Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Emocijas atrod sportā

28.01.2016 0

Aktīvs un neatlaidīgs - tā var teikt par 2016.gada janvāra mēneša jaunieti Emīlu Špīsu.

Emocijas atrod sportā
FOTO: no E.Špīsa albuma

Jaunietis mācās 10.klasē un sevi raksturo kā drošsirdīgu un azartisku skolnieku. Emīls pirms dažiem gadiem sāka aizrauties ar boksu un kikboksu. Pašlaik viņš trenējās Ķekavas sporta klubā «Lāčplēša cīņu leģions».

Pirms tam viņš deviņus gadus spēlēja basketbolu Iecavas novada sporta skolas «Dartija» komandā. Jaunietis stāsta, ka basketbolu aizstājis ar kikboksu, jo tas dodot daudz lielākas emocijas un papildu adrenalīnu ikdienas dzīvē. Šim sporta veidam Emīls pieķērās galvenokārt sava radinieka dēļ: «Kad mans onkulis atgriezās no ārzemēm, viņš nolēma, ka vēlas atsākt treniņus boksā. Arī mani tas ieinteresēja, tāpēc uz pirmo treniņu devos kopā ar viņu. Nu ir pagājuši aptuveni divarpus gadi, bet šo apņemšanos turpinu tikai es,» smej jaunietis.

Emīls jau guvis panākumus gan starptautiskajā, gan vietējā līmenī. 2015.gada nogalē Rīgā, Olimpiskajā sporta centrā, norisinājās «Baltic Open 2015» kausa izcīņa, kurā iesaistījās daudzi spēcīgi sportisti no Baltijas un citām valstīm. Emīls pārliecinoši uzvarēja visus savus pretiniekus un kļuva par WAKO Baltijas čempionu kikboksā. Būtiskākais ir tas, ka Emīls startēja vecāko junioru grupā (16-18 gadi), kur bija jaunākais dalībnieks, tāpēc gūtā uzvara 16 gadus vecajam iecavniekam sniegusi vēl lielāku gandarījumu.

Jaunais sportists guvis arī citus panākumus: 2.vietu kikboksa sacensībās WAKO «Белые Ночи 2015» Sanktpēterburgā, Krievijā, 1.vietu Rīgas junioru un jaunatnes meistarsacīkstēs boksā; 2.vietu Garkalnes kausa izcīņā boksā.

Emīls trenējas divas vai trīs reizes nedēļā, kas palīdz iegūt labu fizisko formu, taču jaunietis atklāj, ka cīņā ir jābūt ļoti labi sagatavotam mentāli. «Izejot ringā un ieraugot lielāka auguma pretinieku, kura ķermeni klāj tetovējumi, dūša noslīd zemāk par papēžiem, bet ir jāmāk nenobīties un novērtēt pretinieka fizisko sagatavotību.»
Neapšaubāmi - bokss un kikbokss ir no bīstamākajiem sporta veidiem. Neskatoties uz savu meistarību, Emīls šo dažu gadu laikā guvis arī deguna un roku traumas, tomēr savainojumi pagaidām viņu nemudina izbeigt šo aizraušanos.

Ziemas mēnešos viņam patīk arī padzenāt ripu pa ledu: «Šogad esmu piedalījies vairākos hokeja čempionātos, kur ar komandu guvām godalgotās vietas. Iecavas 2. atklātajā čempionātā ieguvām 3.vietu, un es kļuvu par turnīra vērtīgāko spēlētāju. Savukārt Iecavas jauniešu hokeja turnīrā ieguvām 1.vietu.» Komanda piedalījusies arī Ķekavas novada un Bauskas novada hokeja čempionātā.

Emīls sevi uzskata par ļoti mērķtiecīgu cilvēku un vienmēr, dodoties uz cīņu, cenšas sevī uzturēt pārliecību, ka uzvara būs viņa pusē. Šobrīd Emīla galvenais izvirzītais mērķis ir iekļūt Latvijas boksa izlases sastāvā, kur katrā vecuma grupā ir tikai viens sportists.

Lapas informācija atjaunota:    27.01.2016
TWITTER
Iecavas novads
11 dec
Izsoles sākumcena 75900,00 EUR, izsoles nodrošinājums 7590,00 EUR, izsoles solis 100 EUR; izsoles dalībnieka reģist… https://t.co/6YgSlsbzrh