Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Vēlas ceļojumu ar pievienoto vērtību

05.02.2018 0

No 2. līdz 4. februārim Ķīpsalā jau 25 reizi pulcējās ceļotgribētāji, tūrisma uzņēmēji un speciālisti. Iedvesmoties Latvijas un pasaules apceļošanai “Balttour 2018” bija ieradušies 29 630 interesenti.

Tematiskajā hallē “Apceļo Latviju!” sevi prezentēja Latvijas novadi.  Zemgales stendā par aktuālajiem mūspuses piedāvājumiem stāstīja Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novada tūrisma speciālisti. Apmeklētājus piesaistīja košais stenda noformējums un iespēja nosūtīt bezmaksas pastkarti, aicinot apceļot Zemgali.

Bauskas Tūrisma informācijas centra vadītāja Inese Turkupole-Zilpure stāsta, ka šoreiz īpašs akcents likts uz tūrisma maršrutiem un aktivitātēm. Apmeklētājiem sniegta iespēja piedalīties spēlēs un saņemt pašvaldību un tūrisma uzņēmēju sarūpētas balvas, degustēt “Bauskas alus” jaunos dzērienus. Interesentiem tika piedāvāti dažādi informatīvi materiāli par tūrisma iespējām novados, tradicionālo un lielāko pasākumu plāns, kā arī prezentēts jaunais buklets “Tūrisma maršruti Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novadā”. Tas veidots, lai potenciālajiem viesiem palīdzētu orientēties plašajā Bauskas apkārtnes tūrisma piedāvājumā, to strukturējot sešos maršrutos: “Bauska”, “Pilis un muižas”, “Senā tehnika un spēkrati”, “Gastronomija un amatnieki”, “Ģimenēm ar bērniem un aktīvai atpūtai”, “Pasākumi”.

Par tūrisma iespējām Iecavas novadā interesentiem stāstīja pašvaldības projektu vadītāja Sintija Kalēja, kā arī atrakciju parka “Labirinti” pārstāvji.

  

S. Kalēja, kas izstādē piedalās jau vairākus gadus, stāsta, ka apmeklētāji aizvien precīzāk apzinās, ko tieši vēlas. Ceļotgribētājus vēl joprojām interesē jau gatavi maršruti Bauskas puses iepazīšanai, atpūtas iespējas ģimenēm ar bērniem, dažādām interesentu grupām, piemēram, senioriem, skolēniem, taču šogad vērojamas arī jaunas tendences. Pastiprināta interese bijusi par brīvdienu mājām. Mūsu novadā šajā nišā ir iespējams attīstīties. Pilsētnieki vēlas baudīt lauku vidi un mieru, nezaudējot komfortu. Būtiska ir pieejamība, iespēja lietot bezvadu internetu.

Tāpat cilvēki interesējas par tematiskajiem maršrutiem, piemēram, gastronomisko tūrismu, velomaršrutiem. Viņi vēlas ceļojumus ar īpašu pievienoto vērtību. Ceļotājus interesē meistarklases, dažādas aktivitātes, kurās iespējams līdzdarboties.

  

Izstādes apmeklēji labprāt ielūkojās pasākumu plānā un priecājās par daudzveidīgo festivālu programmu, ko piedāvā Bauskas novads – kantrifestivāls, mūsdienu etniskās mūzikas un vēstures rekonstrukcijas festivālam “Zobens un Lemess”, mūzikas un mākslas festivāls “Vivat Curlandia!” un "Bauska TASTE". Tie, kuri plāno apmeklēt kādu no pasākumiem, interesējās arī par to, ko vēl mūspusē iespējams apskatīt un pasākt.

Izstāde “Balttour 2018” pulcēja 860 tūrisma uzņēmumus un to pārstāvjus no 39 pasaules valstīm. Divās tematiskajās hallēs “Apceļo Latviju!” un “Atklāj pasauli!” interesentiem bija iespējams atklāt jaunus maršrutus, iegādāties ceļojumus un piedalīties neskaitāmās aktivitātēs, tādējādi iepazīstot tūrisma nozares aktualitātes.
 

Lelde Podniece-Jostmane
sabiedrisko attiecību speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    06.02.2018
TWITTER
IecavaLV
18 jan
Šovakar, 18. janvārī, plkst. 22.50 stadionā pie Iecavas internātpamatskolas desmit minūšu garumā notiks uguņošana,… https://t.co/R14AcvUhBl