Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Medicīnas vēstures muzejs aicina skolēnus paplašināt zināšanas seksuālās un reproduktīvās veselības jomā

19.02.2019 0

Sadarbībā ar P.Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju šogad skolēniem bez maksas tiek piedāvāta muzejpedagoģiskā programma „Seksuālā un reproduktīvā veselība”.

Savukārt ikviens interesents bez maksas var apskatīt izstādi par šo tēmu, kurā ir iespēja uzzināt, kā gandrīz simts gados Latvijā un citur pasaulē valsts iestādes un nevalstiskās organizācijas ir izglītojušas, skaidrojušas un uzrunājušas sabiedrību par seksuālās veselības jautājumiem.

Par programmu:

Muzejpedagoģiskās programmas „Seksuālā un reproduktīvā veselība” mērķis ir veicināt skolēnu zināšanas un prasmes seksuālās un reproduktīvās veselības jomā, sekmējot cieņpilnu un atbildīgu attiecību veidošanu. Programmas uzdevumi ir veicināt izpratni par seksuālās un reproduktīvās veselības nozīmi cilvēka dzīvē, atbildīgu attiecību nozīmi seksuālās un reproduktīvas veselības jomā, kontracepcijas lietošanu, seksuāli transmisīvo infekciju riskiem un profilakses nozīmi, kā arī par aborta medicīniskiem un sociāliem aspektiem.

Programma ir bez maksas, un tā būs pieejama organizētām skolēnu grupām līdz 2019.gada decembrim.

Norises vieta: Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, Rīga, Antonijas iela 1.

Mērķauditorija: 9.-12. klases skolēni.

Programmas ilgums: 45-60 minūtes

Par izstādi:

Vienlaikus ikviens interesents muzejā bez maksas var apskatīt izstādi „Seksuālā un reproduktīvā veselība”. Tajā ir aplūkojami vizuālie materiāli, kuri savulaik izmantoti gan sabiedrības informēšanai par seksuālās veselības jautājumiem, gan emociju radīšanai. Aicinām arī iepazīt neparastus objektus no Medicīnas vēstures muzeja krājumiem, kas vēsturiskā griezumā parāda, kā ietekmēta mūsu reproduktīvā veselība, pateicoties laika gaitā notikušajiem medicīnas atklājumiem un mainīgajiem cilvēku uzskatiem.

Par zinātniski pamatotu sabiedrības izglītošanu reproduktīvās veselības jomā varam runāt tikai no 19. gs. beigām, kad ārsti, skolotāji un sabiedriskas organizācijas sāka pievērsties līdzpilsoņu izglītošanai, piemēram, skaidrojot, kā neapjukt pubertātē, kā rodas bērni, kā vadīt laimīgu ģimenes dzīvi un kas darāms, ja seksuālo kontaktu laikā iemantota nelāga slimība.

Izstādes noslēgumā apmeklētāji var padomāt, ko vēlas pateikt citiem, un izgatavot reproduktīvo veselību veicinošo plakātu paši.

Izstādes apmeklējums ir bez maksas.

Uzzināt detalizētāku informāciju un pieteikties uz muzejpedagoģisko programmu var, zvanot pa tālruņiem: 67222665 vai 26644548 vai rakstot e-pastā: info@mvm.lv

Sibilla Neimane
Veselības ministrijas Projektu vadības nodaļas vecākā referente
Lapas informācija atjaunota:    19.02.2019
TWITTER
Iecavas novads
20 jūl
❗️❗️❗️ Laika posmā līdz 31. jūlijam uz vienu diennakti būs slēgta satiksme pār tiltu pie Iecavas spirta rūpnīcas. Š… https://t.co/sKZOD4DKk4