Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Gada jaunieša titula īpašniece novēl būt radošiem

21.12.2016 0

20. decembra vakarā kultūras namā norisinājās konkursa «Iecavas novada Gada jaunietis» svinīgais noslēgums.Suminājumus saņēma 11 jaunieši, kas visa gada garumā kļuvuši par titula Mēneša jaunietis ieguvējiem. Taču visvairāk tika gaidīta pasākuma kulminācija, lai uzzinātu, kurš no viņiem kļuvis par Gada jaunieti.

Gada jaunieša titula īpašniece novēl būt radošiem
FOTO: Anta Kļaveniece

Lai to noskaidrotu, no 20. novembra līdz 10. decembrim pašvaldības mājaslapā www.iecava.lv darbojās balsošanas rīks, kur ik dienu bija iespēja nobalsot par vienu savu favorītu, izvirzot to titulam Gada jaunietis. Līdzīgi kā pagājušajā gadā, cīņa par galveno titulu bija ļoti sīva - pirmās un otrās vietas ieguvējus šķīra tikai 11 balsis.

No kopējām 2015 balsīm vislielāko skaitu - 399 - saņēma Betija Celitane, kļūstot par titula «Gada jaunietis» ieguvēju. «Esmu ļoti pārsteigta, jo patiešām to negaidīju. Ir grūti aprakstīt, kā es jūtos, jo ko tādu piedzīvoju pirmo reizi dzīvē. Protams, tas ir ļoti, ļoti liels prieks,» savas emocijas pēc balvas saņemšanas neslēpa Betija. Viņa gan uzskata, ka katrs Mēneša jaunietis ir pelnījis būt arī Gada jaunietis. Betijas favorīts esot klasesbiedrs Kristaps Anspoks, jo viņš cenšoties izrauties pilnīgi visās jomās, ir ļoti daudzpusīgs un visu cenšas izdarīt patiešām labi.

«Tas, ko es daru, ir svarīgi man pašai, jo tā es nepazūdu, tā es sevi pilnveidoju un attīstu. Dziedāšana un dzejas rakstīšana ir veids, kā dzīvot un domāt, kā izprast sevi un saprast, ko darīt tālāk dzīvē. Zinu, ka gribu būt radoša. Iespējams, ka literatūru es atstātu kā savu hobiju, bet mācītos kaut ko vadīt vai organizēt. Esmu sapratusi, ka manī sēž ne tikai radošais, bet arī vadošais gars. To šoruden sapratu Somijā, kur projekta ietvaros mums bija jāpiedalās starptautiska skolēnu uzņēmuma veidošanā,» tā Betija. Gan sev, gan pārējiem jauniešiem viņa novēl daudz radošuma, kā arī nepazaudēt sevi, jo uzskata, ka mūsu laikmetā ir ļoti viegli izkust pelēkajā vienveidībā un pazaudēt savu es.

Kopā ar Betiju par viņas panākumiem priecājās abas omes un mamma Sanita. «Betija ir ļoti sirsnīga un iejūtīga. Tā ir laba īpašība, bet tās īpašniekam - ne vienmēr laba, jo visu uzņemt sevī ir grūti. Tāpēc viņa raksta dzeju, jo ne vienmēr mamma visu saprot vai ir klāt tieši tajā brīdī, kad vajadzīgs. Dzeja un mūzika ir veids, kā izpausties, kā ieliekt tajā savas emocijas un pārdzīvojumus,» savu atvasi raksturoja mamma.

Par pasākuma muzikālo noformējumu parūpējās studijas «Aprīļa pilieni» dziedātājas un Agnese Rakovska, kas uz skatuves kāpa kopā ar brāli Kristianu, lai publikas vērtējumam nodotu Eirovīzijas konkursam iesniegto dziesmu.

Vakara gaitā pasākuma vadītāja Agnese Rakovska uz skatuves aicināja ne tikai visus Mēneša jauniešus, bet arī nomināciju saņēmējus. Par iesaistīšanos kultūras un sporta pasākumu organizēšanā un īstenošanā balvu saņēma Kaspars Ziemiņš un Roberts Vorona. Puiši ir aktīvi Dzimtmisas pamatskolas sporta dzīves organizētāji un vadītāji. Viņi regulāri organizē futbola sacensības, sportiskajās aktivitātēs iesaistījuši arī sadraudzības partnerus no Billerbekas Vācijā.

Par novada vārda popularizēšanu valsts mērogā tika apbalvots Verners Jānis Trokšs, kurš arī pēc vidusskolas absolvēšanas turpina popularizēt Iecavas novada vārdu. Viņš ir ne tikai biedrības «Iecavas Jauniešu padome» līderis, bet arī Latvijas valsts simtgades Jauniešu rīcības komitejas un dažādu sabiedrisko norišu dalībnieks. «Projekts «Mēneša jaunietis» ir lieliska iniciatīva, jo tā motivē darīt un tiekties pēc jauniem sasniegumiem. Man sabiedriskā aktivitāte ir veids, kā iemācīties ko jaunu un iziet no rutīnas. Svarīgs ir arī patriotisms un iespēja izdarīt kaut ko labu savam novadam. Iecavas novads gan ir viena no tām retajām vietām, kur jauniešiem ir ļoti daudz iespēju izpausties - pulciņi, biedrības, skolēnu dome, Jauniešu centrs. Galvenais ir atrast sevī vēlmi darīt,» tā Verners Jānis.  

Savukārt Ginters Plukass saņēma balvu, jo īstenojis pēc savas iniciatīvas veidotu pasākumu - šoruden viņš Iecavā izveidoja Spēka pievilkšanās punktu un noorganizēja Pasaules pievilkšanās dienu. Nominācijā Biedrību veiksmīgākais projekts laurus plūca «Eckau Generation» par «PS3 NHL15 un gaisa hokeja čempionāta» organizēšanu; viņiem arī tituls Iecavas novada enerģiskākā jauniešu biedrība, savukārt Iecavas novada jauniešiem draudzīgākās biedrības titulu ieguva «Iecavas Jauniešu padome». Savu speciālbalvu par radošumu Džulijai Rodenkirhenai pasniedza biedrība «RaDam».

«Es redzu, ka Iecavas novadā aug un veidojas laba nākamā paaudze. Šāds pasākums ir nepieciešams, lai vismaz reizi gadā jaunieši justos saredzēti, jo bieži vien viņi dara, bet nav novērtēti. Ceru, ka nākamgad būs lielāka atsaucība un jaunieši, skolas un sabiedrība kopumā saredzēs un izvirzīs titulam radošus, aktīvus, darbīgus jauniešus, lai izceltu viņus saulītē. Tas tiešām ir vajadzīgs, jo iedvesmo jauniem darbiem,» pēc pasākuma sacīja tā organizatore, jaunatnes lietu speciāliste Ilze Dreimane.

«Prieks, ka Iecavas novadā ir iniciatīvas bagāti jaunieši. Iesaistoties projektos un veidojot biedrības, viņi attīsta ne tikai sevi, bet gādā par sabiedrības izaugsmi kopumā. Pašlaik valstī ir jaušams rūgtums un neticība, taču, ja mēs redzam, ka apkārt ir tik aktīvi un talantīgi cilvēki, rodas liela paļāvība skatīties nākotnē. Par to jums sirsnīgs paldies!» sveicot pasākuma dalībniekus, sacīja Iecavas novada domes priekšsēdētāja vietniece Agra Zaķe.

«Lai jums katram izdodas sasniegt to, ko esat iecerējuši! Ja atradīsiet savu īsto vietu, tad katrs paveiktais darbs vairos jūsu enerģiju un motivāciju,» jauniešiem vēlēja Izglītības nodaļas vadītāja Vija Ieleja.

Titula «Mēneša jaunietis» pretendentus izvērtē Jaunatnes konsultatīvā padome sadarbībā ar jaunatnes lietu speciālistu. Par titula ieguvēju var kļūt jaunietis, kurš sevi pierādījis kādā konkrētā nozarē. Kāds bijis čaklāks skolas solā, cits guvis ievērojamus panākumus sportā, turpretī vēl kāds atklājis savu radošo pusi. Ar katru «Mēneša jaunieti» iepazīstina gan laikraksts «Iecavas Ziņas», gan pašvaldības interneta portāls www.iecava.lv. Konkurss aizsākās 2015. gadā, un par pirmo Iecavas novada «Gada jaunieti» kļuva Uvis Dredžels. 

Šogad titulu «Mēneša jaunietis» ieguva Emīls Špīss, Līga Norvaiša, Džūlija Rodenkirhena, Hugo Huberts Puriņš, Lea Krasnova, Beāte Jašuka, Alvis Līrums, Kristīne Štrausa, Betija Celitane, Kristaps Anspoks un Daniels Fjodorovs. Plašāka informācija par viņu veikumu lasāma pašvaldības mājaslapas www.iecava.lv sadaļā Jauniešiem > Mēneša jaunietis.

Anta Kļaveniece
Lapas informācija atjaunota:    21.12.2016
TWITTER
Iecavas novads
26 feb
Lieliska iespēja paklausīties klavierspēli! 🎵 https://t.co/VVVxjWunDD