Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Plastmasas iepirkumu maisiņus aizstāj ar pašu radītiem

22.03.2019 0

Lai motivētu sabiedrību samazināt plastmasas maisiņu patēriņu un rastu ilgtspējīgas, modernas un gaumīgas alternatīvas tradicionālajiem iepirkuma maisiņiem, «Zaļā josta» bērnus un jauniešus aicināja iesaistīties radošajā konkursā «Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!». Konkursā piedalās gan pirmsskolas izglītības iestādes (PII) «Dartija» sagatavošanas grupas bērni, gan Iecavas internātpamatskolas pulciņa «Radošās prasmes» dalībnieki.

Plastmasas iepirkumu maisiņus aizstāj ar pašu radītiem
FOTO: Anta Kļaveniece

Konkursa laikā bērni meklēja iespējas aizstāt plastmasas iepirkuma maisiņus ar dabai draudzīgākiem risinājumiem pirkumu iesaiņošanai un līdznešanai, radīja paši savus unikālus iepirkuma maisiņus, kurus izgatavoja no otrreizējām izejvielām.

«PII «Dartija» kā ekoskola īsteno un māca jaunajai paaudzei atbildīgu dzīvesveidu, un tas lieliski sasaucas ar konkursa mērķi - mazināt atkritumus un neizmantot polietilēna maisiņus iepērkoties,» pastāstīja iestādes vadītāja Irīna Freimane.

Ceturtdien, 21. martā, «Dartijas» bērni un pedagogi pulcējās uz prezentāciju, ko logopēdes Ilzes Arājas vadībā bija sagatavojuši konkursa dalībnieki. Grupiņas «Pie Ķūķa» bērni skaitīja atraktīvas rīmes un demonstrēja, kā iepirkties veikalā, izmantojot pašu darinātus auduma maisiņus un papīra kārbiņas.

«Lai būtu, kur nopirkto likt, mēs vecos kreklus sagriezām, pēc tam krietni pastiepām un par dziju pārvērtām, raibas somas adījām,» skaitīja bērni, izrādot somas, tīkliņus un maciņus, kas tapošanas tehnikā uzadīti gan no sagrieztu t-kreklu un citu trikotāžas izstrādājumu strēmelēm, gan no lietotiem plastmasas iepirkuma maisiņiem.

«Uzadīju kabatiņu, kur var ielikt aifoniņu, kādu gardu kārumiņu un vēl mājas atslēdziņu,» savu veikumu demonstrēja Nikola.

Lai prezentācija būtu atraktīvāka, no kartona bija uzmeistaroti arī veikala iepirkumu ratiņi. Demonstrētais lieliski atainoja izvēlēto projekta moto: «Kas reiz bija vecs, tagad top jauns!»

Pēc prezentācijas pārējie bērni varēja pamēģināt, kā sagriezt krekla strēmeles, kā, cītīgi stiepjot, izveidot pavedienu somas darināšanai, kā uz tapošanas stellēm veidot adījumu. I. Arāja pastāstīja, ka vienas somas izgatavošanai bijušas nepieciešamas trīs četras stundas, bet viss konkursa darbu darināšanai atvēlētais laiks ildzis vairāk nekā mēnesi. Tā kā bērnu pirkstiņi ātri nogurst, bērni cits citu pie stellēm ik pa laikam nomainījuši. Soma katram ir sava, bet tapusi arī ar citu bērnu palīdzību. Somas iznākušas košas un dzīvespriecīgas. Bērni tur saskata saulrietu, mežus, pļavas un ūdeņus.

Daudzas idejas nākušas klāt darbošanās procesā. Piemēram, Luka izdomājis, ka viņa mugursomai vajadzīga arī kabatiņa. «Somu darināšanas process sākumā izskatās sarežģīts, bet, sākot darīt, patiesībā tas ir vienkāršs, bērni ātri visu apgūst. Nodarbe ir ne tikai aizraujoša, bet arī trenē bērnu pirkstu sīko muskulatūru,» pastāstīja Ilze Arāja. Konkursa darbu apraksts un fotogrāfijas konkursa organizatoriem jānosūta līdz 25. martam. Konkursa 1. kārtā konkursa dalībnieki tiks aicināti uz reģionālo skati demonstrēt savus darbus, savukārt labākie reģionālo kārtu dalībnieki 26. aprīlī cīnīsies par uzvaru konkursa finālā, kas norisināsies modes un izklaides centrā «Rīga Plaza».

Konkursu rīko «Zaļā josta» sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, modes un izklaides centru «Rīga Plaza», Ogres Valsts tehnikumu un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju.

Fotogalerija:
Anta Kļaveniece
Lapas informācija atjaunota:    22.03.2019
TWITTER
Iecavas novads
05 jūn
No trešdienas, 10.jūnija, SIA „Dzīvokļu komunālā saimniecība” (DzKS) kase atsāks apmeklētāju apkalpošanu klātienē.… https://t.co/SPGg7m4Iar