Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

Sacensības tumsā pulcē skeitparku sporta veidu entuziastus

22.09.2022 0

Sestdienas lietusgāzes raisīja bažas, vai plānotais pasākums skeitparkā „Sacensības tumsā” nebūs jāatceļ, taču viss notika un izdevās. Vakars izvērtās necerēti sauss un mierīgs, ja neskaita aktīvu un skaļu rosību jaunajā skeitparkā. 

Sacensības tumsā pulcē skeitparku sporta veidu entuziastus

Projekta “Attīstības paātrinātājs” ietvaros noritēja plānotās sacensības tumsā. Drosminieku, kas reģistrējās labākā trika sacensībām, šoreiz bija vairāk, nekā atklāšanas pasākumā. Tas patiesi priecē, ka jauno infrastruktūru novērtē vietējie jaunieši, kuri izvēlas aktīvi darboties, attīstīt savas skeitparku sporta veidu prasmes, lai pēc tām tās prezentētu citiem un sacenstos!

Pasākumu organizēja biedrība “Skeitparku sporta veidu attīstības aģentūra”, kas sevi prezentēja jau skeitparka atklāšanas pasākumā jūlijā. Šoreiz Iecavā bija arī citi profesionāļi, kuri nu jau darbojas paši kā treneri. Galvenais runasvīrs - THE SPOT centra direktors Einārs Lansmanis, Latvijas slēpošanas federācijas valdes loceklis, atbildīgais par snovbordu un frīstail slēpošanu, ekstrēmo sporta veidu sacensību organizators un Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādes oficiālais vēstnesis ar Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmijas Bakalaura grādu Sporta zinātnē (profesija - vecākais treneris un vadītājs sporta jomā). Einārs profesionāli un nenogurstoši komentēja laukumā notiekošo, katra dalībnieka pielietotos trikus, to sarežģītību, kā arī nemitīgi mudināja lielo līdzjutēju pūli atbalstīt drosminiekus uz betona.

Meistarklasi ar skūteri rādīja Ronans Lazdāns, THE SPOT centra nodarbību vadītājs. Un vai šāds pasākums Iecavā varēja notikt bez Artūra Bogdanoviča jeb Mr.Bogas? Protams, ka nē! Artūrs, nežēlojot sevi, rādīja prasmi izpildīt visdažādākos trikus, tostarp gana bīstamus, kas viņam trešajā piegājienā arī veiksmīgi izdevās. Pēc tam treneri vērtēja vietējo censoņu sniegumu skeitborda dēļu, skrituļslidotāju un skūteristu grupās.

Pasākumu tumsā krāšņoja neona gaismas stienīši, kas tika izdalīti sacensību dalībniekiem un līdzjutējiem. Pilnīgu tumsu pasākuma laikā nepieļāva drošības noteikumi, jo drošība – pāri visam!

Katras grupas labākie triku meistari no pasākuma organizatoriem saņēma speciālās balvas – ķiveres, bet pilnīgi visi dalībnieki saņēma piemiņas veltes: auduma maisiņus un mirgojošu atstarotāju ar programmas logo, dzērienu, veselīgus našķus un praktiskas šallītes. Ance, kas pasākumam par godu bija sarūpējusi tumsā mirdzošas skrituļslidas, saņēma speciālbalvu – sponsoru T-kreklu.

Pasākuma noslēgumā Artūrs izteica savu vēlmi un ideju nākamvasar sarīkot skeita braukšanas prasmju treniņus Iecavas skeitparkā, cerībā, ka paša blīvais sacensību grafiks to pieļaus.

Paldies visiem, kas aktīvi piedalījās un aktīvi juta līdzi, paldies Kultūras namam par apskaņošanas aprīkojumu un Ivaram Veismanim, kas neatsaka palīdzēt! Paldies Valdim Šustam par stadiona inventāru un mediķei Agita Haukai, kas vienmēr gatava palīdzēt sāpīgos brīžos!

Lai skeitparka sporta veidu piekritēju skaits aug un objekts tiek aktīvi izmatots arī nākamajās sezonās!

Interreg Latvija-Lietuva pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam projekts «ATTĪSTĪBAS PAĀTRINĀTĀJS PAKROJAS UN IECAVAS PAŠVALDĪBĀS» (LLI-524) BOOSTER FOR RESTART.

Projekta kopējais finansējums: 234 937,77 EUR (t. sk. ERAF līdzfinansējums 199 697,10 EUR). 

Šis raksts ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Bauskas novada pašvaldības administrācija, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Vairāk informācijas: www.latlit.eu un www.europa.eu.

Ineta Bramane
Vecākā projektu vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    22.09.2022