Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Radīšanās procesā aizritējuši pirmie «VASARAS RAIBUMI 2019»

02.07.2019 0

Īsi pēc Vasaras saulgriežiem aizvadīta pirmā no trijām šovasar plānotajām vasaras tematiskajām nedēļām «Vasaras raibumi».

Radīšanās procesā aizritējuši pirmie «VASARAS RAIBUMI 2019»
FOTO: no Iecavas Jauniešu centra albuma

Piekto gadu pēc kārtas tiek pulcēti Iecavas novada bērni pirms jauniešu vecuma (no 8 līdz 12 gadiem) ar mērķi veicināt bērnu un jauniešu aktivitāti, interesi par aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, daudzpusīgu zināšanu un prasmju apgūšanu, lietderīgu brīvā laika pavadīšanu, kā arī stiprināt jaunatnes darba tradīcijas pirms jauniešu vecuma.

No 25. līdz 28. jūnijam norisinājās pirmā vasaras tematiskā nedēļa “VASARAS RAIBUMI. Rada 2019”. Galvenais fokuss bija veltīts radīšanas procesa pētīšanai. Noskaidrojām, ka šis jēdziens ir ļoti plašs, jo cilvēks spēj radīt daudz ko: prieku, lietas, emocijas, notikumus... Noskaidrojuši būtisko, metāmies radīšanas procesos. Bērniem bija iespēja gūt pirmo priekšstatu par pieredzes izglītību, piedzīvot dažādas situācijas, kļūdīties un mēģināt vēlreiz, ņemot vērā jau iegūto pieredzi.

Četras dienas paskrēja kā viens tauriņa spārnu vēziens.

Pirmajā dienā dalībniekiem bija iespēja iepazīties ne tikai ar jaunajiem grupas biedriem, bet arī iepazīt labāk pašiem sevi un uzstādīt mērķus nedēļai. Kad pirmais kūtrums jau bija aiz muguras, varēja mesties grupu uzdevumos. Komandām bija jāveic vairāki saliedēšanās uzdevumi, kas papildus prasīja koncentrēšanās spējas un spēju sadzirdēt citus komandas biedrus. Naski darbojoties, izdevās radīt pašiem savu valsti, kuru pārstāvēt visu atlikušo nedēļu.

Otrajā dienā rīta rosmē mūs izkustināja Kustinācijas vēstnese Evelīna Traumane, kas palīdzēja iekustināt rokas un galvas radošajām darbībām un atgādināja, cik svarīgi ir kustēties ikdienā. Iekustinājuši radošo enerģiju, izmēģinājām veidot garšīgus karotīšu dekorus, izmantojot japāņu polimērmālu. Smalks darbs, fantastisks iznākums! Otrajā dienas nedaudz iemēģinājām, ko nozīmē improvizēt un kā tas palīdz trenēt drosmi uzstāties publiski.

Bērnu dienas satraukums par došanos ekskursijā pavadīja arī mūs, kad trešajā dienā devāmies viesos uz Jaunjelgavu pie biedrības “Radi”. Biedrība apvieno radīšanu, kopienu un radošo domāšanu. Iedvesmojošajās telpās veidojām štruntu rāmjus, kur ierāmēt šīs vasaras košākās atmiņas, kā arī veidojām traukus no skaņu platēm. Daudziem bērniem šī bija pirmā sastapšanās ar agrāk tik mīlētajām Melodijas skaņu platēm. Dienu noslēdzām ar nedaudz vētrainu braucienu pa Daugavu, kur kuģīša «Baltā kaza» kapteinis izveda mūs plašā ekskursijā un ļāva gribētājiem iejusties kapteiņa lomā. Izskatās, ka mums top jauna stūrmaņu paaudze!

Noslēguma dienā pie mums uz vēl vienu kustinācijas sesiju paviesojās Evelina un bijām gatavi doties piedzīvojumos. Nedēļas laikā bijām radījuši krāsainas, iedvesmojošas grāmatzīmes ar Imanta Ziedoņa citātiem. Tās nogādājām Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkā, lai radītu prieku cilvēkiem, kuri lasa ikdienā. Bibliotēkā apskatījām gleznu izstādi un atstājām atsauksmes. Pēc pusdienu pātraukuma bērni dalījās ar saviem talantiem – kas par spožu spektru no operdziedājumiem līdz maratonistiem.

Katru dienu bērni un grupu vadītāji tika aicināti izvērtēt dienā sasniegto, kas ir paveikts un kā paši vērtē savu darbību, iesaistīšanos un uzvedību, lai varētu vērtēt mācīšanās procesu.

«Vasaras raibumi» ir Iecavas novada pašvaldības administrācijas finansēts pasākums, kurā visi materiāli, telpas  un transports ekskursijām ir nodrošināts.

Neizsakāmi liels paldies jauniešiem, kuri šogad pie mums darbojas skolēnu nodarbinātības vasaras brīvlaikā ietvaros – Viktorijai Celitanei, Annijai Lazdiņai un Matīsam Bolšteinam par nemitīgu darbošanās prieku, idejām un sajūtu, ka katra grupa ir kā maza ģimene!

Radot prieku citiem, arī mums pielipa viens no I. Ziedoņa citātiem: «Dzīves jēga ir prieks!», kurš kļuva par mūsu nedēļas neoficiālo moto. Lai tas palīdz audzēt prieku un košumu ikvienam! Lai top!

Ilze Usāne
Iecavas novada pašvaldības administrācijas Jauniešu centra vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    02.07.2019
TWITTER
Iecavas novads
18 jan
Tuvojas nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojuma 2021.gadam izsūtīšana. Aicinām to saņemt elektroniski e-pas… https://t.co/4GLjDckRvV