Iecavas
novads
IEdzīvina
Seko: twitter facebook instagram

Pašvaldības vēlēšanas

0

2021.gada 5. jūnija pašvaldības domes vēlēšanas norisināsies sešās valstspilsētās un 35 novados.

Lai informētu vēlētājus par 5.jūnija pašvaldību domes vēlēšanu kārtību, no 26.marta līdz 6.jūnijam darbojas Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) uzziņu tālrunis 67049999.

 

Šā gada pašvaldību vēlēšanas notiks jaunajās administratīvajās teritorijās.

Bauskas novadā, kurā pēc šī gada 1.jūlija būs apvienoti arī Iecavas, Vecumnieku un Rundāles novads (kā to nosaka Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums), plānots ievēlēt 19 deputātus.

 

Bauskas novada domes vēlēšanām ir reģistrēti deviņi politisko partiju saraksti; kopējais deputātu kandidātu skaits - 194.

Sarakstu kārtas numuri noteikti izlozē.

Nr. Kandidātu saraksts Kandidātu skaits
1 Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" 22
2 Politiskā partija "Latvijas Reģionu Apvienība" 22
3 Politiskā partija "KPV LV" 22
4 "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija 22
5 "Latvijas attīstībai" 22
6 Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija 22
7 Jaunā konservatīvā partija 21
8 Jaunā VIENOTĪBA 22
9 Zaļo un Zemnieku savienība 19

 

 

Balsošanas kārtība

Pašvaldību vēlēšanās vēlētāji varēs balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī savā vēlēšanu apgabalā. Vēlētāju uzskaitei vēlēšanu iecirkņos pirmo reizi tiks lietots elektronisks tiešsaistes vēlētāju reģistrs.

 

Iecavā būs iekārtots viens vēlēšanu iecirknis - Nr.350 Iecavas kultūras namā, Rīgas ielā 18.

 

Vēlēšanu iecirkņu darba laiks pašvaldību vēlēšanu dienā, 5.jūnijā,  būs no pulksten 7.00 līdz 20.00. Vēlētāji varēs izmantot arī iespēju nobalsot iepriekš:

  • pirmdien, 31. maijā, no plkst. 16.00 līdz 20.00;
  • ceturtdien, 3. jūnijā, no plkst. 9.00 līdz  16.00;
  • piektdien, 4. jūnijā, no plkst. 13.00 līdz 20.00.

 

Šogad pirmo reizi vēlētāji, kuriem ir balsstiesības pašvaldības vēlēšanās, bet kuri vēlēšanu laikā uzturas ārvalstīs, varēs pieteikties balsošanai  pa pastu no ārvalstīm. Pasta balsošanai būs jāpiesakās iepriekš - no 27. marta līdz 24. aprīlim. Pieteikties varēs valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e-pakalpojumā, Latvijas Republikas vēstniecībās, Centrālajā vēlēšanu komisijā vai izmantojot oficiālo elektronisko adresi.

Ja vēlētājam veselības stāvokļa dēļ nebūs iespējas nokļūt vēlēšanu iecirknī, būs iespēja pieteikties  balsošanai savā atrašanās vietā.

 

Vēlēšanu apgabala noskaidrošana un maiņa

Tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās būs Latvijas un  Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem no 18 gadu vecuma, kuri bija reģistrēti dzīvesvietā attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā (izņemot Rīgu) vismaz 90 dienas pirms vēlēšanu dienas  (šā gada 7. martā) vai kuriem attiecīgajā pašvaldībā pieder nekustamais īpašums.

Savu vēlēšanu apgabalu un apgabala vēlēšanu iecirkņus vēlētāji varēs noskaidrot, sākot no 27. marta Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e-pakalpojumā internetā vai arī pa Centrālās vēlēšanu komisijas uzziņu tālruni.

No 27. marta līdz 27. maijam vēlētāji tiešsaistē vai klātiene varēs arī mainīt vēlēšanu apgabalu, ja vēlēsies balsot vēlēšanu apgabalā, kurā viņiem pieder nekustamais īpašums.

Plašāka informācija par vēlēšanām - CVK tīmekļa vietnē.

Lapas informācija atjaunota:    02.05.2021