Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Uz dzīvi skatās caur radošu prizmu

24.03.2016 0

Radoša, aktīva, bet arī noslēpumaina ir marta mēneša jauniete Džūlija Rodenkirhena. Viņa mācās Iecavas vidusskolas 11.klasē ar komerczinību novirzienu.

 

Uz dzīvi skatās caur radošu prizmu
FOTO: no Dž. Rodenkirhenas albuma

Džūlija ir izaugusi ģimenē, kurā ikviens tās loceklis spēj radīt kādu mākslas darbu. Ģimenē izveidojusies tradīcija sanākt visiem kopā un uzspēlēt kādu skaņdarbu, jo ar mūzikas instrumentiem viņi ir uz «tu». 

Džūlija pirms diviem gadiem absolvēja Iecavas Mūzikas un mākslas skolu, kur mācījās klavieru klasē. Tagad jaunietei ir sava mūzikas grupa, kurā viņa muzicē kopā ar 2015. gada aprīļa mēneša jaunieti Dāvi Zāģeri un savu sola biedri, draudzeni un radošu personību Betiju Celitani. Džūlijai ir uzticēta gan ģitāras spēle, gan muzikālā pavadījuma izpilde, spēlējot sintezatoru. Par konkrētu grupas nosaukumu jaunieši līdz šim nav vienojušies, lai gan kopā muzicē jau vairākus gadus. Jaunieši uzskata, ka svarīgākais nav dot grupai vārdu, bet gan izveidot atmosfēru, kurā justies ērti.

Džūlijas sasniegumi konkursos:

1.vieta novada latviešu valodas un literatūras olimpiādē,
dalība valsts olimpiādē; (atzinība)
2.vieta novada kulturoloģijas olimpiādē;
2.vieta LVLSA (Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācija) 20. un Raiņa un Aspazijas 150.jubilejai veltītajā jaunrades konkurss;
2.vieta Latviešu valodas aģentūras literāro darbu konkursā "Kā var mācīties citu valodu? Protot savu valodu." (J.Peters)
2.vieta Krišjāņa Valdemāra 190.jubilejai veltītajā konkursā
(Rīko Kuldīgas tehnoloģiju un tūrisma tehnikums sadarbībā ar VISC un UNESCO)

Kā vienu no saviem sasniegumiem Džūlija vēlas izcelt dalību jaunrades konkursā, kurā guvusi godalgoto otro vietu: «Piedalījos Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācijas organizētā konkursā, kurā bija jāizveido apsveikums Raiņa un Aspazijas 150.gadadienai vai, izmantojot Raiņa dzeju, jāuzraksta muzikāla kompozīcija. Es izvēlējos apvienot divas tīkamākās lietas - literatūru un mūziku. Tā tapa mana pirmā oriģināldziesma, kura valsts mērogā ieguvu otro vietu.» Džūlija labprāt atgriežas arī tajā laika posmā, kad visapkārt valdīja hipiji, rock’n’roll, džezs vai smagais metāls. «Mana mūzikas gaume līdz galam nav noteikta. Man patīk visi mūzikas stili, kuros var izjust emocijas un stāstu par dziesmu. Diemžēl pašlaik sacerētajās dziesmās tas nav bieži sastopams.»

Džūlija savas intereses iedala trīs lielos blokos: mūzika, māksla un literatūra: «Katra no šīm lietām ir neatraujama mana dzīves daļa, kas raksturo mani un manu personību.»

Gan skolas laikā, gan ārpus tās Džūlija daudz laika velta latviešu literatūrai, kurai viņu ir iedvesmojusi latviešu valodas un literatūras skolotāja Maruta Lasmane. «Esmu pateicīga skolotājai, ka viņa man ir pavērusi plašāku redzesloku tieši latviešu literatūrā, kas mani mudināja pašai uzsākt rakstīt.» Līdz šim jaunietei vēl nav izveidojušies pārāk lieli savu darbu krājumi, bet nākotnē tie varētu būt grāmatas iesiešanas vērti.

«Esmu piedalījusies daudzos konkursos, taču bieži vien es pati meklēju papildu iespējas, jo daiļrade ir mana sirdslieta, caur kuru es spēju atklāt sevi – pati sev un citiem,» Džūlija saka, ka ne vienmēr viņa virzīta kā Iecavas vidusskolas pārstāve.

Gleznošanu jauniete izmanto kā meditācijas veidu: «Arī gleznojot es atklāju sevi, jo man nav noteikta stila, kādā es gleznoju. Glezna parāda manas emocijas un iekšējo pasauli.»

Ko darīt pēc vidusskolas beigšanas, Džūlija vēl nav izlēmusi: «Šobrīd es svārstos starp mūzikas pedagoģiju un kultūras jomu. Laiks rādīs un pats saliks visu pa plauktiņiem. Bet noteikti nākotni nesaistīšu ar biroja darbu.» Džūlija uzskata, ka ikvienam jaunietim jāiegūst izglītība, lai veiksmīgi spētu konkurēt darba tirgū: «Ir ļoti svarīgi celt savu garu augstāk, un to ir iespējams izdarīt ar izglītības palīdzību. Izglītība ceļ ikviena cilvēka vērtību!»

Savā ideālajā dzīves modelī Džūlija negribētu pazaudēt mūziku, mākslu un literatūru. «Šobrīd pat īsti nav svarīgi, vai šīs trīs lietas paliks kā pamatdarbs vai hobijs, galvenais - lai tās ir ar mani.» Ikvienam jaunietim nepieciešama kaut maza aizraušanās, jo tā dod dzīvei vērtību un mērķi sasniegt kaut ko vairāk: «Ikviena aizraušanās raksturo cilvēku un parāda, kāds cilvēks pēc būtības tu esi,» uzskata jauniete.

Sandra Upelniece
jaunatnes lietu speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    24.03.2016
TWITTER
Iecavas novads
11 dec
Izsoles sākumcena 75900,00 EUR, izsoles nodrošinājums 7590,00 EUR, izsoles solis 100 EUR; izsoles dalībnieka reģist… https://t.co/6YgSlsbzrh