Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

Orientējoties izzina drošības jautājumus

21.09.2022 0

Piektdienas, 16. septembra, pēcpusdienā Grāfa laukumā pulcējās vairāk nekā 30 skolēnu no Iecavas vidusskolas un Iecavas pamatskolas, lai piedalītos biedrības „Velo Iecava” organizētajā veloorientēšanās pasākumā.

Orientējoties izzina drošības jautājumus

Pasākums tika īstenots projekta “Droša skola” ietvaros, lai popularizētu projektu, informētu skolēnus par tā rezultātiem un jautrā veloizbraucienā, vadoties pēc kartes, atrastu kontrolpunktus. Tāpat pasākuma dalībnieki atbildēja uz jautājumiem par drošību internetā un satiekoties ar svešiniekiem, ceļu satiksmes noteikumiem, emocionālo vardarbību sociālajos tīklos un dažādās saziņas vietnēs.

Orientēšanās sacensībās galvenais nav trasē pavadītais laiks, bet gan zināšanas, tā instruktāžas laikā uzsvēra biedrības pārstāvis Ivars Jurbergs. Taču jaunieši, azarta dzīti, uzdevumu metās pildīt lielā tempā, un dažiem veiklākajiem 12 kontrolpunktus atrast un atgriezties izejas punktā izdevās nepilnas stundas laikā. Kopumā uzdevumu izpildei bija atvēlētas 1,5 stundas, un visu trasīti izbraukt paspēja arī garāmbraucošais Markus Ivanovs, kurš pasākumam pievienojās nedaudz vēlāk, bet neko nenokavēja!

Laimīgi, nedaudz nošķiedušies ar dubļiem, bet apmierināti, jaunieši pēc noteikta laika saradās starta vietā, lai, gaidot pārējos, malkotu gardu, siltu tēju un pārspriestu, cik viegli vai grūti bija atrast kādus punktus. Kamēr jaunieši dalījās iespaidos un emocijās, biedrības pārstāvji Ivars un Reinis Lapiņš apkopoja iesniegtās atbildes uz jautājumiem, lai secinātu, kurš tad ir viszinošākais drošības jautājumos.

Maksimālais iegūstamo punktu skaits bija 12 punkti. Ja punktu skaits bija vienāds, augstāku vietu ieguva tas skolēns, kurš spēles laukumu izbrauca īsākā laika posmā, tātad – bija ātrāks.

Un tā – zinošākie:

10-11 gadi

1. vieta Rodrigo Pavilons (10 punkti)

2. vieta Oskars Rumba (10 punkti)

Dalīta 3. vieta Leo Macuļēvičs un Patriks Kadiševskis (10 punkti)

12-13 gadi

1. vieta Anete Paula Gulbe (12 punkti)

2. vieta Eleonora Strēlniece (12 punkti)

3. vieta Marta Baiba Ozoliņa (10 punkti)

14-15 gadi

1. vieta Ralfs Repša (11 punkti)

2. vieta Rainers Stančiks (10 punkti)

Neskatoties uz to, ka dažubrīd nolija spēcīgs lietus, tas pasākuma norisei netraucēja, jo tieši pirms došanās ceļā, uzspīdēja saule. Instruktāža un apbalvošana noritēja lietus pavadībā, bet joprojām DROŠĪBĀ (kā jau tas pienāktos šajā projektā) zem lielās telts jumta.

Jaunieši bija priecīgi par jautri un saturīgi pavadīto laiku, vairāki jautāja, kad būs nākamais tāda veida pasākums. Domāsim un plānosim, lai šī veloorientēšanās tradīcija dažādām mērķauditorijām un dažādos formātos neapsīkst arī turpmāk.

Paldies visiem, kas atsaucās un piedalījās šajā pasākumā! Īpašs paldies biedrības „Velo Iecava” puišiem par velosporta un velosipēda kā pārvietošanās līdzekļa popularizēšanu un interesanto orientēšanās pasākuma saturu!

 

Interreg Latvija-Lietuva pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam projekts ''Droša vide skolēniem un skolotājiem – kvalitatīvas izglītības pamats'' (LLI-506, Safe School). Projekta kopējais finansējums: 452 585,75 EUR (t. sk. ERAF finansējums - 384 697,86 EUR).)

Šis raksts ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Bauskas novada pašvaldības administrācija, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Vairāk informācijas: www.latlit.eu un www.europa.eu.

Ineta Bramane
Vecākā projektu vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    21.09.2022