Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Iecavas vidusskola iekļauta jaunajā Vismas Skolu indeksā

04.06.2019 0

Nesen publicētajā Skolu indeksā, kas balstīts nevis uz olimpiāžu vai eksāmenu rezultātiem, bet uz skolēnu iesaistīšanos ārpusskolas aktivitātēs, iekļauta arī Iecavas vidusskola.

Ziemeļvalstīs lielākā biznesa IT kompānija Visma ir publicējusi Latvijas vispārizglītojošo Skolu indeksu, kas veidots, balstoties uz skolēnu dalību starptautiskajā informātikas un algoritmiskās domāšanas konkursā Bebr[a]s no 5. līdz 12. klasei.

Konkursa rezultāti liecina, ka reģionu skolas iesaista vairāk bērnus ārpusskolas aktivitātēs nekā Rīgas skolas - aptuveni 80% no skolām bija tieši no reģioniem. Kopumā konkursā piedalījušās 65% no visām skolām Latvijā.

Kompānijas Visma mērķis bijis aicināt vecākus nevērtēt skolas tikai pēc olimpiāžu uzvarētāju skaita vai centralizēto eksāmenu rezultātiem. Tie nav tik svarīgi, cik svarīga ir skolu aktivitāte, iesaistot bērnus konkursos un citos ārpusskolas pasākumos. Šis projekts piedāvā vienlīdzīgas iespējas piedalīties visiem skolēniem un rosināt interesi par IT un algoritmisko domāšanu, neatkarīgi no skolēnu sekmēm skolā.

Šajā mācību gadā starptautiskajā konkursā Bebr[a]s piedalījās gandrīz 3 miljoni skolēnu no 56 valstīm visā pasaulē, un tas ir viens no lielākajiem konkursiem Eiropā dalībnieku skaita ziņā. Latvijā konkursu organizēja jau trešo reizi, un tajā piedalījās 17 574 skolēnu. Tā pamatā nav nepieciešamas specifiskas zināšanas, jo Bebr[a]s uzskata, ka piedalīšanās palīdz skolēniem noticēt savām spējām, izaicināt sevi un atklāt savu potenciālu. Konkursā pārbauda nevis to, cik daudz formulu skolēns zina, bet cik attīstīta ir loģiskā, radošā vai matemātiskā domāšana.

Uzņēmuma Visma mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Brīvība-Dzenuška uzskata, ka par Latvijas labākajām skolām nevajadzētu uzskatīt tikai tās, kurās ir audzēkņi ar sasniegumiem olimpiādēs. Šīs skolas nereti saņem lielāku finansējumu, tomēr, investējot tikai izcilniekos, rodas apburtais loks - visiem skolēniem netiek dotas vienlīdzīgas iespējas pārbaudīt sevi un attīstīt savu vērtības apziņu.»

Ar 224 konkursā iesaistītajiem skolēniem, kas ir 50,56% no visa skolēnu skaita, Iecavas vidusskola ir reitinga 47. vietā. Šis ir trešais gads, kopš Iecavas vidusskola piedalās šajā projektā, un projektā iesaistītie bērni nāk no 5., 6. un 7. klases.

Iecavas vidusskolas pārstāves stāsta, ka šis rezultāts tapis no stundu gara «eksāmena», kur pārbauda galvenokārt skolēnu loģisko domāšanu. «Vislabākais, ko šis projekts sniedz, ir tas, ka bērni, kuri šķietami slīd cauri mācībām bez īpašiem sasniegumiem, spēj parādīt sevi no labās puses, jo tests pārbauda tieši loģisko, nevis skolas sola domāšanu. Tas dod papildu motivāciju visiem skolēniem.» Gita Zaķe uzteic Laumu Potašu no 6.c klases, kura guvusi teicamus rezultātus testā, ierindojoties uzreiz aiz godalgotajām vietām. Citas skolas pirms testa gatavojas un pilda pagājušajā gadā izsniegtos materiālus, bet Iecavas vidusskola skolēnus pārbauda bez sagatavošanās, kas sniedz reālo sajūtu par bērnu spējām.

Monta Zaumane
Lapas informācija atjaunota:    04.06.2019
TWITTER
Iecavas novads
15 nov
Konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” finālā iekļuvis arī Iecavas novads! 🤩 https://t.co/OnwJE92LJz https://t.co/UexRpKaPc5