Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

No futbola pagalmā līdz Latvijas izlasei

26.05.2016 0

Ar putnu čivināšanu un nebēdnīgu noskaņojumu ir pienācis pēdējais skolas mēnesis, kad jaunieši vēl sēž skolas solos, bet domās jau kaļ vasaras plānus. Maija jaunietei - 14 gadus vecajai novadniecei Leai Krasnovai - vasaras plāns jau ir gatavs: futbols, futbols un vēlreiz futbols!

No futbola pagalmā līdz Latvijas izlasei
FOTO: Latvijas Futbola federācija

Kaut Lea no malas izskatās pēc pavisam vienkāršas meitenes, iepazīstot tuvāk, atklājas labsirdīga līdere, kura ir pietiekami stingra un prasīga mērķu sasniegšanā gan pret sevi, gan komandu. Jauniete spēj sabalansēt aktīvu sporta dzīvi un skolu, protams, tas nebūt nav viegli. Lea mācās Iecavas internātpamatskolas 8.klasē un ir Futbola kluba Iecava meiteņu komandas kapteine, uzbrucēja AFA Olaine sieviešu 1.līgas komandā un šogad jau divreiz saņēmusi izsaukumu uz Latvijas izlasi.

Pirms futbola talanta atklāšanas Lea realizējusi sevi gan sporta, gan hiphopa dejās, kas viņai padevās, bet bija sajūta, ka tā nav īstā vieta.

Atskatoties uz notikumiem vien pirms gadiem diviem, vērojams, kā jauniete ļoti apzināti virzījusies uz mērķi - attīstīt savu jauno talantu. Spēlējot futbolu kopā ar pagalma jauniešiem, sapratusi: «Jā, futbols ir tas, ko es vēlos darīt un attīstīt!»

Vairākām interešu biedrēm radusies vēlme, lai Iecavā meitenēm būtu iespēja spēlēt futbolu, tāpēc uzrunāts FK Iecava treneris Jevgēnijs Gedertsons, kurš radis iespēju trenēt un attīstīt meiteņu futbola komandu. Jau pēc pirmās spēles, kurā FK Iecava mērojās spēkiem ar Olaini, treneri pamanījuši Leas talantu un uzaicinājuši spēlēt AFA Olaine sieviešu 1. līgas komandā.

J.Gederstons par jaunieti saka tā: «Lea ir mērķtiecīga, skaidri zina, ko dara un kurp virzās. Patīk Leas nopietnība un centība treniņos un īstas cīnītājas raksturs spēlēs.» Treneris uzskata, ka tieši šī īpašība ļāvusi viņai attīstīt talantu un tikt valsts jaunatnes futbola izlasē. Un īpaši uzsver, ka, atgriežoties no izlases, Lea nepaceļ degunu un attieksme paliek iepriekšējā līmenī.

UEFA Attīstības turnīrā, kurā piedalījās arī Lea, Latvijas jauniešu izlase izcīnīja otro vietu. Visgrūtāk esot bijis spēlēt ar Ziemeļīriju; nogurums darījis savu.  Interesanti, ka iecavniece nacionālajā izlasē spēlē ar 13.numuru - citi to uztver māņticīgi, bet tas ir Leas mīļākais skaitlis un nes viņai veiksmi. Spēles valsts līmeņa izlasē ir liels pagodinājums, tomēr saistītas arī ar lielāku atbildību. Iecavas futbola klubā, salīdzinājumā ar izlasi, Lea jūtas daudz mājīgāk un brīvāk, jo ar meitenēm jau izveidota stiprāka sadarbība un var vairāk realizēt savu līderību.

Lea atzīst, ka futbols ir iemācījis nepadoties visās dzīves jomās, ne tikai sportā. Kapteiņa pozīcija nav tikai nosaukums, tas ir smags darbs, jo ir jāiedrošina un jāuzmundrina pārējās meitenes, jācīnās par bumbu un jāstimulē sava komanda cīnīties par uzvaru. Spēlējot abos futbola klubos, treniņi vidēji ir piecas sešas reizes nedēļā.

Kā jauniete uzsver, liels atbalsts talanta attīstībā ir ģimenei un treneriem. J.Gederstons brauc līdzi uz treniņiem Olainē, kā arī atbalsta izlases spēlēs, kopīgi analizē kļūdas un uzmundrina, jo jaunietei ir svarīgi dzirdēt no savējiem, ka viss sanāk. «Kas ir labas spēles noslēpums? Slikts garastāvoklis!» tā par sevi nosmej Lea un paskaidro – ja no rīta pamostoties ir slikts garastāvoklis, tad noteikti būs veiksmīga spēle.

Leai ir sapnis saņemt Lionela Mesi autogrāfu uz saviem futbola bučiem un spēlēt nacionālajā sieviešu izlasē. Novēlam viņai sasniegt savu mērķi!

Ilze Usāne
pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    26.05.2016
TWITTER
Iecavas novads
16 jan
RT @CVK_zinas: ℹ️ Ir sākusies parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par Valsts prezidenta apturētajiem likumiem. ✍️ Noskaidro…