Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

SIA «Letis» - Zemgales labāko uzņēmumu vidū

03.12.2018 0

30. novembrī Rundāles pilī jau trešo reizi norisinājās Zemgales Plānošanas reģiona organizētais pasākums «Gada uzņēmējs Zemgalē». Balvu saņēma 22 Zemgales pašvaldību uzņēmēji, tostarp arī Iecavas novada SIA «Letis» īpašnieki Hēlija un Andris Stepanoviči-Monkeviči, kuru pamatnodarbošanās ir salātu un zaļumu audzēšana.

SIA «Letis» - Zemgales labāko uzņēmumu vidū
FOTO: Anta Kļaveniece

Katra pašvaldība titula saņemšanai izvirzīja vienu uzņēmumu. Pasākuma nolikumā teikts, ka atzinību var saņemt vidējo un mazo uzņēmumu īpašnieki, kuru uzņēmums reģistrēts vai veic saimniecisko darbību konkrētās pašvaldības teritorijā. Turklāt pretendentiem nedrīkst būt nodokļu vai nodevu parādu, kā arī pārkāpumu darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības jomā. Apbalvojamo vidū bija gan Zemgalē pazīstami lauksaimnieki un rūpniecības pārstāvji, gan mājražotāji un dažādu pakalpojumu sniedzēji.

Ar ZPR un pašvaldību finansiālu atbalstu apbalvotie uzņēmēji saņēma īpaši darinātu piemiņas zīmi, Atzinības rakstu un naudas balvu. Apbalvošanas ceremonija noritēja Rundāles pils Baltajā zālē, kas pasākumam piešķīra vēl svinīgāku noskaņu. Muzikālu priekšnesumu bija sarūpējusi pianiste Ieva Šmite un kontrtenors Sergejs Jēgers.

Atzinība uzņēmējiem ir vajadzīga, jo tā rada prieku, bet prieks - spēku un enerģiju darboties tālāk, pēc balvas saņemšanas atzina Hēlija un Andris Stepanoviči-Monkeviči, kas pērn kļuva arī par Iecavas novada uzņēmēju gada balvas ieguvējiem. Abi gan teic, ka, attīstot saimniecību, viņu mērķis nav bijušas balvas, taču tik un tā tas ir patīkams pārsteigums. Panākumiem pretī virzījusi uzņēmuma straujā un intensīvā izaugsme. Andris salīdzina, ka darba intensitāte saimniecības 2,4 hektāros ir ne mazāka, kā kādam graudu audzētājam 500 hektāros.

Ar salātu un zaļumu audzēšanu saimniecība nodarbojas jau astoto sezonu. Šogad izdevies novākt trīs ražas un kāpināt izaudzētās produkcijas apjomu. Saimnieku lepnums ir jaunā salātu fasēšanas iekārta, kas iegādāta ar Eiropas struktūrfondu atbalstu un uzstādīta šī gada septembrī. Pateicoties jaunievedumam, izdevies uzsākt jauna, perspektīva produkta ražošanu. 200 gramu paciņās tiek fasēts piecu veidu salātu maisījums, kurš ir gatavs likšanai uz šķīvja. Salāti ir divreiz nomazgāti, nosusināti, un fasējumā ledusskapī var glabāties līdz pat divām nedēļām.

Arī podiņos audzēto salātu, bazilika un citu zaļumu kvalitātes latiņa uzņēmumā pacelta ļoti augstu. Ne velti Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks, sumināšanas pasākumā raksturojot «Letis» produkciju, sacīja, ka zaļumu podiņi dzīvē izskatās kā no fotošopa bildēm nākuši. Produkcijas kvalitāti novērtējuši gan «Rimi» un citi veikalu tīkli, gan 18 restorāni visā Latvijā. Hēlija smej - nav brīnums, ka cilvēkiem viņa asociējas ar salātiem, tādēļ bieži vien nākas dzirdēt uzrunu: «O, salātu meitene!»

Fotogalerija:
Anta Kļaveniece
Lapas informācija atjaunota:    03.12.2018
TWITTER
Iecavas novads
18 apr
Apmeklētāju ievērībai! ‼️ https://t.co/Oqd0ppPRyK