Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: twitter facebook instagram

Zālītes internātpamatskola tagad ir siltāka un estētiskāka

22.06.2011 0

ERAF finansētā projekta «Mācību vides uzlabošana izglītojamiem ar speciālām vajadzībām Iecavas novada Zālītes speciālajā internātpamatskolā» otrās kārtas darbi ir pabeigti, un projekts kopumā ir noslēdzies.

IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ

No marta līdz maija beigām SIA «REATON LTD» veica rekonstrukcijas darbus Zālītē, Upes ielā 8, turklāt, pateicoties finanšu ietaupījumam iepirkumā, uzmūrētas trīs krāsnis, uzstādīts jumta lāsenis un stiprināti pārsegumi internāta ēkā «Strauta Brīviņos», kā arī atbilstoši būvkonstruktora slēdzienam tika veikta ailu paplašināšana, atsevišķu ailu aizmūrēšana, tērauda pārsedžu ierīkošana, jumta atslogošana un sanitārā mezgla rekonstrukcija Upes ielā 8.

Projekta otrajā kārtā ēkai Upes ielā 8 nomainīti logi, nosiltinātas sienas, pamati un bēniņi, nomainīts jumta segums un no jauna uzbūvēts ieejas mezgls. Papildus izdevumi bija nepieciešami otrā stāva pārsegumu stiprināšanai, ko apmaksāja Iecavas novada Dome. Vēl arī tika labiekārtota apkārtne - izbūvēts bruģa segums ēkas cokolam un ietvēm, rekonstruēts nožogojums, iesēts zāliens, par paveikto informēja kapitālās celtniecības galvenais speciālists Vladimirs Skvorcovs, uzsverot, ka darbi noritējuši bez starpgadījumiem. «Finālā esam izdarījuši vairāk, nekā sākotnēji projektā bija paredzēts, jo bija līdzekļu ietaupījums,» priecīga ir projektu vadītāja Ineta Bramane.

«Paveiktais noteikti nesīs augļus,» secina Domes izpilddirektors Mārtiņš Veinbergs. «Ir daudzi labumi - ēka nosiltināta, vizuāli estētiskāka kļuvusi gan ēka, gan apkārtne, taču vēl jāuzlabo iekšējās apkures sistēma. Lai gan patērēts ne mazums laika, visas projekta izmaiņas saskaņojot ar projekta finansētājiem, darbi paveikti laikā. Īpašs prieks bija sadarboties ar SIA «REATON LTD», ar kuru veidojās laba komunikācija, un visi procesi noritēja laikā.»

Arī Zālītes internātpamatskolas direktors Jānis Kārkliņš ir apmierināts: «Ārējais izskats ir ļoti izmainījies, darbs ir padarīts kvalitatīvi. Skolēnu, pedagogu un citu iemītnieku vārdā saku lielu paldies Iecavas novada Domei par darba organizēšanu un plānošanu, kā arī visiem citiem par darba veikšanu. Mēs turpinām labiekārtošanu, lai skola izskatītos vēl labāk.»

Kopējās izmaksas Zālītes speciālās internātpamatskolas rekonstrukcijai ir 100 707 lati, no kuriem 98 392 latus sedz Eiropas Reģionālās attīstības fonds, bet starpību finansē Iecavas novada Dome.

Beatrise Dzene
Lapas informācija atjaunota:    17.12.2014