Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

11,05 sekundēs līdz simtam

16.11.2016 0

Novembra jaunietis Daniels Fjodorovs ir sestais ātrākais sprinteris valstī un U-20 Latvijas izlases kandidāts 2017. gadam. Jaunieša dzimtas saknes saistītas ar gleznainajām Cēsīm, bet visu savu apzināto mūžu viņš dzīvo Iecavā. Saspringto ikdienu Daniels balansē starp mācībām Iecavas vidusskolas 12. klasē un intensīviem treniņiem, kuri notiek četras piecas dienas nedēļā.
 

11,05 sekundēs līdz simtam
FOTO: no D.Fjodorova albuma

Pirmos panākumus zēns guvis jau 3. klasē, kad sācis apmeklēt vieglatlētikas treniņus. Gadu vēlāk Danielam atklātā skolioze kļuvusi par iemeslu aizliegumam nodarboties ar profesionālo sportu. Katrs ārsta apmeklējums beidzies ar pārdzīvojumu un asarām, tomēr puiša aizraušanās ar sportu bijusi stiprāka. Kādā dienā Daniels nolēmis, ka tā ir viņa dzīve, tāpēc darīs to, kas viņam vislabāk padodas, un 7. klasē atsācis vieglatlētikas treniņus. Pēc vairākiem gadiem vizītē pie ārsta Danielam jautāts, vai tiešām iepriekš bijusi slimība, jo pazīmju vairs nav.

«Esmu sprinteris 60, 100 un 200 metru distancē, ik pa laikam skrienu 300 un 400 metrus. Tagad, kad sākas sacensību laiks, sanāk bieži kavēt skolu. Pirms diviem gadiem bija tā, ka janvārī skolā biju tikai divas nedēļas, jo katru otro dienu notika sacensības. Ir bijis arī tāds nogurums, kad gribas visu vienkārši beigt un neko nedarīt. Kā pārvarēju šo posmu? Saņēmos, atpūtos un pārdomāju, ko es tad darīšu. Sēdēšu pie datora un vēl vairāk bojāšu savu veselību? Un atkal no jauna ķēros pie sporta!» Jaunietis atzīst - svarīgi, ka ir laba sadarbība ar skolu un ir iespēja apvienot gan mācības, gan sportu labā līmenī.

Daniela personiskie rekordi:
60 m - 7,17 sek.
100 m - 11,05 sek.
200 m - 22,71 sek.

Daniels šajā rudenī tika iekļauts U-20 Latvijas valsts izlases kandidātos, par ko pats bija nedaudz pārsteigts: «Atlase ir ļoti liela un sīva, dažreiz sacensībās ir pat 600 dalībnieku. Kad ieraudzīju sevi atlases kandidātu sarakstā, bija neaprakstāms prieks, jo beidzot mans smagais darbs ir pamanīts, izlasi uzskatu kā novērtējumu padarītajam. Citiem liekas, ka tā ir tikai skriešana, bet tās dažas sekundes var būt smags mēnešu darbs.» Lai sasniegtu pamanāmus rezultātus, jābūt lielai disciplīnai, mērķtiecībai un izturībai, jo dažreiz treniņi ir tik intensīvi, ka pēc tam sāp rokas un kājas, pašsajūta ir slikta.

Par labu nācis tas, ka jaunietis sācis lietot veselīgu un sabalansētu uzturu, aizstājot vecos ieradumus ēst čipsus un citus ātro ēstuvju piedāvātos produktus. «Latvijas olimpiāde man deva labu atgriezenisko saiti savam darbam, jo tā ir neaprakstāma sajūta būt sestajam ātrākajam sprinterim Latvijā tikai 18 gados. Sajūta, ka es nesu Iecavas novada vārdu, – tas ir kaut kas! Mūsu mazā Iecava spēj konkurēt ar lielajām pilsētām, tas ir vareni!»

Ārpus skolas un sportošanas Danielam patīk pētīt jaunākās modes tendences un trendus, tāpēc nākotni jaunietis varētu saistīt ar modi, iespējams - pat ar modes dizainu. «Man patīk atšķirties. Mode mani saista vairāk nekā citas lietas. Pagaidām tikai pētu un izglītojos, nākotnē vēlētos mēģināt veiksmi kā modelis, kā arī veidot saturu modes nozarē.» Dēla labo stila izjūtu un modes izpratni novērtē arī vecāki: «Braucot iepirkties, viņi vienmēr jautā man padomu - vai tas labi izskatīsies un vai tas būs moderni. Citi dienām ilgi domā, ko vilkt un kā izskatīsies, man tās ir piecas minūtes, lai sakomplektētu savu stilu dienai.» Interese par modi, kas radusies jau sākumskolā, kad vecāki ļāvuši puikam izvēlēties, ko un kā vilkt, ar katru gadu augusi augumā, un tagad jau katru vakaru Daniels cenšas izlasīt ko jaunu.

Kā vienu no pagriezieniem savā personības attīstībā jaunietis min iestāšanos debašu klubā: «Debates man ir devušas spēju būt drošākam saziņā ar cilvēkiem – agrāk būtu skatījies pāri un izvairījies no acu skatieniem, slēpies un klusējis, tagad varu droši skatīties acīs un piedalīties diskusijās, man tas vairs nesagādā diskomfortu.»

Daniels jauniešiem novēl būt aktīviem un nesēdēt mājās, kļūt pašapzinīgiem, mēģināt vispirms problēmas risināt pašiem, veidot atbildības sajūtu un atrast savu aizraušanos: «Ja ir aizraušanās, dienas kļūst daudzveidīgākas, var iziet citu cilvēku sabiedrībā un savu dzīvi padarīt piepildītāku nekā tikai maršruts mājas-skola-mājas.».

Ilze Dreimane
pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    16.11.2016
TWITTER
Iecavas novads
11 dec
Izsoles sākumcena 75900,00 EUR, izsoles nodrošinājums 7590,00 EUR, izsoles solis 100 EUR; izsoles dalībnieka reģist… https://t.co/6YgSlsbzrh