Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Izlaidumu nosvinējuši 12.klašu skolēni

13.06.2019 0

Kamēr 9.klašu beidzēji vēl gatavojas savām izlaiduma svinībām šīs nedēļas nogalē, vidusskolas absolventi tika sveikti jau pagājušajā sestdienā.

Izlaidumu nosvinējuši 12.klašu skolēni
FOTO: Anna Zaķe

8. jūnija pēcpusdienā Iecavas vidusskola pavadīja no skolas sola un ievadīja jaunā dzīves posmā 12.a un 12.b klases skolēnus.

Lai gan atestātus vidusskolas beidzēji saņems tikai 1. jūlijā, jaunieši tāpat bija pacilāti. Izlaidumā skanēja joki un svinību dalībnieki, noklausījušies iepriekš sagatavotus aprakstus, minēja, par kuru divpadsmitklasnieku ir katrs stāsts.

Par muzikālo pavadījumu rūpējās paši beidzēji - gan dziedāja, gan atrādīja savas prasmes, spēlējot mūzikas instrumentus. Pauzēs uzstājās meiteņu vokālā grupa «Carnelian».

12.a klasē mācījās 24 jaunieši. Klases audzinātāja Milita Pīlādze ar prieku un lepnumu saka, ka viņi ir īpaši. Visi lieli aktīvisti – ar interesi iesaistījušies klases, skolas un novada pasākumos. Ir aizrautīgi debatētāji, sportisti. «Sākumskolā mēs kopā iedziedājām 1. Bērnu koru festivālā «Taureņu balsis», pamatskolā bijām Skolēnu Dziesmu un deju svētku dalībnieki, bet 2018. gadā kā klases deju kolektīvs piedalījāmies Latvijas XXVI Dziesmu un XVI Deju svētkos. Lielākais sasniegums, kā atzīst jaunieši, bijusi dalība simtgades Dziesmu un deju svētkos.»

Klases vidējais vērtējums – 7,07 balles. M. Pīlādze slavē jauniešus ar labām un teicamām sekmēm: Annu Ansoni, Annemariju Elīnu Dukuri, Anniju Elizabeti Goldmani, Zani Gitu Grasi, Jolantu Jurāni, Evu Macuļeviču, Hugo Hurbertu Puriņu un Amandu Visocku.

Piemēram, Annija Elizabete Goldmane ar vidējo vērtējumu 9 balles tika izvirzīta Simtgades stipendijas saņemšanai. Anna Ansone ar vidējo atzīmi 8,5 ieguvusi labus rezultātus starpnovadu olimpiādēs un Zemgales reģiona ZPD konferencē. Amanda Visocka  (ar vērtējumu 8,42) bijusi Skolēnu domes priekšsēdētāja un sasniegusi izcilus rezultātus starpnovadu konkursā «Gada skolēns 2019». 

Jaunieši studijām izvēlējušies tiesību zinātnes, deju skolotāja profesiju, zobārstniecību, biznesu, pedagoģiju. «Mana klase ir skaļa, ar spēcīgu raksturu. Katrs ar savu odziņu, bet, kad vajag – esam saliedēti un jūtamies kā viena liela ģimene, kopā tik daudz piedzīvots...» tā jaunieši.

M. Pīlādze sacīja paldies visiem vecākiem par ieguldījumu audzināšanā, par atbalstu un uzticēšanos. Vēlējumu absolventiem skolotāja izteica ar latviešu tautas sakāmvārdu: «Lai jums vienmēr bites čakluma pietiek un ozola izturība!»

Visi 12. b klases skolēni apguvuši vispārējās vidējās izglītības profesionāli orientētā virziena programmu komerczinībās, gala rezultātā saņemot Junior Achievement Latvia sertifikātus par apgūtām uzņēmējdarbības prasmēm. Mācoties 11. klasē, atbilstoši profilam tika nodibināti četri skolēnu mācību uzņēmumi, kur skolēni darināja koka rotaļlietas un rokassprādzes, lēja sveces un ražoja ekoloģiskus roku krēmus. Daudz profesiju iepazīts skolas Karjeras izglītības pasākumos, un, protams, arī mācību ekskursijās visā Latvijā audzēkņi vērojuši dažādu jomu speciālistu veikumu, arī paši darbojušies ražotnēs.

«Šajos gados bija patīkami vērot audzēkņu patstāvību, izdomu, draudzīgo un jautro, sportisko klases garu,» atzīst audzinātāja Maruta Lasmane. «Ļoti iepriecināja skolēnu pašiniciatīva divas reizes piedalīties ZZ čempionātā, gūstot neaizmirstamas emocijas. Zēni ir futbola, florbola un basketbola cienītāji, šajās spēlēs (futbolā) aizstāvējuši arī Iecavas novada godu.

Visi 10 klases absolventi ir izvēlējušies sev tuvākās nākotnes ieceres: politoloģija, ekonomika un inženierzinātnes, IT joma, robežsardze, sporta pedagoģija, stilista profesija, jūrniecība.

Prieks par Evas Ķeružes un Valerijas Trifonovas ļoti labo mācību darbu, panākumiem olimpiādēs un dažādos konkursos.»

Evas Ķeružes vidējais vērtējums ir 8,00. Jauniete ieguvusi 3. pakāpi Latvijas skolēnu 43. ZPD konferencē vēstures un arheoloģijas nozarē; 3. pakāpi valsts skolēnu pētījumu konkursā «Vēsture ap mums». Eva ir popularizējusi Iecavas vidusskolas un novada vārdu, piedalījusies valsts mēroga sabiedriskajās aktivitātēs – 7., 8. un 9. Jauniešu Saeimā, kampaņā «Šoreiz es balsošu» Latvijā un Eiropas Parlamentā Briselē, «ES mājas» izaugsmes nodarbību ciklā «Prakses kalve».
Valerijas Trifonovas vidējā atzīme - 8,08. Jauniete ieguvusi 1. vietu starpnovadu krievu valodas olimpiādē un 2. vietu starpnovadu Publiskās runas konkursā.

Vidusskolu beidzot, skolotāja  vēl aboslventiem kļūt par stipru, atbildīgu BALSI savā izaugsmē un attīstībā, tomēr nepazaudēt arī prasmi ATBALSOTIES – būt tuvumā saviem mīļajiem, atsaukties draudzībā, priekos vai bēdās, ar godu veikt gan mazus, gan lielus ikdienas darbus.

 

Monta Zaumane
Lapas informācija atjaunota:    13.06.2019
TWITTER
Iecavas novads
05 jūn
No trešdienas, 10.jūnija, SIA „Dzīvokļu komunālā saimniecība” (DzKS) kase atsāks apmeklētāju apkalpošanu klātienē.… https://t.co/SPGg7m4Iar