Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Uzsāk darbu pie smaku emisijas limitu projekta izstrādes

30.07.2018 0

Reaģējot uz iedzīvotāju satraukumu par nepatīkama aromāta izplatīšanos Iecavā, šā gada 23. jūlijā Iecavas novada domes telpās notika Iecavas novada domes, Valsts vides dienesta, AS «Balticovo» un SIA «Egg Energy» pārstāvju tikšanās. Sanāksmes dalībnieki informēja par saviem novērojumiem un ieteica risinājumus situācijas uzlabošanai.

Situācijas novēršanai uzņēmumiem jau iepriekš tika uzdots uzsākt darbu pie smaku emisiju limitu projektu izstrādes, ko ir uzsākuši abi uzņēmumi – gan AS «Balticovo», gan SIA «Egg Energy». Adekvāti tehniskie pasākumi viennozīmīgi tiks noteikti pēc limitu projektu izstrādāšanas.

Sanāksmes dalībnieki uzsvēra, ka situācijas saasināšanos izraisīja netipiski laika apstākļi. Valdošie vēji Iecavas novadā ir DR–D virziena vēji, kas nodrošina, ka smakas neizplatās Iecavas ciema teritorijā. Šobrīd ilgstoši pūš Z virziena vējš, ko pastiprina sausums un karstums. Versiju par nelabvēlīgajiem laika apstākļiem īpaši uzsver SIA «Egg Energy» vadītājs J. Rjabko. Šobrīd ir sākusies lauku mēslošanas sezona, tādēļ tiek aktīvi iztukšota digestāta lagūna.

Ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, kad tika saņemtas sūdzības par smakām, kas rodas no digestāta izliešanas uz lauka, ir pieaicināts apakšuzņēmējs, kura rīcībā ir tehnika, kas nodrošina tūlītēju digestāta iestrādāšanu augsnē un pilnībā novērš nepatīkamās smakas. SIA «Egg Energy» nav zināma neviena sūdzība par smakām pēc digestāta izkliedes uz lauka.

Agra Lieģe
AS «Balticovo» Mārketinga un Sabiedrisko attiecību vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    30.07.2018
TWITTER
IecavaLV
20 feb
Aicinām iepazīt plānoto iekšpagalmu pārbūves darbu aprakstu un grafisko materiālu. Projektā iekļautās teritorijas r… https://t.co/058wh3Pu5n