vai sezonas laikā ir iespējams pašiem doties uz saimniecību pēc kārotajiem svaigajiem zaļumiem? Salātu un bazilika valstības saimniece Hēlija Stepanoviča-Monkeviča atzina, ka uzņēmums lolots kā bērns, pamazām veidojot ar mīlestību un mērķtiecību. Nu jau tas sasniedzis tādu attīstības līmeni, ka var piedalīties konkursā un sākt domāt arī par regulāru produkcijas tirgošanu mazumā. Savulaik veiksmīgi aizsāktā sadarbība ar Kasparu Jansonu un citiem šefpavāriem veicinājusi SIA «Letis» atpazīstamību, tāpēc par reklāmas trūkumu uzņēmums nevar sūdzēties.

«Šis pasākums ir motivējošs un vajadzīgs. To saka ne tikai nominanti,» pēc sarīkojuma secināja Hēlija. «Protams, ir cita sajūta – būt konkursa uzvarētājam! Ir patīkami sajust sirsnīgu attieksmi no pašvaldības. Tā kā reti apmeklēju novada pasākumus, tad vismaz šī uzņēmēju balle ļauj pie galdiņiem sapazīties un veidot ciešāku saikni. Tā ir iespēja izrauties no ikdienas - tepat, vietējā vidē - un atpūsties. Tāpēc uzskatu, ka konkursa dalībniekiem jāļauj ņemt līdzi savus darbiniekus. Mani cilvēki bija tik priecīgi un gandarīti par šādu balli, kas ir sava veida saliedēšanas pasākums. Mums gan pašiem tāds ir - sezonas noslēgumā organizējam kopīgu braucienu. Un vēl – tikai pēc šī gada dalības konkursā apjautu: arī es, kā iedzīvotāja, kā uzņēmējdarbības partnere, varētu būt tā, kas izvirza konkursam citus. Bet tas man līdz šim nebija ienācis prātā!» atzina galvenā titula ieguvēja.

Ne viens vien uzrunātais bija pārsteigts, ka par labāko pakalpojumu sniedzēju atzītā zemnieku saimniecība «Ausmas» sevī slēpj Iecavā populāro floristi Vinetu Lamberti, kura šopavasar uzsākusi aktīvu rosību veikalā «I.DILLE». Turp kopš vasaras pārcelta arī «Ciku Caku» daļa, jo, lai uzturētu abas vietas, nepietiek ne laika, ne resursu.  

«Piepildīts pasākums, labāks nekā pagājušajā gadā,» pēc sarīkojuma sacīja Vineta. «Dalībnieki varēja izkustēties, izdejoties, vairāk cits citu iepazīt. Tāds pasākums ir nepieciešams kā atskaites punkts, kas ļauj uzzināt, kas notiek mums apkārt, bet ko ikdienas skrējienā neesam pamanījuši.»

Floristikas meistarei atelpas brīdis bijis svētīgs, jo pirmssvētku laiks ir ļoti noslogots, jāsaiņo dāvanas un lieliem pasūtījumiem nepietiek jaudas. Ar smaidu var teikt - rūķīšu darbnīca uzņem apgriezienus. «Pie mums vairāk meklē neikdienišķo. Gribam izcelties ar latvisko produkciju, lai nav tas, kas visos citos veikalos. Daudzi pērk melno mālu, ļoti iecienīti ir sparīgo jelgavnieku ražojumi no «Karameļu darbnīcas», «Piparmētru namiņa», kā arī citi interesanti Latvijā tapuši pārtikas produkti, piemēram, kabaču, biešu bumbas. Populāras ir arī Dobeles tematiskās sveces. Pircēji prasa izejmateriālus, paši lej sveces un vēlas nopirkt gan daktis, gan parafīnu,» novērojusi Vineta. Daudziem patīkot brieži, tāpēc pašlaik aizvien tiekot papildināts dažādu figūriņu sortiments.

Ziemassvētku tuvums jaušams arī «Gardumu Avēnijā», kur decembris atnācis ar piparkūku cepšanas meistarklasi un izmaiņām kafejnīcas gardumu piedāvājumā. No ikdienas sortimenta izņemtas smalkmaizītes un kruasāni, kā arī pusdienu piedāvājuma zupa, ko aizstās medus piparkūkas dažādās variācijās, Ziemassvētku tartes, kūkas, kēksi, eklēri un citi gardumi. Dzērienu klāsts gan paliek nemainīgs – aromātiska kafija, zāļu tējas un salds kakao ar pienu. Tomēr, iepriekš pasūtot, ir iespējams saņemt jebkuru produktu, ko iecienījuši «Gardumu Avēnijas» klienti.

«Kopš vasaras piena produktu, medus un citu izejvielu cenas ir pieaugušas par 30%. Bet mēs savu produktu cenas nepalielinām, jo rēķināmies ar vietējo iedzīvotāju  pirktspēju. Domājam, kā strādāt produktīvāk,» skaidro Laura Breidaka. «Piedāvājuma maiņa saistīta ar Ziemassvētku dāvanu gatavošanas procesu – nepietiek resursu, bet vēlamies arī ikdienā iepriecināt savus klientus ar mūsu gardumiem. Visu aktuālo informāciju atspoguļojam savā Facebook lapā. Kā mums iet, mēs pašas zinām un jūtam, bet konkursā saņemtā, tāpat kā jebkura cita, atzinība, protams, ir patīkama.»

Fotogalerija:
Beata Logina
Lapas informācija atjaunota:    06.12.2017
TWITTER
IecavaLV
12 okt
#teirdarbs Pirmsskolas izglītības iestāde ''Dartija'' STEIDZAMI aicina darbā pirmsskolas skolotājus/-as uz noteiktu… https://t.co/ft2FtvIbNt