Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Vai zini, kas ir Zemes stunda?

03.04.2019 0

Pirmā doma, kas nāk prātā, ir gaismas izslēgšana. Tieši ar šādu simbolisku darbību notiek pasaulē lielākā vides akcija, lai pievērstu sabiedrības uzmanību dabas jautājumiem.

 

Vai zini, kas ir Zemes stunda?
FOTO: no Iecavas Jauniešu centra albuma

Zemes stundas akcija notika jau 12. reizi. Pie mums, Iecavā, jau trešo gadu pēc kārtas. Izslēdzot gaismu, rodas jautājums: «Ko darīt?»

Nemainīgi saglabājām tradīciju: Iecavas novada iedzīvotājus un viesus aicinājām uz aktīvu «tumšā» laika pavadīšanu. Zemes stundas spēli izveidojām pēc dārgumu medību spēles principa: uzdevumi bija jāizpilda un rezultāts jānofotografē.

Spēles uzdevumi tika izveidoti, lai rosinātu dalībniekus improvizēt, meklēt risinājumus nestandarta situācijās un plānot savu spēles tempu un maršrutu. 90 minūtēs, pārvietojoties kājām, bija jāatrod 32 dažādas grūtības uzdevumi, kā arī trīs papilduzdevumi, kuros aktualizēta šī gada tēma – dabas daudzveidība.

Ņemot vērā citu gadu pieredzi, padarījām spēli ģimenēm draudzīgāku un dalībnieku komandas izdalījām divās grupās: draugu grupā (varēja startēt 2-3 cilvēki komandā) un ģimenes grupā (varēja startēt 2-5 cilvēki komandā, kurā ir vismaz 1 pieaugušais un vismaz viens bērns, ne vecāks par 13 gadiem).

30. marta vakarā kupls dalībnieku skaits, teju 60, pulcējās Iecavas Jauniešu centra telpās. Spēlē piedalījās 12 draugu komandas un septiņas ģimenes komandas.

Ģimenes komandas šogad pārsteidza un iepriecināja ar diviem pašiem jaunākajiem dalībniekiem, kuri nupat ir sasnieguši viena gada un pusotra gada vecumu. Komandām bija brīva tempa izvēle, tomēr, kā atzina vairākums komandu, tiklīdz izgājuši pa durvīm, sācies pūļa efekts, un uzdevumu medībās dalībnieki metušies skriešus. Komandas ceļā satikušas gan atbalstošus iecavniekus, kuri jau bija dzirdējuši par spēli un metās palīdzēt, lai saņemtu tik svarīgos ieskaites punktus, gan arī dažādus kavēkļus. Kopumā spēlē varēja iegūt 166 punktus.

TOP 3 DRAUGU GRUPĀ:
1.  «Bailīgie»: Agnese Pauļonoka, Māris Plešs, Līga Dobele
2. «4h»: Marija Baranovska, Inese Bogdane, Edgars Lapkovskis
3.  «Nāras»: Kristija Laura Čipena, Rebeka Ivanova, Loreta Osīte

TOP 3 ĢIMENES GRUPĀ:
1. «3 kā 1»: Evija Poļakova, Andrejs Poļakovs, Katrīna Poļakova
2. «Pavasara vēstneši»: Jolanta Pleša, Andželīna Nagle, Evelīna Nagle
3. «Pipari un mētra»: Nataļja Kartiševa, Lauma Potaša, Adriana Krūzmane, Marta Zakarīte, Patrīcija Albuže

Detalizētākus rezultātus var apskatīt apkopotajā tabulā.

Paldies visiem par piedalīšanos. Uz tikšanos citos pasākumos!

Fotogalerija:
Ilze Usāne
Iecavas Jauniešu centra vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    03.04.2019
TWITTER
Iecavas novads
23 sep
Hip hip urrā! Šodien PII Dartija trīskārši svētki! 🎉 Šogad bērnudārzs atzīmē 55. pastāvēšanas jubileju. 🎉 Noslēgu… https://t.co/gaSr3dFrc8