Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: twitter facebook instagram

Apgūstam drošību internetā

17.02.2015 0

Kuplā skolu konkurencē pārvarot konkursa šķēršļus, Iecavas internātpamatskolas komandai izdevās saņemt uzaicinājumu dalībai programmas Erasmus+ organizētajā aktivitātē eTwinning seminārā „Projektu metode, mācoties drošību internetā”, kurš 9. un 10. februārī notika Jūrmalā, viesnīcā „Semarah hotel Lielupe”.

Apgūstam drošību internetā

Katru no atlasītajām 12 skolām pārstāvēja komanda divu skolotāju un divu skolēnu sastāvā. Obligāts skolas atlases priekšnoteikums bija skolotāju iepriekšēja reģistrēšanās projektu sadarbības vietnē „eTwinning”, kā arī iepriekšēja sekmīga skolas projektu realizācija un to atspoguļojums tiešsaistē. Skolas komandā piedalījās skolotājas Ieva Plēsuma un Inga Čipena, kā arī 6.c klases skolnieks Mareks Oškalns un 5.c klases skolniece Laine Novicka.

Pirms došanās uz semināra norises vietu visiem pasākuma dalībniekiem tika nodrošināta iespēja apmeklēt populārā sociālā portāla draugiem.lv mājvietu, kur viesus uzņēma runasvīrs Jānis Palkavnieks. Skolotājiem un skolēniem tika atgādināti personas datu drošības un pieklājīgas uzvedības noteikumi sociālajos portālos, kā arī ļauts ielūkoties viesmīlīgajās biroja telpās un darba ikdienā. Jāņa Palkavnieka sniegtā informācija bija ļoti atraktīva, uzskatāma un audzinoša.

Seminārs tika iedalīts informatīvajā un praktiskajā daļā, strādājot mainīgās darba grupās. Atšķirīgas darba grupas tika veidotas skolēniem un skolotājiem, sadarbībā apvienojās dažādu skolu pārstāvji. Veicot radošos uzdevumus, darbs ilga līdz vēlam vakaram. Pasākuma gaitā tika izstrādāts skolēnu radītas idejas projekts, kuru katra grupa reģistrēja un saņēma apstiprinājumu eTwinning darba vietnē „Twinspace”. Seminārā gūtā pieredze un informācija tika saskaņota ar vairāku mācību priekšmetu tematiskajiem plāniem. Semināra noslēgumā katra darba grupa prezentēja savu izstrādāto projekta pieteikumu un darba gaitā veikto radošo uzdevumu. Mūsu skolas komanda sadarbībā ar Jēkabpils pamatskolu izstrādāja un aizstāvēja projektu ar nosaukumu „Mazais padomdevējs”.

Dalība seminārā sniedza skolēniem iespēju gūt jaunas zināšanas par drošību internetā, projektu izstrādi, realizēt produktīvu sadarbību komandā un gūt neaizmirstamu pieredzi, iepazīt jaunus draugus un iejusties līdz šim nezināmā vidē, tādējādi bagātinot savu personību.

Inga Čipena
skolas direktora vietniece izglītības jomā
Lapas informācija atjaunota:    17.02.2015