Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Izbaudi mirkli šeit un tagad!

02.08.2016 0

Enerģiskajam un vienmēr smaidīgajam jūlija mēneša jaunietim Alvim Līrumam aiz muguras vidusskolas izlaidums un rudenī priekšā studijas Rīgas Stradiņa universitātes studiju programmā «Multimediju komunikācija». Šī studiju programma paver plašas iespējas darbam un nākotnes karjerai, kas saistītas ar jaunieša interesēm.

Izbaudi mirkli šeit un tagad!

Attēlā: Alvis ar savu jaunāko brāli.

Alvis ir aktīvs jaunietis savam novadam, paralēli darbam un plānotajām studijām darbojas divās biedrībās - «Eckau Generation» un «Iecavas Jauniešu padome», kā arī dejo tautas dejas Iecavas jauniešu deju kopā «Jezga» un darbojas savā uzņēmumā - DJ apvienībā «Alce Sounds». Tiesa gan, pašlaik jaunietis strādā par krupjē vispasaules interneta kazino uzņēmumā «ELT».

Par «Alce Sounds» plašāk varēja lasīt vienā no «Iecavas Ziņu» pagājuša gada augusta numuriem, bet šoreiz jautāju, ko jauniešiem dod iespēja tik agri sākt savu uzņēmējdarbību? Alvis iedrošina jauniešus: «Nevajag baidīties no kaut kā jauna, jo tā ir iespēja izzināt un pamēģināt!» Darbošanos savā uzņēmumā jaunieši - Alvis un Eduards Cers - uzsākuši tāpēc, ka tas ir bijis hobijs un aicinājums darboties pasākumu vadīšanā un dīdžejošanā. «Man patīk sava loma apvienībā, es esmu atbildīgais par mikrofonu un tautas uzkurināšanu pasākumā,» saka Alvis.

Pasākumu vadīšana ir Alvja aicinājums. Viņš vadījis stadiona atklāšanu, skolēnu domes pasākumus skolā. Tas esot pietiekami, bet gribētu vēl vairāk. Uz jautājumu, kas būtu lielākais pasākums, kuru jaunietis gribētu vadīt, Alvis smaidot atbild: «Dziesmu un deju svētku noslēguma koncerts Mežaparkā un Koru olimpiādes atklāšana «Arēnā Rīga». Tā varētu būt neticami laba pieredze.»

Koru olimpiādes laikā pirms diviem gadiem Alvis darbojies arī kā brīvprātīgais, pildījis kora asistenta pienākumus. Iesaisti brīvprātīgajā darbā Alvis iesaka noteikti izmēģināt, jo tas ne tikai pilnveido, bet arī uzlabo CV. Alvis gan uzsver, ka brīvprātīgā darba vadlīnijām ir jāsakrīt ar paša jaunieša vērtībām. Tas saskan arī ar Alvja dzīves moto – «Dari to, kas tev patīk!»

Neatņemama Alvja dzīves sastāvdaļa ir tautas dejas, ar kurām viņš sācis nodarboties no divu gadu vecuma. Pusaudžu gados pūļa iespaidā dejot gribēšana apsīkusi, bet tad 9. klasē Alvis pievienojās Iecavas kultūras nama jauniešu deju kolektīvam «Jezga», kur pret deju ir pilnīgi cita attieksme. Neviens to nedara piespiedu kārtā, bet gan ar aizrautību un entuziasmu dara to, kas no sirds patīk. ««Jezga» ir kā mana ģimene, ar kuru es varu no sirds lepoties. Man nav kauns teikt, ka dejoju šajā kopā, jo mēs tiešām esam labi,» smaidot saka Alvis.

Talismans, kurš pavada Alvi katrā deju koncertā, ir poga, kura notrūka no deju biksēm pirmajā koncertā: «Pogu ieliku kabatā, un tā tur joprojām stāv. Katru reizi pirms koncerta to nedaudz nospodrinu un nobučoju veiksmei.» Kāda sakritība! Vidusskolas laikā veidotajam skolēnu mācību uzņēmumam, kurā darbojās Alvis, arī bija dots nosaukums «Talismans». Jaunieši pircējiem piedāvāja metāla talismanus, kuros ar lāzera tehnoloģijām bija iegravētas latviešu spēka zīmes.

Alvis ir izbaudījis arī sportisko aktivitāšu dažādības kokteili. Pašlaik viņš aktīvi apmeklē sporta zāli, bet iepriekš izmēģinājis savu iespēju robežas karatē. Jau sešpadsmit gadu vecumā ticis līdz melnās jostas līmenim un sapratis, ka neredz sevi šajā sportā vēl divus gadus līdz jostas saņemšanai. Ziemas mēnešos jaunietis izbauda sniega priekus slēpojot; sevi izmēģinājis arī vieglatlētikā, hokejā un basketbolā. Interesanti, ka Alvis ir nodarbojies arī ar agresīvo skrituļslidošanu. Vaicāju, kas tad ir trakākais, ko jaunietis gribētu izdarīt. Adrenalīna mednieks teic, ka viņa mērķis – izlēkt ar izpletni no helikoptera Dubaijā. «Es izbaudu ik mirkli, jo man ir svarīgi, lai viss ir forši tieši tagad!»

Uz manu jautājumu, ko Alvis darītu, ja viņam būtu burvju nūjiņa, ar kuru izmainīt mūsu novadā jebko, kas tas būtu, jaunietis atbild, ka, pirmkārt, uzceltu peldbaseinu, jo peldēšana ir viens no labākajiem un attīstošākajiem sporta veidiem ne tikai fiziski, bet arī morāli. Otrkārt, viņam šķiet pievilcīga ideja par vienu konkrētu pasākumu, kas arī citiem cilvēkiem asociētos ar Iecavas vārdu. Alvis novēl vairāk piestrādāt pie informācijas nodošanas, jo viņam gribētos, lai visa Latvija zina, ka Iecava ir Latvijas viduspunkts!

Arī Alvis iezīmē jau citu mēneša jauniešu intervijās lasīto – jaunieši nav gatavi ņemt pretī jauniešu organizāciju veidotos pasākumus, ir pārāk pasīvi. Alvis jauniešiem novēl veiksmi un noticēt tam, ka mēs katrs šajā pasaulē esam īpašs. «Tu esi viens tāds starp septiņiem miljardiem cilvēku, un tikai no tevis paša ir atkarīgs, vai kļūsi labāks par tiem septiņiem miljardiem cilvēku vai sliktāks. Kāp pāri saviem mērķiem un dari visu, lai tos sasniegtu!» tā Alvis.

Ilze Usāne
jaunatnes lietu speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    02.08.2016
TWITTER
Iecavas novads
11 aug
#teirdarbs Informācija par aktuālajām pašvaldības iestāžu vakancēm - https://t.co/wQFfW4dUCH https://t.co/QwxQkMDUh4