Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Gribu būt līderis!

28.04.2016 0

Ikviens cilvēks ir kā plastisks elements, kurš, gadiem ejot, ir jāveido, lai izaugtu par personību. Tas attiecas arī uz aprīļa mēneša jaunieti Hugo Hubertu Puriņu.

Gribu būt līderis!
FOTO: no H.Puriņa albuma

Neskatoties uz to, ka Hugo šogad ir nosvinējis 16.dzimšanas dienu un gatavojas absolvēt Iecavas vidusskolas 9.klasi, par jaunieti ir radies iespaids, ka viņš savā vecumā ir sasniedzis to, ko citi mērķtiecīgi vēlas sasniegt tikai pēc augstskolas beigšanas. «Esmu ļoti vienkāršs pēc būtības, bet inteliģents, kas man dots no mammas un tēta gēniem. Manī ir izteikti pamanāms liels gribasspēks, kas ir būtisks mērķu sasniegšanā. Vēl esmu filozofisks, man patīk izskaidrot savu domu tā, lai cilvēks saprot, ko es ar to biju domājis,» sevi raksturo Hugo.

«Nemēģinu sevi ierobežot, bet daru to, kas mani tajā brīdī uzrunā,» atzīst jaunietis. Par vienu no saviem no mīļākajiem hobijiem viņš uzskata gulēšanu, jo reti kad to izdodas kārtīgi izbaudīt.

Jau vairākus gadus Hugo ir pievērsies vieglatlētikai, uz kuru viņu mudināja trenere Dace Vizule. «Jau sporta stundās ievēroju, ka pateicoties savām garajām kājām, skriešanā spēju apdzīt klasesbiedrus, tāpēc arī nolēmu ieklausīties treneres teiktajā un ļauties jaunam izaicinājumam.» Jaunieties gan uzsver, ka visas viņa aizraušanās notiekot sevis dēļ, lai sevi pārbaudītu un pie reizes arī pilnveidotu.

Hugo uzskata, ka līdz šim viņa lielākais sasniegums sportā ir dalība Latvijas Jaunatnes Olimpiādē, kas norisinājās 2015.gadā. Tās ir valsts nozīmes uz olimpiskajiem pamatprincipiem balstītas sporta sacensības. Vieglatlētikas komandas disciplīnā stafetē pagājušā gada laikā jaunietis ar komandu ieguvis 11 godalgotu vietu.

Bieži no diennakts 24 stundām Hugo tikai piecas var veltīt miegam, tomēr dažreiz viņa dienas plānā neliels laiks tiek veltīts arī veselīgam dzīvesveidam – mierīgām, meditatīvām pastaigām pa mežu. «Tas ir laiks, kad varu sakārtot savas domas, ieklausīties dabā un saprast, kā vēlos tālāk virzīties uz priekšu. Šķiet, mežā dzīve kustas ap tevi, kas ir ļoti atšķirīgi no pilsētas dzīves, kur, ja tu pats nedari neko, šķiet, dzīve ir apstājusies. Mežs ir vieta, kur vienmēr varu atpūsties. Žēl tikai, ka bieži negadās izrauties ārpus pilsētas robežām.»

2013.gadā talantīgais jaunietis absolvēja Iecavas Mūzikas un mākslas skolu, kur septiņu gadu garumā apguva ģitāras spēli. «Mūzikas skolu absolvēt bija tīrais nieks, jo iemācīties spēlēt ģitāru bija mans bērnības sapnis.  Sapni palīdzēja realizēt tētis, jo kādreiz biju viņam ieminējies, ka vēlos apgūt ģitārspēli. Protams, kā jau katram kārtīgam skolēnam grūtības bija ar solfedžo, bet es mācēju atrast kopīgu valodu ar skolotāju Daci Mežiņu. Neapšaubāmi, mūzikas skola iemācīja būt pacietīgam, dažreiz pārkāpjot pāri saviem principiem, lai sasniegtu vēlamo rezultātu.»

Jaunietis labprāt padodas izaicinājumiem, īpaši, ja tas saistīts ar debatēm. «Bieži vien ar draugiem viens otru izaicinām, kura komanda nacionālajā debašu turnīrā gūs uzvaru vai arī kurš mācību gadu nobeigs ar labākiem rezultātiem. Man patīk ikdienišķi izaicinājumi, nevis kaut kas ekstravagants.»

Kā vienu no saviem lielākajiem personības atklāšanas veidiem Hugo min tieši debates, ar kurām viņš sācis aizrauties no 6. klases. «Atceros, ka uz debašu pulciņu mani paaicināja angļu valodas skolotāja Kristīne Karele. Domāju - kāpēc gan ne! Es zināju, ka jebkurā brīdī varu atkāpties, ja man tas nepatiks. Bet nu jau pagājuši seši gadi, un es vēl joprojām ar to nodarbojos. Jau pirmajā debašu turnīrā mēs ar komandu guvām uzvaru. Protams, tas bija šoks, jo šajā lietā vēl bijām «zaļi gurķi», bet mēs spējām uzvarēt 12. klasi. Pašlaik debates ir neatņemama manas dzīves sastāvdaļa, kuru arī tuvākajā laikā netaisos pamest.»

Tagad jaunieša galvenā debašu trenere ir Vita Lauciņa–Veinere, kura arī spējusi iemācīt dažādus paņēmienus, kā ātrāk sasniegt rezultātus. Debates attīsta runas mākslu, prasmi ātri reaģēt uz apkārt notiekošo un palīdz iemācīt izteikt savu viedokli. Vēl lielāks ieguvums jaunietim šķiet fakts, ka šo gadu laikā viņš ir perfekti iemācījies angļu valodu, jo lielākoties jādebatē tieši angļu valodā, nevis dzimtajā latviešu valodā. «Brīžiem jau šķiet, ka es pat domāju angliski,» smej jaunietis.

Par nākotnes plāniem Hugo vēl klusē. «Zinu skaidri, ka pēc pamatskolas beigšanas turpināšu mācības tepat vidusskolā, bet, kas notiks pēc tam, nezinu. Man ir grūti pateikt, vai nākotnē vēlos būt darbinieks vai priekšnieks – zinu to, ka noteikti gribu būt līderis. Es gribu būt tāds, lai cilvēki iedvesmotos no manis.»

Jaunietis ļoti augstu vērtē sapratni, jo tā ir cilvēka lielākā vērtība, arī klusēšanu un klausīšanos. Viņš tic - ja mēs dzīvotu pēc šādiem principiem, ikdienas dzīve būtu daudz patīkamāka un mierīgāka.

Sandra Upelniece
pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    28.04.2016
TWITTER
Iecavas novads
11 dec
Izsoles sākumcena 75900,00 EUR, izsoles nodrošinājums 7590,00 EUR, izsoles solis 100 EUR; izsoles dalībnieka reģist… https://t.co/6YgSlsbzrh