Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Pedagoģisko pieredzi palielinājām Itālijā

24.05.2010 0

Sākumskola «Dartija» ir iesaistījusies Eiropas Kopienas Mūžizglītības programmas «Comenius» apakšprogrammas projektā par apkārtējās vides un satiksmes izglītību pirmsskolā. Projekta īpašais nosaukums Latvijā ir «Manas pēdiņas dabā».

Projektu koordinē sākumskola «Dartija», bet iesaistītās partneru skolas ir no Ungārijas, Polijas un Itālijas. Katra valsts projektā orientēta atklāt, izzināt un popularizēt savu darba pieredzi vides un satiksmes izglītības apguvē pirmsskolā.

Projekta pirmās aktivitātes aizsākās 2009. gada novembrī, kad partneri tikās pie projekta koordinatoriem Iecavā, iepazinās ar pedagoģisko procesu sākumskolā «Dartija», citām pirmsskolas izglītības iestādēm, Iecavas apkārtni un latviešu kultūru.

Kā nākamo ieplānojām pieredzes apmaiņas braucienu pie Itālijas sadarbības partneriem Trentino reģionā - Itālijas ziemeļos. No sākumskolas «Dartija» kolektīva šo aktivitāti apmeklēja direktore Irīna Freimane, pirmsskolas metodiķe Dace Okolovska, speciālā pedagoģe Ineta Zvirgzda-Šebina, psiholoģe Inga Grīnberga, pirmsskolas skolotājas Žanna Trihonova, Iveta Bartaševiča, Aija Krūmiņa, kā arī projekta starpvalstu koordinatore Valda Liekne.

Programma Itālijā ilga no 6.maija līdz 12.maijam. Laiks projekta aktivitātēm un pasākumiem bija saplānots ļoti intensīvs un piesātināts - apmeklējām pirmsskolas izglītības iestāžu asociācijas (Federacione provinciale Scuole materne) četras pirmsskolas izglītības iestādes, kurās demonstrēja atklātās nodarbības pirmsskolas vecuma bērniem ceļu satiksmes noteikumu apgūšanā un dabiskās vides, konkrētās apkārtnes iepazīšanā.

Katras dalībvalsts projekta aktivitāšu prezentācija liecināja par nopietnu attieksmi un radošu pieeju vides un satiksmes drošības jautājumiem pirmsskolā. Tiekoties ar Arko pilsētas vietvaldi, starpkultūru dialogā popularizējām Latviju un veidojām pozitīvas sadarbības attiecības.

«Dartijas» pirmsskolas skolotājām šajā projekta aktivitātē bija iespēja palielināt savu pedagoģisko pieredzi, iepazīties ar Itālijas izglītības sistēmu, kurai raksturīga iezīme ir izteikti liels brīvprātīgais darbs. Itālijas ziemeļu reģionā Trentino, kur viesojās iecavnieki, ir 140 pirmsskolas izglītības iestādes, 1200 pedagogi, 500 dažādi saimnieciskie darbinieki, 9000 bērnu un 2500 brīvprātīgie darbinieki.

Pirmsskolas izglītības iestāžu asociācijas prezidents profesors Džuzepe Kaliari (Giuseppe Caliari) ļoti rūpējās, lai dalībvalstu delegācijas pārstāvji apgūtu novitātes, iepazītu apkārtējo vidi un izzinātu Itālijas kultūru un tradīcijas. Veicinot savstarpējo sadarbību, projekta dalībnieki apmainījās dāvanām - no Latvijas aizceļoja pedagogu pašdarināti suvenīri: lelles tautas tērpā, izrotātas koka karotes, dzijas cālīši, mākslinieciskas glezniņas, informatīvi materiāli par Latviju un Iecavu; pretī saņēmām informatīvo bāzi par pirmsskolas izglītību Itālijā, par konkrēto Itālijas apvidu Gardas ezera ziemeļos, itāļu iecienītos makaronus un olīveļļu, kas ir viens no Itālijas saimnieciskās darbības galaproduktiem.

Tikšanās laikā tika apspriestas turpmāk veicamās aktivitātes, kuras nepieciešamas, lai sasniegtu projekta mērķus. Itāļu partneri lielu nozīmi veltīja savas zemes kultūras prezentācijai, ļaujot mums apskatīt brīnišķīgo Venēciju, seno mūku veidoto citrusaugļu pilsētu Lemoni, izpētīt vietējo kalnaino apkārtni, iepazīt tuvāko apkārtni: Nago, Trento, Arko, Torboli un izbaudīt braucienu ar prāmi pa brīnišķīgo Gardas ezeru.

Partneru nākamā tikšanās paredzama šā gada rudenī, kad visu projekta dalībvalstu delegācijas tiksies Ungārijā, lai izvērtētu sasniegumus un ieguvumus starpvalstu sadarbībā.

Aija Krūmiņa
pirmsskolas izglītības skolotāja
Lapas informācija atjaunota:    17.12.2014
TWITTER
Iecavas novads
11 nov
Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 27.11. plkst.18.00 notiks lekcija «Pastāvība un degsme»: liecības par bibliotēku Ie… https://t.co/dVnhNwiaGj