Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

Iecavas vidusskola saņem Draudzīgā aicinājuma balvu

27.11.2019 0

25. novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisinājās Draudzīgā aicinājuma fonda Skolu reitinga apbalvošanas ceremonija, kurā tika sumināti šī gada laureāti un pasniegtas balvas par sasniegumiem mācību priekšmetu mācīšanā. Dabas zinību nominācijā 1. vietu lauku vidusskolu grupā ieguvusi Iecavas vidusskola.

Kopvērtējumā no 78 lauku vidusskolām Iecavas vidusskola ierindojusies 25. vietā. Dabas zinībās sasniegtais zināšanu līmenis bijis augstu novērtēts arī iepriekšējos Skolu reitinga pastāvēšanas gados: 2011. gadā - 3. vieta, 2015. gadā - 5. vieta, 2016. gadā - 1. vieta, 2018. gadā - 3. vieta. No dabas zinību trim priekšmetiem (bioloģija, fizika un ķīmija) labākais zināšanu līmenis ierasti tiek uzrādīts ķīmijā - kopš 2009. gada sešas reizes sekmju rādītāji bijuši augstākie valstī.

Labi rādītāji sasniegti arī latviešu valodā, kur starp 77 lauku vidusskolām Iecavas vidusskola ieņem 21. vietu, un angļu valodā - 24. vietu.

Draudzīgā aicinājuma Skolu reitings jau vairāku gadu garumā tiek veidots, izvērtējot audzēkņu sasniegumus centralizētajos eksāmenos latviešu valodā, matemātikā, angļu valodā, dabas zinībās (bioloģija, fizika, ķīmija) un vēsturē četrās kategorijās: ģimnāzijas, pilsētu vidusskolas, lauku vidusskolas un specializētās skolas. Tāpat tika vērtēta arī skolu izaugsme mācību priekšmetos un kopvērtējumā. «Nav nozīmes, cik liela ir skola, jo zināšanas ir skolas vērtība,» balvu pasniegšanas ceremonijā uzsvēra Draudzīgā aicinājuma fonda dibinātājs un vadītājs Jānis Endele.

Latvijā un pasaulē izglītības speciālisti gan strīdas, cik nepieciešami ir šādi reitingi un vai tiešām tie objektīvi atspoguļo skolu kvalitāti, jo centralizētie eksāmeni ir tikai viens no rādītājiem skolu darbības procesa kopumā. Lauku skolām noturēties reitinga augšgalā nav tik viegli, kā mūsu izcilajām skolām un ģimnāzijām, kas būtībā saņem svešu, bieži arī šajās lauku skolās labi sagatavotu materiālu un profesionāli strādā ar to tālāk. Lauku vidusskolā jāstrādā ar visiem bērniem, kādi tajā sanāk, ne tikai īpaši talantīgajiem. Taču, ja skolā ir skolotāji, īsti sava darba entuziasti, tad arī viņiem izdodas pacelt izglītības latiņu labā līmenī.

Iecavas vidusskolas direktore Agra Zaķe ir gandarīta par saņemto apbalvojumu, taču uzsver, ka skolas vērtība nav izsakāma tikai eksāmenu vērtējumā, jo tas neatspoguļo to milzīgo darbu, kas tiek paveikts ikdienā. Direktore lepojas ar saviem skolotājiem un teic paldies arī skolēniem par viņu centieniem sasniegt labus mācību rezultātus. Uz sasniegumiem motivē novērtējums ne tikai valsts, bet arī vietējā mērogā, tāpēc A. Zaķe uzteic pašvaldību, kas katru gadu rīko godināšanas pasākumu un pasniedz naudas balvas Iecavas novada skolēniem un viņu pedagogiem par sasniegumiem mācībās, zinātniski pētniecisko darbu skatēs, mācību priekšmetu olimpiādēs, konkursos un skatēs.   

Anta Kļaveniece
Lapas informācija atjaunota:    27.11.2019