Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Lasi un kļūsti par grāmatu ekspertu!

06.07.2012 0
Arvien biežāk dzirdam, ka mūsdienu tehnoloģijas aizvieto grāmatas, tāpēc bērni vairs nelasa tik daudz, kā to darīja agrāk. Taču Bērnu žūrija ir lielisks piemērs tam, ka grāmatas nevar aizvietot.

Arvien biežāk dzirdam, ka mūsdienu tehnoloģijas aizvieto grāmatas, tāpēc bērni vairs nelasa tik daudz, kā to darīja agrāk. Taču Bērnu žūrija ir lielisks piemērs tam, ka grāmatas nevar aizvietot.

Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrija ir valsts mēroga lasīšanas veicināšanas programma, kas pastāv jau 11 gadus un bērnu vidū kļuvusi ļoti populāra.

Bērnu žūrija nodrošina bibliotēkas ar labāko un jaunāko bērnu grāmatu izlasi un interesantu pasākumu programmu. Bērnu žūrijas laikā katram bērnam, jaunietim vai Vecāku žūrijas dalībniekam (vecākam par 20 gadiem) ir jāizlasa savā vecuma grupā noteikts grāmatu skaits un pēc tam jāaizpilda anketa, kurā ataino labākās grāmatas. Tādā veidā katru gadu veidojas labāko grāmatu topi, pēc kuriem var spriest par lasāmvielu.

Katru gadu tūkstošiem bērnu tiek iesaistīti grāmatu lasīšanā un vērtēšanā. Pagājušajā gadā Bērnu žūrijai pievienojās Jauniešu žūrija, iesaistot vidusskolu skolēnus. Arī šajā reizē ir kāds jauninājums - Vecāku žūrija. Tas mudinās arī pieaugušos lasīt un vērtēt grāmatas.

Iecavas novada bērnu bibliotēkas vadītāja Ludmila Šteinberga lepojas ar saviem lasītājiem: «Mūsu bibliotēkā Bērnu žūrija pastāv kopš 2003. gada, un ar katru reizi lasīt gribētāju skaits pieaug. Pagājušajā gadā bija 106 grāmatu eksperti, tāpēc cerēsim, ka šogad to būs vēl vairāk. Un, tā kā tagad lasīt tiek aicināti arī bērnu vecāki, tad interesentu skaits varētu pieaugt.»

Latvijā ir daudzas bibliotēkas, kurām trūkst finansējuma Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrijas grāmatu iegādei, taču Iecavas novada bibliotēkām par to nav jāsatraucas, jo lielu atbalstu sniedz pašvaldība. Tāpat pašvaldība atbalsta arī pasākumu rīkošanu lasītājiem, lai vēl vairāk veicinātu interesi lasīt.

Pēdējā laikā Bērnu žūrijas grāmatu klāstā parādās latviešu autoru darbi. Pagājušogad Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība uzsāka labdarības projektu «Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa», kam atbalstu sniedz Latvijā plaši pazīstami cilvēki. «Vēl nesen notika «e-pastu karš», kurā bērni un jaunieši vēstuļu veidā protestēja pret valsts finansējuma likvidēšanu Bērnu un Jauniešu žūrijas programmai. Arī grāmatu lasītāji no Iecavas piedalījās, un visi kopā mēs izcīnījām uzvaru. Tas vēlreiz pierāda, ka grāmatu lasīšana ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa,» piebilst L. Šteinberga.

Diāna Špoģe
Lapas informācija atjaunota:    11.12.2014
TWITTER
Iecavas novads
19 okt
Darbs pie Brīvības pieminekļa teritorijas labiekārtošanas gandrīz noslēdzies. Diemžēl paveiktais jau cietis no nevē… https://t.co/pFDPrYZqsl