Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: twitter facebook instagram

PII “Cālītis” bērni izzina Jāņu tradīcijas

22.06.2021 0

Siltajā un saules pielietajā 22. jūnija rītā Iecavas PII "Cālītis" ielīgoja Līgo svētkus un Jāņus. Mazie līgotāji ar Jāņu zālēm rokās un ziedu vainagiem galvās pieskandināja pirmsskolas teritoriju ar skanīgām dziesmām, rotaļām, prieku un smiekliem.

PII “Cālītis” bērni izzina Jāņu tradīcijas

Kas tā ir par staltu ēku, līgo, līgo!
Pašā Iecavas vidiņā(i), līgo!
Tas ir mūsu bērnudārzs "Cālītis", līgo, līgo!
Visiem tas tik ļoti mīļš, līgo!

Ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus, Jāņa bērni kopā ar skolotājām papildināja savas zināšanas par Jāņu dienas latviskajām tradīcijām: godināja sauli, ejot rotaļā "Saule un Mēness", runāja par Jāņu zāļu plūkšanu, māju pušķošanu un vainagu vīšanu, par mazgāšanos rasā, tās maģisko un ārstniecisko nozīmi. Bērni simboliski "iededza" Jāņu ugunskuru ar košiem Jāņu ziediem, lēca pāri mazajam mākslīgajam ugunskuram, jo tas solot lielu laimi un to, ka nekodīs odi.

Līgotāji meklēja papardes ziedu, jo ticējumos teikts, ka papardei piemīt daudz Saules spēka, tā aizdzen māņu tēlus un ilūzijas, izstaro mīlestību un gaismu. Runājām par zīlēšanas tradīcijām. Godinājām mūsu Jāni, liekot galvā ozollapu vainagu. Bērni kopā ar skolotājām atkārtoja drošības noteikumus, kādus ir jāievēro mājās svētku laikā. Daudz līgojām, aplīgojot visus iestādes darbiniekus, bērnus un pašu PII "Cālītis". Gājām rotaļās, dejojām, dziedājām un priecājāmies, kā arī mielojāmies ar vecāku sagādātu svētku mielastu - Jāņu sieru, pīrāgiem un kvasu.

Svētku pasākuma organizēšanu  uzņēmās pirmsskolas izglītības skolotājas Egija Vēja, Ina Kanopka, Santa Trokša, Antra Bāgante, Ruta Baltrušaite un Linda Liepiņa.
Sakām lielu paldies vecākiem par visu svētkiem sarūpēto! Vēlam  visiem skaistus, drošus un prieka pilnus svētkus! Līgo! Līgo! 

Egija Vēja
Iecavas PII “Cālītis” pirmsskolas izglītības skolotāja
Lapas informācija atjaunota:    22.06.2021