Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

''Ķūķi–atjaunotāji'' izvirzīti pašdarināto somu konkursa finālam

05.04.2019 0

4. aprīlī Rīgā aizvadīta “Zaļās jostas” radošā konkursa “Es sāku ar sevi – tīrai Latvijai!” Pierīgas reģionālā kārta.

''Ķūķi–atjaunotāji'' izvirzīti pašdarināto somu konkursa finālam
FOTO: no konkursa organizatoru arhīva

Tās ietvaros savas oriģinālās, dizainiski skaistās un praktiskās idejas, kā mājas apstākļos iespējams darināt videi draudzīgas somas un maisiņus, prezentēja 44 komandas no Rīgas, Pierīgas un Zemgales reģiona mācību iestādēm, informē SIA „Zaļā josta” kolektīvs.

Konkursa “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” dalībnieku uzdevums bija pētīt iespējas aizstāt plastmasas iepirkuma maisiņus ar dabai draudzīgākiem risinājumiem pirkumu iesaiņošanai un līdznešanai, un radīt pašiem savus unikālus iepirkuma maisiņus, kuri iespēju robežās gatavoti no otrreizējām izejvielām. Konkursa Pierīgas reģionālajā kārtā savus darbus prezentēja 18 pirmsskolas izglītības iestāžu komandas un 26 skolu komandas. Pēc visu darbu prezentēšanas žūrija konkursa finālam izvirzīja sešas mācību iestāžu komandas.

Pirmsskolas izglītības iestāžu kategorijā:

  • Iecavas novada pirmsskolas izglītības iestādes “Dartija” komanda “Ķūķi – atjaunotāji” (Luka Zalsters, Renāte Petrovska, Melita Naļivaika, Adrians Beikmanis, Nikola Allere, Alise Ignatenko, Rainers Daņilovs, Dans Daniels Dricka);
  • Ogres novada Madlienas pirmsskolas izglītības iestādes “Taurenītis” komanda “Mazie vizbulīši”;
  • Rīgas Ziepniekkalna pirmsskolas komanda “Zaļā grupa”.

Skolu kategorijā:

  • Bauskas 2. vidusskolas komanda “Krāsu virtulis”;
  • Ogresgala pamatskolas komanda “Ogresgalieši”;
  • Augstkalnes vidusskolas komanda “Vides draugi”.

Kopumā organizatori augstu novērtē visu dalībnieku veikumu un atzinīgi vērtē visu komandu sniegto ieguldījumu ne tikai oriģinālu ideju izstrādē, kā pašrocīgi varam darināt videi draudzīgu iepakojumu, bet arī uzslavē bērnu entuziasmu iesaistīt aizvien plašāku sabiedrības daļu atbildīgā un dabai draudzīgā dzīvesveidā. Papildu laureātu noteikšanai “Zaļā josta” apsveica komandas, kas izcīnīja simpātiju balvas.

Konkursa fināls, kurā sacentīsies 24 labākās komandas no visas Latvijas, norisināsies 26. aprīlī modes un izklaides centrā “Rīga Plaza”.

Lapas informācija atjaunota:    05.04.2019
TWITTER
Iecavas novads
23 sep
Hip hip urrā! Šodien PII Dartija trīskārši svētki! 🎉 Šogad bērnudārzs atzīmē 55. pastāvēšanas jubileju. 🎉 Noslēgu… https://t.co/gaSr3dFrc8