Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

«Vasaras raibumos» sper soli tuvāk zaļajai domāšanai

07.08.2019 0

Vasaras tematiskās nedēļas noslēdzām ar «Vasaras raibumi. Dabā un vidē 2019», kas norisinājās no 29. jūlija līdz 1. augustam Iecavas Jauniešu centrā un Iecavas novada teritorijā. Kā jau iepriekš informējām, šajā vasarā aizvadītas trīs tematiskās nedēļas, kopumā iesaistot 48 bērnus vecumā no 8 līdz 12 gadiem, kas deklarēti Iecavas novadā vismaz vienu gadu.

«Vasaras raibumi. Dabā un vidē» bija piesaistījuši bērnus, kuriem ikdienā patīk būt pie dabas un pētīt apkārt notiekošos procesus. Pētniecības un izzināšanas prieku papildinājām ar jaunām zināšanām par otrreiz izmantojamiem materiāliem un mudinājām spert dažus soļus tuvāk zaļākai domāšanai.

Kopā darbošanos iesākām ar jēdziena drosme pētīšanu, jo, lai veiktu kādas pārmaiņas sevī vai apkārtējā vidē, ir nepieciešams nedaudz drosmes. Kaut sākumā dalībniekiem šķita, ka drosme ir superspēja tikai izredzētajiem, noskaidrojām, ka tā nav. Drosme ir kas tāds, kas mums dots jau piedzimstot un mīt visos cilvēkos. Pirmais solis bija likt lietā savu drosmi, iepazīstoties ar citiem, otrais solis - izmantot to komandu darbā. Bērniem bija iespēja savas sadarbošanās prasmes izmēģināt, piedaloties jauniešu pašizdomāto sadarbības spēļu testēšanā (jaunieši spēles radīja apmācību «LEVEL UP» ietvaros).  Mazie dalībnieki atzinīgi novērtēja jauniešu radošo pieeju spēļu izveidē - tās esot interesantas un saliedējošas.

Otrā darbošanās diena nāca ar smalkiem radošiem darbiem, izmantojot japāņu polimērmālu, bērni radīja sev burciņas ar dabas motīviem, kurās glabāt našķus vai citus sev tīkamus dārgumus. Dienas otrajā pusē komandas devās pilsētas medībās, izmantojot savu radošumu, komandas garu un spēju sadarboties; bija jāpieveic gandrīz
30 āķīgi uzdevumi.

Trešā diena pagāja, mijoties viegliem improvizācijas uzdevumiem ar pārtapšanas darbiem biedrības «Radi» pārstāves Kristīnes Kalējas vadībā. Pārrunājām vides aktualitātes un to, kādā vidē gribētos dzīvot pašiem pēc gadiem divdesmit.  Katram dalībniekam dienas garumā bija iespēja darboties vienā no četrām stacijām – jauna somiņa no vecajiem džinsiem; sapņu ķērājs – pārdrošākajiem sapņiem; štruntu rāmis – no mazajiem krikumiem, kurus ikdienā metam ārā, tika izveidoti interesēm atbilstoši fotorāmji; plašu trauks – no skaņuplatēm tika veidoti dizaina trauciņi, kur jaunie kungi plāno glabāt konfektes, savukārt jaunās dāmas – rotas.

Noslēguma dienā bērniem radošajā darbnīcā bija iespēja veidot savu unikālo dizainu auduma maisiņiem, lai nākamreiz, dodoties uz veikalu, roka nestieptos pēc plastikas maisiņa. Tiesa - būs gan nedaudz jāpiestrādā, lai izveidotu ieradumu ņemt līdzi savu maisiņu, tomēr bērni ir apņēmības pilni. Dienas otrajā pusē devāmies ekskursijā pa Iecavas parku kopā ar stāstnieku Andri Kopeiku. Aizraujošais stāstījums lika aizmirst par laika esamību. Vēl nekad runāt par kokiem, parku un dabu nav bijis tik interesanti. Paldies Andrim par veltīto laiku un atbildēm uz dučiem zinātkāru jautājumu!

Nedēļu noslēdzām ar īsām vizītkartēm par sevi, atklājot savus talantus un stiprās puses. Bērni pārsteidza ar saviem daudzpusīgajiem hobijiem – mobilo telefonu kolekcionēšana (daudzos ovācijas izsauca Iphone 2 paturēšana rokās), iestudētas horeogrāfijas, pašsacerētas dziesmas, iepazīstināšana ar jātnieku sportu un pat citu dalībnieku cienāšana ar pašceptiem našķiem.

Apkopojot dalībnieku nedēļas izvērtējumu anketas noskaidrojām, kas ir visvairāk apgūtās, papildinātās prasmes, kā arī apkopoti nedēļas lielākie izaicinājumi.

Uzzinātās lietas / nostiprinātās prasmes:

 • sadarboties ar jauniem cilvēkiem;
 • iegūtas jaunas zināšanas par dabu un atkritumu škirošanu;
 • apgūti jauni veidi kā pārstrādāt lietas;
 • izzināts Iecavas parks;
 • attīstītas radošās prasmes smalkos darbos;
 • attīstīta pacietība;
 • pārvarētas savas bailes;
 • iegūta ticība sev.

Lielākie nedēļas izaicinājumi:

 • pastāstīt par sevi citiem cilvēkiem / parādīt savu talantu publiski;
 • darboties komandā;
 • sākt runāt ar citiem;
 • izkāpt no savas komforta zonas;
 • darboties ar nepazīstamiem cilvēkiem;
 • brīžos, kad gribēju padoties, katru reizi tiku tam pāri un pēc tam jutos ļoti forši!

Lielu paldies sakām saviem čaklajiem palīgiem, kas darbojās pie mums skolēnu nodarbinātības vasaras brīvlaika ietvaros: Alisei Luidmanei un Sintijai Viaļeckai, kā arī ļoti priecājamies par mūsu brīvprātīgo palīgu iesaistīšanos – Tīnu Spalvu, Viktoriju Celitani, Anniju Lazdiņu, Matīsu Bolšteinu un Amandu Kosu!

Vasara turpinās, atklājiet savu drosmi un dariet lielas lietas!

Fotogalerija:
Lapas informācija atjaunota:    08.08.2019
TWITTER
Iecavas novads
03 apr
Aicinām pievienoties kādam no trīs (vai arī visiem) Endomondo lietotāja «Krājam km Iecavā» veidotajiem izaicinājumi… https://t.co/xiXyVOXqoM