Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Paraksta līgumu par jauna atbalsta finanšu instrumenta ieviešanu uzņēmumiem

12.07.2018 0

Attīstības finanšu institūcija ALTUM un Latvijā vadošā komercbanka Swedbank parakstījusi sadarbības līgumu par jaunu valsts atbalsta finanšu instrumenta ieviešanu maziem un vidējiem uzņēmumiem – portfeļgarantijas.  

Plānots, ka šīs programmas ietvaros Swedbank piešķirs finansējumu aptuveni 200 uzņēmumiem 11,7 milj. EUR apmērā divu gadu laikā.

Portfeļgarantiju programma paredzēta maziem un vidējiem uzņēmumiem, kam nepieciešams finansējums apgrozāmajiem līdzekļiem un investīciju aizdevumiem līdz 250 tūkstošiem eiro. Izsniedzot ALTUM portfeļgarantijas, Swedbank nodrošinās ātru aizdevuma noformēšanas procesu, ļaus piedāvāt klientiem zemāku kredīta procentu likmi un labvēlīgākus finansēšanas nosacījumus.

Swedbank ir cieša sadarbība ar valsts attīstības finanšu institūciju ALTUM vairākās programmās, piemēram, kredītu un eksporta garantijas, daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programma, paralēlo (mezanīna) aizdevumu programma un citi projekti. Tāpat Swedbank piedāvā arī Eiropas Investīciju Fonda garantiju programmas maziem un vidējiem uzņēmumiem Cosme, kā arī EaSI mikrouzņēmumiem.

Jaunas portfeļgarantiju programmas ieviešana Latvijā ir laba ziņa mūsu mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kuru rīcībā būs jauns valsts atbalsta instruments sava biznesa attīstībai un konkurētspējas veicināšanai. Latvijā mazo un vidējo uzņēmumu segments ne tikai nodrošina ievērojamu skaitu darbavietu, bet arī  vērā ņemamu pievienoto vērtību valsts ekonomikai. Tāpēc ļoti svarīgi, ka tiek radīti atbalsta mehānismi, kas ļauj nodrošināt vēl labvēlīgākus finansēšanas nosacījumus un lielāku kapitāla pieejamību mūsu uzņēmumiem,” saka Ieva Vīgante, Swedbank uzņēmumu pārvaldes vadītāja.

Jēkabs Krieviņš, ALTUM valdes loceklis: “Porteļgarantijas kā jauns valsts atbalsta finanšu instruments, ko ALTUM ievieš sadarbībā ar komercbankām, sniedz nepārprotamu ieguvumu  MVU segmenta uzņēmumiem – iespēju saņemt kredītiestāžu finansējumu ar zemāku procentu likmi. Nav mazsvarīgi, ka portfeļgarantijas palīdz samazināt gan garantijas izsniegšanas laiku, gan nepieciešamo dokumentu apjomu. Esam gandarīti, ka portfeļgarantiju ieviešanā piedalās arī Swedbank, kas ir viens no uzņēmumu finansēšanas tirgus līderiem Latvijā, tādējādi palīdzot valsts atbalsta finanšu instrumentiem sasniegt vēl plašāku uzņēmēju loku.

Kristīne Jakubovska
Swedbank mediju attiecību vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    12.07.2018
TWITTER
IecavaLV
18 mar
Aicinām līdz 1.aprīlim iesniegt projektu pieteikumus ‘’Biedrību, nodibinājumu un tradicionālo reliģisko organizācij… https://t.co/cXu3Z2V9Hi