Iecavas
novads
IEdvesmo
Seko: twitter facebook instagram

Rotaļu stūrītis

0

Lai bibliotēkā pirmsskolas un sākumskolas bērniem radītu pievilcīgu vidi, Iecavas bērnu bibliotēkas vadītāja Ludmila Šteinberga un bibliotekāre Zoja Stūrmane realizēja labu ideju - iekārtoja rotaļu stūrīti. Bieži vien šāda vecuma bērni uz bibliotēku atnāk līdzi vecākajiem brāļiem vai māsām. Tagad viņiem būs daudz vairāk iespēju lietderīga laika izmantošanai.

 

 

 

 

Bibliotēkas darbinieces, vērojot bērnus darbībā, secinājušas, ka mazajiem zinātkārajiem lasītājiem ceļš no grāmatas uz viņu sirsniņu iet caur rotaļu. Svarīgi no mazām dienām noturēt bērnu zinātkāri, rosināt, lai bērns lasīšanu uztvertu ar prieku. Šim nolūkam, kā arī jaunu lasītāju piesaistei, nolemts iesaistīties projektā par rotaļu stūrīša izveidi. Projektu, kas tapis sadarbībā ar Iecavas novada Domes projektu vadītāju Dzidru Baltaci, atbalstīja Kultūrkapitāla fonds, rotaļu stūrīša izveidei piešķirot simts latus. Iegādājoties attīstošās galda spēles, bibliotēkas darbinieces konsultējās ar pirmsskolas izglītības iestādes (PII) «Cālītis» metodiķi Ingūnu Lāci.

Rotaļu stūrīša atklāšanas dienā bērnu bibliotēkā viesojās PII «Cālītis» audzēkņi, audzinātāja Ilze Blaumane, metodiķe Ingūna Lāce. Viņi bija pirmie, kas ar interesi iepazina un spēlēja spēles. Bērnudārza un bērnu bibliotēkas sadarbība izveidojusies jau agrāk. Pateicoties Z. Stūrmanei izveidots nestacionārās apkalpošanas punkts - katru mēnesi «Cālītī» nonāk jaunākās bibliotēkas grāmatas, ko audzinātājas lasa bērniem. Bibliotēku nedēļas ietvaros bērnu grāmatu krātuvē viesojas bērnudārza sagatavošanas un logopēdiskās grupas audzēkņi, bet bērnu veidoto darbu izstādes priecē bibliotēkas apmeklētājus.

Lapas informācija atjaunota:    06.01.2015
TWITTER
Iecavas novads
21 sep
Palīdzi apkopot ierosinājumus turpmākajai kultūras dzīves organizēšanai – atvēli 5 minūtes sava laika un aizpildi a… https://t.co/E9D01yCjIu