Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: twitter facebook instagram

Jauno mācību gadu skolas sāk klātienē

01.09.2021 0

Zinību dienas rītu Iecavas ielās, pagalmos un izglītības iestādēs ieskandināja Radošās apvienības ‘’Pasaku nams’’ muzikālie sveicieni.

Jauno mācību gadu skolas sāk klātienē

1. septembris Iecavas pamatskolas stadionā tika atklāts ar ‘’Pasaku nama’’ sveicienu. Skolēnu sejās prieks bija neviltots, citam citu satiekot. Arī skolotāju sajūtas, atgriežoties skolā, bija kolosālas. Tāpat vecākiem ir prieks par skolas atsākšanos klātienē un turpmāko iespēju bērniem mācīties visiem kopā skolā. Sveicienu klātesošajiem bija sarūpējuši arī skolēni – ar dzejas rindām un dziesmām. Īpašs sveiciens tika veltīts tiem, kuri šogad skolas gaitas uzsāk 1. klasē.

Uzmundrinājuma vārdus sacīja skolas direktore Aija Semjonova: “Šis brīdis ir nācis ļoti ilgi, jo pagājušajā mācību gadā mācījāmies attālināti un kopā būšanas prieks tika liegts. Izbaudiet šo kopā būšanas laiku! Pagājušais gads tika iezīmēts  kā digitālo prasmju mācību gads. Aicinu skolotājus apzināties, ka jums jūsu skolēni ir vislabākie. Paldies vecākiem, it īpaši par pagājušo gadu, kad tas bija ļoti darbīgs, pilns rūpju un pāri visam - ar skolotāja lomu. Baudiet laiku, kad varam nākt uz skolu klātienē. Īpašs sveiciens pirmklasniekiem: lai tā dzirkstelīte, kas ir šodien acīs, saglabājas vienmēr un katru dienu ir prieks nākt uz skolu. Devītajiem noslēgsies viens liels mācību posms, kas ir pamats tālākajiem ceļiem un profesijām. Novēlu visiem saglabāt drošu, atvērtu skolu, lai varam nodrošināt kvalitatīvu izglītību. Jaunām zināšanām bagātu un veiksmīgu jauno mācību gadu!”

 

Arī Iecavas vidusskolas saime bija priecīga par satikšanos klātienē. Mācību iestādes jaunais direktors Kārlis Kravis, sveicot skolēnus jaunajā mācību gadā, aicināja viņus ar dedzību pievērsties tām jomām, kuras aizrauj. «Tā lieta, kas jums patīk un ko jūs darāt, nenozīmē, ka tas vienmēr būs viegli. Tas nozīmē, ka būs jālej sviedri: ir smagi jāstrādā, ja gribi būt izcils savā jomā. Es šajā mācību gadā jums novēlu vienu nopietnu lietu - atbildību. Un otru - dariet un koncentrējaties uz to, kas jūs aizrauj, bet pārējām lietām, kas nešķiet tik interesantas, atrodiet jēgu, kāpēc to darīt!»

«Pirmais septembris ir ne tikai Zinību diena, bet arī satikšanās svētki,» sacīja Iecavas novada pašvaldības Izglītības nodaļas vadītāja Vija Ieleja. «Lai visiem šis gads izdodas veiksmīgs, veselīgs un ik dienu ir gandarījuma sajūta par to, ko darām!»

 

Zālītes speciālās pamatskolas kolektīvs pulcējās pie mazās skolas Zālītē, Upes ielā 8, kas šogad piedzīvojusi patīkamas pārmaiņas - ēkas 2. stāvā izbūvēti četri jauni mācību kabineti un sanitārās telpas. Tādēļ Zinību dienas svinību brīdi kuplināja arī pašvaldības pārstāvji: Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks, iestādes «Iecavas novada pašvaldības administrācija» vadītāja vietnieks Normunds Vāvers, būvniecības speciālists Vadims Remeiķis un Izglītības nodaļas vadītāja Vija Ieleja.

 

Skolas direktore Aija Spriņķe visiem vēlēja veiksmīgu jauno mācību gadu. Gaidāmo darba cēlienu viņa salīdzināja ar audeklu, kurā katram savs dzīpars jāieauž. «Jūs, pedagogi un darbinieki, mūsu audeklam piešķirsiet īpašu neatkārtojamību ar savu atbalstu, taisnīgumu, radošumu, ar savu neatlaidību un augsto pienākuma izpratni. Īpašu struktūru mūsu kopīgajam audeklam dos vecāki ar savu pacietību, izturību, mīlestību un sapratni, palīdzot atsiet samezglojumus, sasiet pārrāvumus, nolīdzināt negludumus un sūrumu bērnu sirsniņās. Pēc iepriekšējas pieredzes varam secināt, ka skolas audekla darināšanā neiztrūkstoši piedalīsies arī pašvaldība. Visas skolas saimes vārdā sakām lielu paldies par šī gada ieguldījumu skolas vizuālajās pārvērtībās. Tas mūs spārno jaunām cerībām, ka vēl pēc kāda laika varēsim mācīties visi vienā skolas ēkā. Lai mūsu jaunajā mācību gadā viskošākajās krāsās ir veiksme, prieks, gandarījums un lepnums!»

Fotogalerija:
Iecavas novada pašvaldības administrācijas Komunikācijas nodaļa
Lapas informācija atjaunota:    01.09.2021