Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Vinnijam Pūkam - jau 90!

06.04.2016 0

Lācītis Vinnijs Pūks ir iemīļots, pasaulē slavens bērnu grāmatu tēls vairākās lasītāju paaudzēs. Pirmā grāmata «Vinnijs Pūks» par Simtjūdžu meža iemītniekiem tika publicēta 1926. gadā.

Vinnijam Pūkam - jau 90!
FOTO: Ludmila Šteinberga

31. martā Bērnu bibliotēkā viesojās vidusskolas 1.b klases skolēni, lai kopīgi nosvinētu Vinnija Pūka 90 gadu jubileju. Gatavojoties dzimšanas dienas svinēšanai, bērni pavasara brīvlaikā aktīvi apmeklēja bibliotēku, lasīja grāmatas par Vinniju Pūku un viņa draugiem, veidoja apsveikuma kartītes.

No bibliotekāres Zojas Stūrmanes stāstījuma bērni uzzināja, ka grāmatas varoņi Pūks, Tīģerēns, Sivēns, Ēzelītis bija autora Alana Aleksandra Milna dēla rotaļlietas. Arī autora dēlēns Kristofers ticis stāstā kā Kristofers Robins. Simtjūdžu mežu, kurā dzīvo pasaku varoņi, autors veidojis pēc savas lauku mājas apkārtnes.

Lai suminātu jubilāru, visi kopīgi nodziedājām Maijas Lūsēnas «Dziesmiņu par Vinniju Pūku». Interesanta un atraktīva nodarbe bija skolotājas Solvitas Pļaviņas sagatavotais konkursiņš par grāmatu saturu un varoņiem. Skolēni noskaidroja, kas ir Vinnija Pūka draugi, kurš ir vislabākais draugs, kur viņi visi dzīvo, kas Vinnijam vislabāk garšo un kāpēc viņam patika iet ciemos. Pareizo atbilžu sniedzēji saņēma pārsteiguma balviņas.   

Bērnu darbiņus - pašdarinātas apsveikuma kartītes - tagad var apskatīt bibliotēkā. Neizpalika arī saldais pārsteigums - bērni cienājās ar Haribo lācīšiem. Lai labsirdīgais, draudzīgais lācītis piedzīvo vēl daudz jauku dzimšanas dienu!

Savukārt 1.aprīlī vidusskolas 4.a klases skolēni atzīmēja Starptautisko bērnu grāmatu dienu. Šo dienu visā pasaulē kopš 1967.gada svin 2.aprīlī - Hansa Kristiana Andersena dzimšanas dienā. Katru gadu kāda no SBJLP (Starptautiskā bērnu un jaunatnes literatūras padome) dalībvalstīm izvēlas tēmu un uzaicina kādu savas valsts pazīstamu autoru uzrakstīt vēstījumu pasaules bērniem, bet mākslinieks zīmē atbilstošu plakātu. Skolotāja Evita Burceva iepazīstināja bērnus ar šā gada vēstījumu - brazīliešu autores Lucianas Sandroni stāstu «Reiz sensenos laikos…», bet bibliotekāre Ludmila Šteinberga ar ilustratora Ziraldo izveidoto plakātu.

Alise Nikitina, Gabriela Kipirina, Samanta Jostiņa, Ritvars Celms, Simona Tiščenko, Henrijs Pļaviņš un Lorena Bokšica prezentēja jaunākās  latviešu un ārzemju rakstnieku grāmatas no Bērnu bibliotēkas krājumiem. Skolēni stāstīja par P. Brūvera. I. Zanderes, J. Zvirgzdiņa, R. Lāgerkrancas, A. Lindgrēnas, F. Saimonas, P. Raudas darbiem.

Pasākuma izskaņā bērni dāvanā saņēma grāmatzīmes un novēlējumus, lai katrs atrod sev tīkamu lasāmvielu.

Ludmila Šteinberga
Bērnu bibliotēkas vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    06.04.2016
TWITTER
Iecavas novads
07 aug
Šodien Iecavu apmeklē pašvaldību izpilddirektori no visas Latvijas! Dienas pirmajā daļā notiek Pašvaldību savienība… https://t.co/ZZYdOZuq0o