Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Iecavas vidusskolas skolotājs saņem Emīlijas Gudrinieces vārdabalvu

28.01.2019 0

Iecavas vidusskolas ķīmijas skolotājs Mihails Gorskis par izcilu darbu, sagatavojot skolēnus ķīmijas studijām, saņēma Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieces Emīlijas Gudrinieces vārdabalvu, ko RTU piešķir sadarbībā ar Latvijas Zinātņu akadēmiju.

Iecavas vidusskolas skolotājs saņem Emīlijas Gudrinieces vārdabalvu
FOTO: Eduards Lapsa, RTU

Apbalvošana notika 25. janvārī RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē (MLĶF) ikgadējā ķīmijas skolotāju seminārā «Ķīmija kā prioritāte».

M. Gorski sveicēji nodēvēja par «skolotāju skolotāju», jo laureāta profesionālā darbība cieši saistīta arī ar dabaszinātņu skolotāju sagatavošanu un viņu kvalifikācijas celšanu. M. Gorskis ir 166 zinātnisko un metodisko publikāciju autors un līdzautors, docējis vairākus studiju kursus, aktīvi darbojas Latvijas Ķīmijas skolotāju asociācijā. M. Gorskis iepriekš bijis RTU apbalvojuma labākajiem ķīmijas skolotājiem laureāts.

Latvijas Organiskās sintēzes institūta apbalvojumu saņēma RTU IZV skolotāja Laura Fjodorova un Ventspils 1. ģimnāzijas skolotāja Vita Bērzleja.

Tradicionāli skolotājus sveica arī Latvijas uzņēmumi. SIA «Tenachem» apbalvojums tika pasniegts Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledžas skolotājai Anastasijai Jēgermanei. SIA «Sakret» sveica Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolotāju Oļģertu Gūtmani un Rīgas Centra humanitārā vidusskolas skolotāju Arinu Zubkovu. Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas apbalvojums tika pasniegts Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolotājai Agritai Veidei.

RTU MLĶF apbalvojumi tika pasniegti Ķekavas vidusskolas skolotājai Evijai Dancei, 72. vidusskolas skolotājam Pāvelam Pestovam, Rīgas 96. vidusskolas skolotājai Nataļjai Kirsanovai, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas skolotājai Evi Kūriņai, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas skolotājam Sandim Veldzem un Rīgas V. Ostvalda vidusskolas Jeļenai Volkinšteinei.

Tika sumināti arī izcilākie studenti, kuriem tradicionāli piešķir RTU izcilo profesoru Emīlijas Gudrinieces un Alfrēda Ieviņa stipendijas, un šogad tās saņēma MLĶF maģistrantūras 1. kursa studente Dārta Zelma Skrastiņa un maģistrantūras 2. kursa students Mikus Puriņš.

Šogad pirmo reizi notiek arī skolēnu zinātniskās pētniecības darbu stenda referātu sesija. Tā dos iespēju gan skolotājiem, gan skolēniem ne tikai dziļāk iepazīt fakultātē risināmos zinātniskos tematus, bet arī veicinās sadarbību starp skolām un fakultāti, izstrādājot starpdisciplinārus projektus. Šogad fakultātes laboratorijās skolēni individuāli un komandās no Rīgas un Latvijas reģioniem izstrādāja 23 zinātniskās pētniecības darbus.

Gundega Preisa
RTU Ārējās komunikācijas nodaļas projektu vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    28.01.2019
TWITTER
Iecavas novads
14 okt
Iecavas novadam jauns videoklips! 🤩📽️ Šoreiz ieskatīsimies bērnu un jauniešu ikdienā! https://t.co/GkvYqUXcN1