Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Pētām un krāsojam ģimeni

24.02.2011 0

 

18. februārī zemnieku saimniecībā «Bērziņi» Zorģu dāmas sanāca uz kārtējo psiholoģijas nodarbību ar Ingu Grīnbergu. Šoreiz sarunas tēma bija ģimene - sistēma, kas pazīstama ikvienam. Kā skaidroja psiholoģe, funkcionālā ģimenē katrs no vecākiem ir galvenais otram, viņi kopīgi īsteno katrs savus un arī kopējos ģimenes uzdevumus. Māte aprūpē un samīļo, tēvs dod drošību un atbalsta. Bērns parasti ir tas, kurš ar savu uzvedību ziņo, kas notiek šajā sabiedrības pamata sistēmā. Par attieksmi pret ģimeni un tās funkcionalitāti liecina veids, kā katrs cilvēks mēdz stāstīt par sevi, proti, vai nu vairāk izmantojot vienskaitļa vietniekvārdus (es, tu, viņš), vai arī domājot kategorijā - mēs.Noslēgumā katra nodarbības dalībniece izkrāsoja izvēlēto zīmējumu jeb mandalu, ietverot tajā savas izjūtas un domu krāsas. Nākamajā tikšanās reizē 11. martā pulksten 15.15 sarunas tēma būs lomas, ko cilvēki «spēlē» neapzināti.

Prieks, ka jau pavisam drīz piepildīsies mūsu sapnis par kopīgu sanākšanas vietu Zorģu bibliotēkā, jo rekonstruējamo telpu plānojumā iekļauta bibliotēka ar atsevišķi nodalītu vietu darbam ar datoriem; sanitārā telpa ar tualeti un izlietni; virtuve un neliela noliktava bibliotēkas saimnieciskajām vajadzībām un lasītava - studija, kurā bibliotēkas apmeklētāji varēs ne tikai lasīt, bet telpas izmantot arī radošo darbnīcu vajadzībām un pasākumiem.

Jāatgādina, ka bibliotēkas rekonstrukcija rit projekta «Sabiedrisko aktivitāšu dažādošana Iecavas novada Zorģu apdzīvotās vietas iedzīvotājiem» ietvaros un tas tiek īstenots pateicoties ELFLA (Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai) LEADER programmai.

Lapas informācija atjaunota:    17.12.2014
TWITTER
Iecavas novads
11 nov
Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 27.11. plkst.18.00 notiks lekcija «Pastāvība un degsme»: liecības par bibliotēku Ie… https://t.co/dVnhNwiaGj