Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Pacientiem ārstēties būs patīkamāk un ērtāk

05.07.2012 0

Vasarā un rudenī pašvaldības aģentūras «Iecavas veselības un sociālās aprūpes centrs» (IVSAC) pacientiem jāsamierinās ar neērtībām, dodoties pie sava ārsta, jo ārstniecības iestādē notiek apjomīgi remontdarbi. Iestādē tiek īstenoti divi projekti, kurus plānots pabeigt līdz 2012. gada beigām, kad varēs izbaudīt renovēto telpu un jaunā aprīkojuma priekšrocības.

P/a «IVSAC» pagājušā gada 30. novembrī noslēdza līgumu ar Centrālo finanšu līgumu aģentūru (CFLA) par ES fondu projekta īstenošanu un Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējuma piešķiršanu. Projekta «Primārās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana pašvaldības aģentūrā «Iecavas veselības un sociālās aprūpes centrs»» ietvaros paredzēts attīstīt kvalitatīvus primārās veselības aprūpes pakalpojumus, nodrošinot trīs ģimenes ārstu kabinetu, manipulāciju un procedūru telpu renovāciju.

Jaunajā plānojumā katram ģimenes ārsta kabinetam ir divas telpas, lai uzlabotu pacientu plūsmu. Tāpat paredzēts kabinetu aprīkošanai iegādāties ārstniecības procesa nodrošināšanai nepieciešamās medicīnas ierīces un aprīkojumu, tajā skaitā datortehniku, stāsta IVSAC direktora vietnieks Aleksandrs Prokopenko. Rūpējoties par vides pieejamību pacientiem ar ierobežotām kustībām iecerēts likvidēt visu ģimenes ārstu kabinetu sliekšņus. Projekta plānotās kopējās izmaksas sastāda Ls 36 654,24, tajā skaitā attiecināmās izmaksas - Ls 35 921,16 un neattiecināmās izmaksas - Ls 733,08. Izmaksu publiskais ERAF līdzfinansējums - Ls 26 940,87, bet IVSAC finansējums - Ls 8 980,28.

Uzlabos sekundārās aprūpes speciālistu kabinetus un uzgaidāmās telpas.

Par ERAF līdzfinansējuma piešķiršanu otram projektam IVSAC ar Veselības ekonomikas centru (VEC) noslēdza līgumu pagājušā gada 31. maijā. A. Prokopenko atzīst, ka veselības aprūpes iestādes ēkas gaiteņi nav remontēti kopš ārstniecības iestādes atklāšanas laika. Projekta «Ambulatorās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana pašvaldības aģentūrā «Iecavas veselības un sociālās aprūpes centrs», nodrošinot stacionārās veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēja pārprofilēšanu uz ambulatorās veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu» ietvaros tiks nodrošināta attīstīta infrastruktūra, paredzot iestādes ēku iekšējo un ārējo renovāciju.

Sekundārās aprūpes speciālistu (rentgena, ķirurga, ginekologa, logopēda, endokrinologa un arodārsta) kabinetus pārbūvēs funkcionālākus, izveidojot patīkamu vidi pacientu ārstēšanai un uzlabojot personāla darba drošību. Realizējot projektu, mūsu iestāde kļūs daudz pieejamāka pacientiem ar dažādu veidu funkcionālajiem traucējumiem, jo rezerves kāpņu telpā paredzēts ierīkot pacēlāju. Šāda veida pacēlājs jau ir ierīkots kultūras namā. Apmeklētāju ērtībām otrajā stāvā tiks pārplānots arī sanitārais mezgls. Projekta ietvaros tiks veikta Neatliekamās medicīniskās palīdzības ēkas ārējā un iekšējā renovācija, siltināšana un garāžas durvju nomaiņa pret augstākām un ar kustības automātiku aprīkotām. Tiks iegādātas arī tieši un netieši ārstniecības procesam nepieciešamās ierīces un aprīkojums, līdz ar to paplašinot un uzlabojot sniegto ambulatoro veselības pakalpojumu klāstu un pieejamību.

Projekta plānotās kopējas izmaksas ir Ls 208 503,42, tajā skaitā attiecināmās izmaksas - Ls 144 116,64 un neattiecināmās izmaksas - Ls 64 386,78. Publiskais ERAF finansējums ir 85% (Ls 122 499,14), bet IVSAC līdzfinansējums ir 15%, kas ir Ls 21 617,50.

Elīna Arāja, Ineta Bramane
Lapas informācija atjaunota:    12.12.2014
TWITTER
Iecavas novads
15 nov
Konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” finālā iekļuvis arī Iecavas novads! 🤩 https://t.co/OnwJE92LJz https://t.co/UexRpKaPc5