Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Ar svinīgu apbalvošanas pasākumu atklāta videi draudzīgu dāvanu iesaiņojumu izstāde

17.12.2019 0

Aizvadītajā piektdienā modes un izklaides centrā “Rīga Plaza” norisinājās “Zaļās jostas” rīkotā radošā konkursa “Mans Zaļais dāvanu iesaiņojums” laureātu sveikšana, vienlaikus atklājot iedvesmas izstādi.

Ar svinīgu apbalvošanas pasākumu atklāta videi draudzīgu dāvanu iesaiņojumu izstāde
FOTO: Irīna Freimane

Izstādē apkopotas simtiem idejas dabai draudzīgai, oriģinālai un personalizētai dāvanu iesaiņošanai, sintētiskos, pārstrādei nepiemērotos iepakojuma materiālus aizstājot ar dabas veltēm un otrreizējiem izejmateriāliem. Izstāde aplūkojama visā svētku periodā, aicinot apmeklētājus samazināt dabai kaitīgā, pārstrādei nepiemērotā dāvanu iesaiņojamā materiāla patēriņu.

Izstāde ir skatāma bez maksas no 13.12.2019. līdz 13.01.2020. modes un izklaides centra “Rīga Plaza” (Rīgā, Mūkusalas ielā 71) pirmajā stāvā pie info centra katru dienu no plkst. 10:00 līdz 21:00.

Atklājot izstādi, “Zaļā josta” apbalvoja spožāko ideju autorus, kuriem izdevies radīt oriģinālākos un pārdomātākos dāvanu iesaiņojumus no otrreizējiem izejmateriāliem un dabas elementiem. Īpašās dāvanas no “Zaļā josta” saņēma Deniss Samohins, Andrejs Vinogradovs un Teodors Romanovskis. Pasākumā kopumā sadarbībā ar konkursa atbalstītājiem apbalvoti 55 darbu autori, kas saņēma vērtīgas balvas no modes un izklaides centra “Rīga Plaza”, “Lāči”, “The Body Shop”, SIA “Narvesen Baltija”, “Happeak”, SIA “Maxima Latvija”, Latvijas tirgotāju asociācijas, veikalu tīkla “AIBE”, “Tele2”.

Atklāšanas pasākumā piedalījās arī Iecavas novada pirmsskolas izglītības iestādes ''Dartija'' pedagogi un bērni, kas bija iesnieguši savus radošos darbus konkursam. Bērnudārzs saņēma pateicību par dalību konkursā un videi nedraudzīgu iesaiņojumu patēriņa samazināšanu.

Grupas “Pie Ķūķa” sešgadīgie bērni piedalījās videi draudzīgu iesaiņojumu pagatavošanā, izmantojot kurpju kasti, tukšās čipsu bundžas, vecus T kreklus, kūkas kastīti, apģērbu maisiņu un dabas materiālus – ķirbīti un sūreni  -, tos pārvēršot jaunā izskatā.

Konkurss “Mans Zaļais dāvanu iesaiņojums” norisinājās 2019. gada rudenī, un tajā tika pieteiktas ap 600 dažādas idejas dabai draudzīgai dāvanu iesaiņošanai. Konkursa darbu izstāde atgādina apmeklētājiem, ka dāvanu iesaiņojumu var darināt, liekot lietā nevajadzīgas kastītes, burkas, tukšo pārtikas iepakojumu, audumu, kaltētus dabas materiālus, izlasītos laikrakstus un daudz ko citu, ne tikai taupot resursus, bet arī padarot dāvanu par neatkārtojamu mākslas darbu.

“Mūsu patērētāju sabiedrībā vienā dienā kardināli nomainīt savus ieradumus būtu grūti. Tādēļ būtu jāsper soli pa solim, nomainot kaitīgo videi piesārņojušo vienreizējo dāvanu iepakojumu uz videi draudzīgu iesaiņojumu, un, kas zina, varbūt pienāks laiks, kad atteikties no dāvanu iesaiņojuma būs stilīgi. Ja vēlamies dāvanas iesaiņot, to varam izdarīt jēgpilni, ar cieņu pret vidi! Pakāpeniski, darot mazākas lietas, mēs varam ne tikai mainīt savu ikdienu, bet arī panākt ievērojamas pārmaiņas sabiedrības attieksmē un domāšanā,” norāda izstādes idejas autore, “Zaļās jostas” pārstāve Aija Caune.

Viņa cer, ka izstādē apkopotās idejas, kā dāvanu iesaiņojumu iespējams pagatavot pašrocīgi, iedvesmos iedzīvotājus šos gada nogales svētkus svinēt videi draudzīgi. “Apmeklējot lielveikalu, mēs aicinām ikvienu apmeklēt izstādi “Mans Zaļais dāvanu iesaiņojums”, lai smeltos idejas dabai draudzīgai dāvanu saiņošanai, taupot resursus un neradot liekus atkritumus,” ielūdz A. Caune.

Lapas informācija atjaunota:    17.12.2019
TWITTER
Iecavas novads
24 feb
21.martā Rīgas reģiona ģimeņu atbalsta centrs "Dūja" uzsāks topošo audžuģimeņu un adoptētāju apmācības.… https://t.co/M2eNHPEFr4