Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

Skolēnu mācību uzņēmumi iepriecina ar preču daudzveidību

05.12.2022 0

Svētdien, 4. decembrī, Iecavas kultūras namā norisinājās skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) tirdziņš „Cits Bazārs”. Pircējiem savus ražojumus piedāvāja 25 uzņēmumi no Iecavas vidusskolas, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, Rīgas 64. vidusskolas, Saldus novada Druvas vidusskolas, Garozas pamatskolas un pamatskolas "Rīdze".

Skolēnu mācību uzņēmumi iepriecina ar preču daudzveidību
FOTO: A. Kļaveniece

„Visiem bija prieks atkal satikties klātienes pasākumā, jo iepriekšējos divus gadus SMU tirdziņi notika tiešsaistē,” atzina pasākuma koordinatore Iecavas vidusskolas pedagoģe Antra Pāruma.

Nominācijā „Sociāli atbildīgs uzņēmums” laurus plūca Iecavas vidusskolas SMU „etheri” (Linda Ērika Latiņina un Monta Lapiņa), kas ražo dušas aromatizētājus un 10% no ieņēmumiem ziedo bērniem ar īpašām vajadzībām. Pamatskolu grupā par šīs nominācijas ieguvēju kļuva Garozas pamatskolas SMU „Meža zīmes”, kas ražo koka spēles bērniem ar izglītojošu ievirzi.   


 

Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas SMU „Herble” ieguva balvu divās nominācijās - „Labākais stends” un „Tehnoloģiskās inovācijas produkts/pakalpojums”. Uzņēmums ir izstrādājis prototipu cementa puķupodiem ar automātisko aplaistīšanas funkciju. Aplaistīšanas biežumu iespējams kontrolēt ar telefona mobilo lietotni. Kamēr produkts ir attīstības stadijā, uzņēmums pārdod mazus cementa puķupodus, kuros iestādīts kaktuss.

Pamatskolu grupā nominācijā „Labākais stends” pārliecinoši uzvarēja Iecavas vidusskolas SMU „Denise's Desire” (Denīze Dīce un Nora Litčenko), kurš pircējiem piedāvāja īpaši darinātus rotaļu zirdziņus "Hobby Horse" un to aksesuārus aktīvām rotaļām. SMU „Denise's Desire” un Iecavas vidusskolas SMU „Glassify” (Paula Goldmane, Rainelda Estere Blumberga un Beāte Kižlo) vidusskolu grupā, kas ražo apgleznotus stikla traukus, ieguva balvu nominācijā „Gatavs starptautiskajam biznesam”

Nominācijā „Labākā pārdošanas komanda” balvas saņēma Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas SMU „Matea”, kas ražo tēju, kurā apvienota latviešiem pierastā piparmētra un kumelīte, kā arī jau eksotiskāki augi - citronzāle un Dienvidamerikas mate. Pamatskolu grupā par šīs nominācijas laureātu kļuva Rīgas pamatskolas „Rīdze” SMU „MPjūrmalnieki”, kas ražo atslēgu piekariņus.

Nominācijā „Ilgtspējīgs SMU” visaugstākais vērtējums tika Iecavas vidusskolas SMU „PetBase” (Toms Vitrups, Edgars Levans), kas no koka paletēm iegūto materiālu izmanto dzīvnieku bļodiņu turēju izgatavošanai, un pamatskolu grupā - Garozas pamatskolas SMU „Bitītes”, kas no koka ripām veido krūzīšu paliktņus. Uz ripām ar speciālu aprīkojumu tiek iededzināti dažādi zīmējumi. 

Nominācijā „Biznesa potenciāls” pamatskolu grupā balvu saņēma Iecavas vidusskolas SMU „Kaķītis dzijā” (Emerita Kraukle, Patrīcija Amdure), kas izgatavo tamborētas cepures ar kaķa ausīm, bet vidusskolu grupā - SMU „Candlelight -” ( Viktorija Ivčenko, Elizabete Albiņa, Sanija Stūrmane, Nellija Rabceviča), kas ražo sveces uz cementa pamatnes.

Nominācijā „Uz zināšanām balstīts produkts” balvu vidusskolas grupā saņēma Rīgas 64. vidusskolas SMU „Pianta”, kas pircējiem piedāvāja komplektu „Pērc un stādi”, bet pamatskolas grupā - Iecavas vidusskolas SMU „Lai smaržo” (Kerija Jaroseviča, Nikola Pavlova), kas ražo sveces.

Vairāki skolēnu mācību uzņēmumi tika arī pie Bauskas novada pašvaldības un vērtēšanas komisijas sarūpētajām balvām. Vērtēšanas darbā šogad piedalījās: Mārtiņš Ķurbe, uzņēmuma Hansgrohe Latvijas pārstāvniecības vadītājs, Ainars Mediņš, SIA „Bea” valdes loceklis, Natālija Kartiševa, SIA „Kamilli” direktore, Ilze Hofmane, SIA „Dojus Latvija” projektu vadītāja, Anta Kļaveniece, Bauskas novada pašvaldības administrācijas Uzņēmējdarbības un mārketinga departamenta Sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste, Vineta Lamberte, veikala-darbnīcas „I.Dille” īpašniece, Sandis Karelis, LR Uzņēmumu reģistra galvenā notāra vietnieks, Sanita Larionova, Zemgales plānošanas reģiona Zemgales uzņēmējdarbības centra Attīstības nodaļas projektu speciāliste un Santa Tuherma, Zemgales plānošanas reģiona Zemgales uzņēmējdarbības centra eksperte darbā ar jauniešu iesaisti uzņēmējdarbībā.

Anta Kļaveniece
Sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    05.12.2022