Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Mācību koncertā uzstājas stepa dejotāji

04.03.2019 0

Sestdien, 2. martā, Iecavas Mūzikas un mākslas skolas (IMMS) koncertzāli ar ritmiskiem priekšnesumiem pieklaudzināja stepa dejotāji.

Mācību koncertā uzstājas stepa dejotāji
FOTO: Beata Logina

Uz speciālās deju grīdas savas prasmes demonstrēja IMMS 1. deju klases un interešu izglītības audzēknes, dejotāji no Stopiņu novada Upeslejām, Ādažu Mākslas un mūzikas skolas 2. un 3. deju klases audzēkņi, kā arī stepa dejas studijas «Top Tap Company» pārstāvji no Rīgas. Pedagogs Māris Pūris organizēja mācību koncertu, lai bērni savā starpā sadraudzētos, pierastu pie skatuves un lai vecāki saprastu, ar ko tad īsti viņu atvases nodarbojas.

«Mūsu pirmās stepa nodarbības Iecavā notika mazā telpā vēl vecajā skoliņā Raiņa ielā,» atgādināja Māris Pūris. «Tur pietika vietas, lai tikai divarpus vecāki varētu paskatīties uz saviem bērniem. Tagad, pateicoties pašvaldības rūpēm par izglītības iespējām, Iecavā ir jauna, fantastiski skaista un liela skola. Šeit pirmajos koncertos nāca skatītes dažas mammas, brāļi un māsas, bet šodien ir tik daudz skatītāju, ka trūkst krēslu, kur apsēsties.»

Pedagogs pauda prieku, ka stepa deja kļūst arvien populārāka un daudzviet tiek atvērta profesionālās ievirzes mācību programma. Latvijā pirmie tādu ieviesa Ādaži. Arī IMMS no šī mācību gada ir pieejama profesionālās ievirzes izglītības programma «Dejas pamati», kurā bērni sešu gadu garumā apgūs dažādus deju veidus, tostarp stepu.

Kā viss jaunais, arī stepa deja Latvijā ienāk lēni, un tradīcijas veidojas pakāpeniski. Māris Pūris šo lauciņu aizrautīgi kopj jau vairākus gadu desmitus. Viņa audzēkņi ir izveidojuši savas studijas, un viena no tām - Baibas Miķelsones vadītie dejotāji no Stopiņu novada - bija 2. marta koncerta viesu vidū.

Interešu izglītības un profesionālās ievirzes programmas absolventiem Latvijā būs nākamais posms: tiks veidota koledža, kur šiem bērniem turpināt izglītoties, vecākus informēja stepa lietpratējs. Liepājas teātris gatavojas atklāt muzikālā teātra programmu, un tur vajadzēs aktierus, kuri māk dejot.

Bez tam Latvijā atgriežas starptautiskais stepa dejas festivāls ar pasaulē sevi pierādījušiem māksliniekiem un pedagogiem. Tas notiks jūnijā Ādažos. «Būs meistarklases visiem līmeņiem, tā ka arī Iecavas bērniem tur būs, ko darīt. Ja kaut ko paspēsim sagatavot, varēsim startēt arī konkursā,» solīja M. Pūris.

To, kas apgūts līdz šim, dejotāji rādīja gan atsevišķi pa kolektīviem, gan visi kopā. Bija redzams, ka ieguldīts liels darbs, lai iemācītos nodejot ne tikai a capella priekšnesumus, bet arī dejas ar mūzikas pavadījumu. Skanēja visdažādākie ritmi, rokenrolu un valsi ieskaitot. Skatītāji ar vienlīdz skaļiem aplausiem atbalstīja kā iesācēju centienus, tā pedagogu izpildītās dejas.

Koncertprogrammā bija iekļauts arī dejas fragments, kuru kopā ar IMMS profesionālās ievirzes programmas audzēknēm iestudējusi Rīgas Igauņu vidusskolas audzēkne Debora. Jaunietei tas izdevies dažu stundu laikā 13. februārī – Ēnu dienā, kad rīdziniece vērojusi pedagogu darbu, piedaloties arī ritmikas, klasiskās dejas un mūzikas un dejas teorijas nodarbībās.

«Rociņas sānos, smaidi sejās,» Māris Pūris koncertā iedrošināja jaunākos dalībniekus, kuri vēl nav pieraduši pie publikas vērtējošajiem skatieniem. Var redzēt, ka bērniem viņš patīk. Atraktīvo skatuves mākslinieku slavē arī pieaugušie. Tieši Māra personības pievilcība un pedagoga talants notur bērnus šajā nebūt ne vienkāršajā dejas apguves procesā, kas prasa regulārus treniņus, uzcītību, precizitāti un saskaņotu darbošanos kolektīvā. To atzīst gan interešu izglītības, gan profesionālās ievirzes programmas audzēkņu vecāki.

«Divas reizes nedēļā meita pati nāk uz interešu izglītības nodarbībām Mūzikas un mākslas skolā. Nu jau ir otrais gads. Pirmā interese par stepu radās Upeslejās, kur viņa to sāka apgūt bērnudārza vecumā,» pastāstīja Sarmīte, kuras meita Evija pēc ģimenes pārcelšanās no Stopiņu novada dejas apguvi turpina Iecavā. «Māris ir ļoti labs pasniedzējs, par viņu var teikt tikai atzinīgus vārdus. Kā redzu – ir vēl labāks, nekā par viņu dzirdēts! Un vasarā bija nometne Līgatnē, riktīgi labs pasākums. No tā visa mēs tikai iegūstam.

Šis mums ir jau trešais koncerts. Ļoti kārdinoši un radoši, vienmēr iesaku apmeklēt, ņemu līdzi ģimeni un draugus - atbalsta grupa ir. Meitai ļoti patīk dejot. Pārdzīvo, kad saslimst vai kādu reizi netiek uz nodarbību. Mājās, ja ir gaidīšanas process, piemēram, pie pannas, kamēr ola cepas, viņa dejo stepu. Māris to ir panācis!»

Fotogalerija:
Beata Logina
Lapas informācija atjaunota:    04.03.2019
TWITTER
Iecavas novads
05 jūn
No trešdienas, 10.jūnija, SIA „Dzīvokļu komunālā saimniecība” (DzKS) kase atsāks apmeklētāju apkalpošanu klātienē.… https://t.co/SPGg7m4Iar