Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Izaicinājumu gads

28.10.2016 0

Rudens ir lielo iespēju laiks - jauniešiem tiek piedāvātas neskaitāmas apmācības, konkursi un pulciņi ikdienas soļa dažādošanai, jāspēj tikai ņemt pretī un piedalīties. Tieši tā, kā to dara oktobra mēneša jaunietis - Kristaps Anspoks, kurš saspringto laiku vidusskolas pēdējā gadā sauc par izmēģinājumu un izaicinājumu pieņemšanas gadu. Jaunietis pavisam drīz svinēs savu 19. dzimšanas dienu.

 

Izaicinājumu gads
FOTO: no K. Anspoka albuma

Kristapa mērķis šajā gadā ir izmēģināt un darīt maksimāli daudz, lai iegūtu pieredzi, kas varētu noderēt darba tirgū. Piedaloties dažādos projektos un aktivitātēs, jaunietis gūst pieredzi, kas palīdz apzināties un parādīt savas spējas un talantus. Bērnībā viņš sapņoja kļūt par ornitologu, bet tagad savu nākotni vēlas saistīt ar inženierzinātni.

Izaicinājumu pieņemšanas gads sākās jau pavasarī, kad klasesbiedrenes pieteica Kristapu televīzijas šovam «Gudrs, vēl gudrāks». Jaunietis sākumā bija pret dalību šovā: «Vienīgā doma bija - ko es tur esmu pazaudējis un kāpēc? Dalība šāda veida šovā bija kas nebijis manā dzīvē, baidījos filmēties un runāt kameras priekšā. Ar klasesbiedru palīdzību un atbalstu pārvarēju bailes un pat nokļuvu līdz finālam, kas bija vairāk, nekā es jebkad būtu domājis.»

Oktobris ir zīmīgs mēnesis, jo tika sākta Iecavas Jauniešu padomes jauniešu iniciatīvu projekta – semināru cikla «Maini pasauli ap sevi» - realizācija, kurā Kristaps ir pilna cikla projekta vadītājs. Pieņemt šo pozīciju un izmēģināt atbildīgo darbu pamudinājuši vairāki apstākļi. «Ir jāpamēģina, kā tas ir, kamēr ir laba atbalsta komanda - pieredzējušie padomes biedri Laine Baha un Verners Jānis Trokšs, kuriem var lūgt padomu un viedokli. Projekta sākotnēji lielākais izaicinājums bija noorganizēt darba grupu, lai tā būtu efektīva mērķa sasniegšanai. Liels izaicinājums sev bija komunikācijas veidošana ar svešiem cilvēkiem, tostarp arī ar lektoriem,» stāsta Kristaps.

Uzņēmīgums ir viens no iemesliem, kāpēc jaunietis šajā mācību gadā ticis pie iespējas veidot starptautisku skolēnu mācību uzņēmumu. Kristaps bija viens no jauniešiem, kuri septembra beigās piedalījās projekta «Central Baltic Student Enterprises without Borders» (CBEwB) inovāciju nometnē, kas norisinājās Somijā. Nometnē izveidotas vairākas komandas, Kristaps izvēlējies Tehnoloģiju komandu (sastāv no astoņiem cilvēkiem), kurā ir jāattīsta sava ideja no nulles, iekļaujot mārketingu, stratēģiju, finanses. Jaunieši attīsta pakalpojumu sniedzēju kopīgas kontaktu datubāzes/aplikācijas veidošanas ideju. «Tas viss sākās ar to, ka mēs ar mammu meklējām ledusskapju meistaru. Vispirms atradām kontaktu Rīgā, sazvanījām, bet tad mums jautāja, kāpēc neizmantojam Bauskā pieejamo meistaru. Tā attīstījās doma, kā cilvēku ikdienu padarīt ērtāku,» dalās Kristaps.

Brīvajā laikā jaunietim patīk nodarboties ar mehāniku, inženieriju, metālapstrādi, piemēram, aiz gara laika labot savu automašīnu, kā arī palīdzēt saviem vecākiem lauku darbos. Tieši viņi devuši pamatzināšanas mehānikā un laukapstrādē, jo noķēruši pašu sākumu, kad zēnam par to sākusi veidoties interese.

Svarīga vieta Kristapa dzīvē ir arī sportam. No 7. līdz 11. klasei viņš spēlējis basketbolu, bet pašlaik jaunietim patīk rītus iesākt ar skrējienu un pēc iespējas apmeklēt boksa treniņus Ķekavā.

Jauniešiem Kristaps novēl mazāk baidīties. «Izkāpiet no savas kastes un izaiciniet sevi mēnesi darīt to, ko iepriekš neesat darījuši. Piemēram, ja patīk no rītiem ilgi pagulēt, pieņemiet izaicinājumu agri celties; skriet ikrīta krosu jebkādos apstākļos, lai audzinātu raksturu, vai izmēģināt teātra pulciņu! Atrodiet sev interesējošas lekcijas un pasākumus, iespējas ir ļoti lielas, sāciet mēģināt!» Tieši tā, kā to dara Kristaps, kurš šogad pirmoreiz izmēģina savas spējas gan debašu klubiņā, gan teātra pulciņā.

Lapas informācija atjaunota:    28.10.2016