Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Aktīvais pilnveides laiks

10.05.2019 0

Aprīļa beigās un maija sākumā Jauniešu centrs ir piedāvājis aktivitātes sevis pilnveidei un redzesloka paplašināšanai dažāda vecuma jauniešiem, aicinot piedalīties arī citus interesentus.

Aktīvais pilnveides laiks
FOTO: no Iecavas Jauniešu centra albuma

25. aprīļa vakarā Iecavas Mūzikas un mākslas skolā izstāžu zālē viesojās žurnālists, TV raidījumu vadītājs un aizraujoša personība – Ansis Bogustovs. Šajā informācijas laikmetā ir normāli, ka sagriežas galva no visa piedāvājuma, tādēļ uz sarunu un diskusiju “Ko iegūs visa pasaule un ko zaudēsi Tu? Jeb kā nekļūt par vergu 21. gs.” aicinājām jauniešus un citus interesentus.

Sarunas laikā notika diskusija par kritisko domāšanu un viltus ziņām – kā tās tiek veidotas, kā izplatītas un kāpēc tik bieži notic, kā arī trikus to atpazīšanai.  Ansis mudināja jauniešus ikdienā nepalikt pie viena skatu leņķa, bet katra lietai “apiet” apkārt 360o, lai veidotu savu viedokli. Diskusijas noslēgumā dalībnieki paplašināja tēmu un izmantoja iespēju padiskutēt ar žurnālistu par administratīvi teritoriālo reformu un kā pilsētas statusa iegūšana varētu mainīt Iecavu.

30. aprīļa vakarā Danas Rodenkirhenas stila studijā salidoja šī gada absolventi, lai ieklausītos stilistes, vizāžistes un fotogrāfes ieteikumos, jo nereti pirms lielā notikuma ir daudz neatbildētu jautājumu: kāda krāsa piestāv, vai konkrētā piegriezuma kleita / uzvalks ir man piemērots un - galu galā - kā pirmajā svarīgajā pasākumā saglabāt savu individualitāti.

Speciāli šim pasākumam Dana bija pielāgojusi telpas, lai jaunieši varētu peldēt krāsu košumā. Praktiskajā nodarbībā apskatījām, kā veidot savu tēlu, modes tendences šajā sezonā, arī kādas ir tipiskākās kļūdas, ko nevajadzētu pieļaut publiskos pasākumos. Pasākuma otrajā daļā māksliniece jau bija sagatavojusi dažādus modeļus, lai varētu analizēt konkrētus apģērbu ansambļus, kā arī tika veidots grims drosmīgākajiem pasākuma apmeklētājiem. Noslēgumā jaunieši varēja saņemt atbildes uz interesējošajiem jautājumiem un iedrošinājumu sadarbībai, lai svētku diena būtu vislabākā jaunības svinēšanas diena!

Pasākumu apmeklēja arī klases audzinātājas, kurām šogad gaidāms izlaidums, lai papildinātu gan savas zināšanas, gan padalītos informācijā ar tiem, kuri nevarēja ierasties. Iespaidos dalās skolotāja Baiba Žūriņa: “Kad tuvojas izlaiduma laiks, tad īsti laikā un vietā ir nodarbība “Izlaiduma iznāciens”. Mūžīgie jautājumi – kā atrast sev piemēroto kleitas griezumu un krāsu, kādus aksesuārus, kā uzklāt sev piemēroto grimu, to uzzinājām, tiekoties ar stilisti, vizāžisti un fotogrāfi – Danu Rodenkirhenu. Paldies Danai par padomiem, tērpu demonstrējumiem un grima piemēriem!”

Iespēju papildināt zināšanas par tēmu izmantoja arī Lauma Potaša, kurai pašai šogad nav izlaidums, bet gan hobijs ir cieši saistīts ar apspriestajām tēmām: ”Piedaloties šajā nodarbībā, es uzzināju vairāk par stilu un dekoratīvo kosmētiku. Lai gan neesmu absolvente, bet iemācījos, kādas krāsas labāk kombinēt un kādas man labāk piestāv. Man patika izanalizēt tērpus un saprast, kuriem tērpiem kādi aksesuāri piestāv.”

8. maija vakarā Iecavas Jauniešu centrā pulcējāmies uz neformālu karjeras nodarbību jauniešiem “Kā atrast ideālo darbu?”. Pasākumu vadīja karjeras speciāliste un neformālās izglītības trenere Ieva Priede.

Nodarbības laikā jauniešiem bija iespēja ielūkoties profesiju tirgus mainībā, novērtēt savas esošās prasmes un uzzināt, kā attīstīt citas prasmes, kas var noderēt nākotnē.  Dalībnieki varēja meklēt atbildes uz jautājumiem, kāds varētu būt ideālais darbs un vai tāds vispār eksistē. Tehnoloģiju attīstība, protams, apdraud dažādu profesiju pastāvēšanu, toties katram ir iespēja pilnveidoties un apgūt jaunas prasmes, lai konkurētspēja nākotnē būtu lielāka. Prognozes par to, ko darba devēji sagaidīs no saviem daba ņēmējiem, rāda, ka noderīgas būs tādas prasmes kā prasme sadarboties, komunicēt, izrādīt iniciatīvu, strādāt ar liela apjoma informāciju, spēju domāt kritiski. Šīs ir prasmes, kuras ir iespējams pilnveidot jau šodien, kas var noderēt, veidojot savu karjeru, iesaistoties skolēnu domēs, jauniešu centrā, nevalstiskajās organizācijās un esot sabiedriski aktīvam.

Svarīgi ik dienas atrast iedvesmojošus cilvēkus, kuriem gribas līdzināt, augt un atcerēties, ka kļūdīties nav slikti, svarīgi ir kļūdas izvērtēt un mēģināt vēlreiz! Ja vēlies pievienoties un sākt savu ceļu jau šodien – dod ziņu!

Ilze Usāne
Iecavas Jauniešu centra vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    10.05.2019
TWITTER
Iecavas novads
23 sep
Hip hip urrā! Šodien PII Dartija trīskārši svētki! 🎉 Šogad bērnudārzs atzīmē 55. pastāvēšanas jubileju. 🎉 Noslēgu… https://t.co/gaSr3dFrc8