Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Svinam Meteņus!

11.02.2019 0

Klāt ziemas vidus, Meteņdiena, kad ar troksni tiek pavadīta ziema un gaidīts pavasaris.

Svinam Meteņus!
FOTO: no iestādes albuma

Lai izjustu šo latviešu gadskārtu svētku garšu, mēs, pirmsskolas izglītības iestādes “Cālītis” trīs līdz četru gadīgu bērnu “Lācīšu” grupiņas pirmsskolas izglītības skolotāja Ruta Baltrušaite un mūzikas skolotāja Kristīne Zabarovska, 5. februārī organizējām bērnu un vecāku kopīgo pasākumu “Svinam Meteņus”.

Gaidot svinības, bērni bija sagatavojuši meža zvēru maskas, un nodziedāja dziesmiņu. Bērni kopā ar vecākiem piedalījās kustību rotaļā “Zvēri”. Sirsnīgi skanēja bērnu un vecāku kopdziesma “Iemāci dziesmiņu bērniņam”, kuras laikā ne vienam vien vecākam acīs parādījās aizkustinājuma asaras.

Pēc koncertiņa bērni kopā ar vecākiem tika aicināti uz radošo dabnīcu “Esi radošs!”, kur, atbilstoši projekta “Kompetenču pieejai mācību saturā” idejām, piedāvāju dažādus materiālus bērnu un vecāku radošo izpausmju īstenošanai, pasakās atainoto zvēru  izgatavošanai. Kopīgā darba procesā tika radīti brīnišķīgi, oriģināli un ar entuziasmu radīti darbi, par kuriem liels prieks bija gan vecākiem, gan bērniem. Liels paldies vecākiem par atsaucību!

Pēc pasākuma savās pārdomās dalījās Luīzes māmiņa Laine: “Šādi kopīgi pasākumi ir ļoti nepieciešami, jo mazuļiem ir liels prieks un lepnums, ka viņi kopā ar vecākiem var paveikt kopīgu darbiņu. Man šī bija pirmā iespēja dzirdēt Luīzīti dziedam, tādēļ biju emocionāli ļoti aizkustināta.”

Grētas māmiņa Zane: „Bija ļoti patīkami piedalīties skolotāju rīkotajā vecāku/bērnu pēcpusdienā, kura bija veltīta Meteņiem. Īpaši uzrunāja nepiespiestā, mājīgā, radošā un sirsnīgā gaisotne grupiņā. Liels paldies mūsu skolotājai Rutai un auklītei Ivetai.”

Ruta Baltrušaite
Iecavas PII ‘’Cālītis’’ pirmsskolas izglītības skolotāja
Lapas informācija atjaunota:    11.02.2019
TWITTER
Iecavas novads
17 okt