Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Iecavas novada jaunieši plānos karjeru

22.10.2020 0

Iecavas novadā no 26. līdz 30.oktobrim norisinās Karjeras nedēļa, kuru jau astoto gadu sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA).

Ņemot vērā Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumus valstī, Karjeras nedēļas pasākumi, radošās darbnīcas un diskusijas 2020. gadā notiek attālināti un tiešsaistē. Karjeras nedēļa šogad ir veltīta karjeras lēmuma pieņemšanas procesam, izmantojot profesijas izvēlei pieejamos resursus, ieklausoties skolotāju, karjeras konsultantu, ģimenes locekļu, darba devēju, draugu un sabiedrībā zināmu jauniešu pieredzē.  

Lai mudinātu jauniešus ieklausīties gan sevī, gan citos un izmantot viņiem plaši pieejamo karjeras atbalstu no skolotājiem, karjeras konsultantiem un vecākiem, kā arī pieņemt izsvērtu lēmumu par savu karjeru, 2020. gada Karjeras nedēļas sauklis ir “Klau! Sadzirdi savas iespējas”.

Karjeras nedēļas laikā Iecavas vidusskolas 5. - 6. klašu skolēni un Zālītes speciālās skolas skolēni, ne tikai izspēlēs spēli sevis un profesiju iepazīšanai “Kā kļūt par profesionāli”, bet arī piedalīsies tās izvērtēšanā un aprobācijā. Sākot ar 26.10 skolēniem ir iespēja eklase.lv uzdot sev svarīgus jautājumus karjeras konsultantam. Iecavas pamatskolas 4.AB, 5.AB, 6.AB skolēni piedalīsies nodarbībās – “Nākotnes profesionālis”, kurās pētīs iespējamās nākotnes profesijas.

Gatavojoties Karjeras nedēļai, Iecavas vidusskolas 6.ABC un 7.B klašu skolēni nodarbībā “Profesiju labirinti” pētīja kopīgo un atšķirīgo dažādās profesijās, mācījās saskatīt nepieciešamās prasmes un zināšanas.

Viens no Karjeras nedēļas centrālajiem pasākumiem būs tiešsaistes diskusija skolotājiem, karjeras konsultantiem un vecākiem 27. oktobrī plkst. 19.00, kuras laikā moderatora Edija Boša vadībā tās dalībnieki diskutēs par paaudžu atšķirībām un ģimenes lomu karjeras izvēles jautājumos. Savukārt 28.oktobrī plkst. 10.00 moderators Magnuss Eriņš vadīs tiešsaistes pasākumu jauniešiem, kurā piedalīsies karjeras eksperti un Latvijā zināmi uzņēmēji. Tajā ar savu pieredzi karjeras izvēlē dalīsies arī panākumiem bagāti jaunieši, kuru vidū ir pazīstamā volejboliste Tīna Graudiņa, mūziķe Patrisha un kosmosa tehnoloģiju izstrādātājs Roberts Gotvalds. Par tiešsaistes pasākumiem vairāk informācijas Iecavas vidusskolas mājas lapā un @TavaiKarjerai Facebook kontā. 

Karjeras nedēļa ir nozīmīgs pasākumu kopums mūsdienu jauniešu karjeras izglītībā, svarīgi ir ieklausīties un sadzirdēt dažādu cilvēku pieredzes stāstus, rosināt interesi par sava turpmākā dzīves ceļa apzinātu veidošanu, saprast GRIBU, VARU, VAJAG koncepciju.

Par karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt iespējamo nodarbošanos  nākotnē, uzklausīt dažādu profesiju pārstāvjus un saņemt karjeras konsultācijas. Karjeras nedēļas laikā skolās un citās mācību iestādēs visā Latvijā notiks dažādi citi ar profesijas izvēli saistīti pasākumi, virtuāla saziņa ar uzņēmumu un universitāšu pārstāvjiem, diskusijas, radošās darbnīcas un citas ar profesiju izpēti un iepazīšanu saistītas aktivitātes. Tāpat jauniešiem būs iespēja virtuāli paviesoties dažādās mācību iestādēs, saņemt interesējošo informāciju par studiju iespējām Latvijā un ārvalstīs, izzināt populāru profesiju aizkulises, kā arī saņemt praktisku informāciju par karjeras atbalsta veidiem un instrumentiem savu spēju un interešu izzināšanai. Ņemot vērā Covid-19 ierobežošanas pasākumus un attālināto mācību procesu skolās, liela daļa ar profesiju izzināšanu un karjeras plānošanu saistīto pasākumu notiks tiešsaistē, savukārt daļa tiks realizēti tuvāko mēnešu laikā pēc Karjeras nedēļas noslēgšanās, ņemot vērā epidemiologu rekomendācijas un atbildīgo iestāžu rīkojumus. 

Pasākuma aktualitātēm un programmai var sekot līdzi vietnē viaa.gov.lv/karjerasnedela un sociālajos tīklos facebook.com/TavaiKarjerai, twitter/TavaiKarjerai. “Karjeras nedēļa” tiek īstenota VIAA īstenota projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. To finansē Eiropas Sociālais fonds un valsts. 

Informāciju sagatavoja:
Sintija Kalēja, (Iecavas novada) projektu vadītāja
Mob. tālr.: (+371) 29127471; e-pasts: sintija.kaleja@iecava.lv 

Papildu informācija:
Tatjana Šlikaite, (Iecavas novada) Karjeras nedēļas koordinators
Mob. tālr.: (+371) 26366238; e-pasts: tatjanaslikaite@inbox.lv 

Lapas informācija atjaunota:    22.10.2020