Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: twitter facebook instagram

Latvijas mēnesis bērnudārzā “Dartija”

16.11.2021 0

Kā jau ierasts, novembrī godinām Latviju, kā vien mākam. Arī šajā gadā, neskatoties uz apstākļiem, turpinām to darīt, epidemioloģiski droši, bet saglabājot optimismu.

Latvijas mēnesis bērnudārzā “Dartija”
FOTO: no PII ''Dartija'' albuma

Šogad novembra aktivitātes pirmsskolas izglītības iestādē ''Dartija'' aizsāka āra izglītības diena, kas norisinājās 4. novembrī. Mēs gan uzskatām, ka pie mums tāda ir teju katra diena, jo plašā teritorija un apkārtne, kā arī pedagogu izdoma mums ļauj veikt dažādas aktivitātes ik dienas. Āra izglītības dienā piedalījās visas iestādes grupas, pievēršoties gan sportiskām un radošām aktivitātēm, gan arī burtu apguvei un skaitītprasmes nostiprināšanai.

Turpinot aktivitātes svaigā gaisā, ierasto Mārtiņdienas svinēšanu jau otro gadu esam pārcēluši uz iestādes teritoriju. Šogad muzikālas aktivitātes ārā tika organizētas  arī bērniem no grupām “Mārītes” un “Spārītes”, kuras atrodas Iecavas pamatskolas telpās. Tradicionāli Mārtiņdienas galvenie ķekatnieki ir grupas “Pie Ķūķa” bērni un audzinātājas kopā ar mūzikas skolotāju, kas, tērpušies maskās, ierībina visu iestādi un tās teritoriju, dziedot dziesmas un skandinot skaņu rīkus.

Kopīgi, bet ievērojot attālumu, tika skandētas tautasdziesmas, uzdotas mīklas, dziedātas dziesmas un izspēlētas rotaļas, izmantojot laiku, kad grupu bērni atrodas ārā, savos laukumos. Jāatzīst, šis uzdevums nebūt nav fiziski viegli izturams, jo kopīgās aktivitātes ilgst vairāk nekā stundu, kamēr ķekatnieki apstaigājuši visus, kas sastopami bērnudārzā, tostarp pavāres un pārējos darbiniekus.

Jau nākamajā dienā, 11. novembrī, turpinām Lāčplēša dienas tradīciju, kas aizsākta jau sen - sveču alejas veidošanu iestādes teritorijā, godinot latviešu karavīrus. Ņemot vērā pagājušajā gadā novēroto par to, cik daudz izlietoto plastmasas sveču trauciņu palicis pēc skaistās alejas, šogad nolēmām neradīt jaunus atkritumus, tādēļ aicinājām ģimenes piedalīties šajā norisē, izmantojot tukšas stikla burciņas, kuras tika izrotātas pēc ģimenes vai grupiņas vienošanās. Esam ļoti priecīgi par rezultātu, jo bērni ar lielu atbildību un lepnumu sekoja līdzi, lai tieši viņa sveču-burciņa ir pienācīgi nolikta, tāpat arī priecājamies, ka tās varēsim izmantot atkārtoti arī nākamajos gados.

Vairāku grupu bērni kopā ar darbiniekiem devās nolikt svecītes pie Brīvības pieminekļa un stēlas Lāčplēša kara ordeņa kavalieru piemiņai. Īpašu ievērību guva grupas “Pie Ķūķa” bērnu un darbinieku gājiens uz parku ar pašu pagatavotiem karogiem, dziedot karavīru dziesmas. Savukārt grupu “Mārītes” un “Spārītes” bērni kopā ar audzinātājām devās apsveikt Lāčplēša dienā tos, kuri sargā mūs ik dienu, - zemessargus. Paldies Iecavā bāzētajai Zemessardzes Rīgas 1. brigādes Inženieru rotai par atsaucību!

Otra Lāčplēša dienas norise, kas jau kļuvusi par tradīciju, ir sporta skolotājas rīkotā “Brašo zēnu diena”, kurā šogad katras grupas zēni veica šķēršļu joslu iestādes sporta laukumā. Dažādas grūtības uzdevumi tika izveidoti tā, lai tie būtu interesanti gan mazākajiem, gan lielākajiem brašuļiem.

Latvijas dzimšanas dienas svinības iestādē notiks 17. novembrī, kad, izmantojot mūsu iestādē pieejamās tehniskās iespējas, katrā grupā būs iespēja noskatīties video koncertu - tā ierakstīšanā piedalījušies visu svētku periodā atvērto grupu bērni. Tas tiks publicēts arī  PII "Dartija" Facebook lapā, lai to būtu iespējams noskatīties arī mammām, tētiem, brāļiem, māsām un citiem interesentiem. Šogad svētku sajūtu mums palīdzēs uzburt arī iestādes pavāres, kuru  ceptie kliņģeri ne tikai piepildīs iestādi ar svētku smaržu, bet arī papildinās svinību norisi katrā no grupiņām.

Novembra aktivitātes “Dartijā” ar Latvijas dzimšanas dienu nebūt nebūs noslēgušās - no 22. līdz 28. novembrim norisinās Ekoskolu globālās rīcības dienas  kurās piedalīsimies arī mēs. Aktualizēsim šajā mācību gadā izvēlēto tēmu “Mežs” un iedzīvināsim mūsu vides kodeksu, kā arī pievērsīsim uzmanību tuvākajam mežam mūsu apkārtnē - Iecavas silam, ko esam iecienījuši kā pastaigu vietu visos gadalaikos.

Austra Matveja
PII “Dartija” mūzikas skolotāja, Ekopadomes locekle
Lapas informācija atjaunota:    16.11.2021